Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím, 

mám dotaz na zkušenější ohledně čerpadla -  koupil jsem kalove čerpadlo v lidlu -  vykon 1100w,  dopravni vyška 8m 

potřebuji doplnovat sudy na destovou vodu - cca 5x200l a případně přímou zálivku hadicí u některých záhonů  - studna je kopana, hloubka 3m, vzdálenost na zahradu cca 50-70m s převýšením do 1m 

čerpadlo má nejmenší výstup 1"  a já mám běžnou zahradní hadici 1/2" - zajímalo by mě zda je ten pruměr hadice je velký problém at už pro čerpadlo nebo případně praskání hadice, kdybych nasadil na konec rozstřikovač  - uváděný výkon čerpadla je 20000l, ale podle grafu vykonu to už tím převýšením klesá na polovinu

kdysi jsme to měli řešeno čerpadlem malyš, kde ty hodnoty průtoku jsou menší, ale měli jsme větší průměr hadice

v horizontu dvou- tří let chci řešit přivod vody na zahradu v plastovych trubkách, takže výše uvedené řešení slabší hadice a kalové čerpadlo nebude trvalé

nejsem si jistý, zda není výkon zbytečně velký(i když předpokládám, že se jedná jen o hodnoty papírové a ve skutečnosti bude výkon menší), má někdo zkušenosti s laciným čerpadlem cca 800-1500 Kč z řetězců s výkonem kolem 400w a udavaným oběměm 7000l/h?

za každý postřeh a radu děkuji, čerpadlo je možné v lidlu vrátit, ale dík fraktuře nohy nejsem schopen v reálu vyzkoušet

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika