Jak připojit hadici k vnitřnímu kohoutku



Mr.Black - (1) - 44.77 (?) 
14.7.2018 18:45, zobrazeno: 12224x

Hezký den. Již delší dobu řeším problém s tím, jak připojit hadici k vodovodnímu kohoutku v kuchyni. Na internetu jsem našel jistou redukci, ale když jsem se díval na nějaká videa na YT, tak tam lidé vyšroubovali "vnitřní" část z kohoutku a našroubovali tam "závit", který byl přibalený k této redukci. Ovšem když jsem se díval na náš kohoutek, tak zde nic vyšroubovat nelze. Kohoutek má průměr 23 mm a je celý kulatý, takže mě napadlo, že bych na něj prostě a jednoduše nacpal hadici, jenže když jsem se díval na internet, tak se prodávají hadice o průměrech jen 19 a pak 25 mm. 

Jestli někdo máte nějaký nápad, nebo tip, byl bych velice vděčný za jakoukoliv radu. 


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.179 (?), 15.7.2018 0:03

Jedině vyměnit baterii v kuchyni za jinou, bez přišroubování by vám hadici strhnul tlak vody.  Nebo jestli by do stávajícího kohoutku nešel vyříznout závit.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.41 (?), 15.7.2018 1:10

Namočením do horké, vařicí vody a následným navlečením na nějaké kuželovité "kopyto" nebo něco podobného se dá vnitřní průměr plastových hadic o hodně zvětšit.
Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.16 (?), 15.7.2018 1:53

Vypadá to na kuch. stůl s dřezem. Baterie je určitě napojena na pevný rozvod panceřovou hadicí, tak co brání rozpojení a vložení Tkusu s hadicovým ventilem. Tímto řešením by nebylo omezené použití dřezové baterie a při použití hadice, by akorát nebyla dovřená dvířka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 42.10 (?), 15.7.2018 10:30
To 149.16: pokud dělal rozvody normální "vodař" tak jsou na přívodu k "baterce" roháčky. Tam bych vložil "T" kus, uzavírací armaturu s daným průměrem na hadici. Nevím, k čemu zadavatel diskuse chce takové řešení, ale toto řešení není optimální. Jedná se o byt, o dům, napojení hadice k myčce, k pračce, k zalévání zahrady?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.211 (?), 1.8.2018 9:53

Predava sa set, ktory je presne urceny pre tento pripad. Jedna sa o redukciu, ktara sa naskrutkuje namiesto perlatora a beznu hadicovu spojku. vnutorny zavit + rychlospojka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.19 (?), 1.8.2018 10:07

Prodává se přímo dvojitý kohout, který se namonbtuje místo jednoduchého roháčku s 3/8" závitem. Ten dvojitý kohout má jeden závit stejný jako roháček pro stojánkovou baterii a druhý závit je 3/4" pro připojení myčky (v kuchyni) nebo pračky (v koupelně). Do zdi to má stejný 1/2" závit

SfK.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 104.179 (?), 13.8.2018 20:56

no a pokud nechceš přijít o plynulou regulaci teploty (pozor na odolnost hadice, teplota vs tlak), mám to udělaný tak:

Koupil jsem novej perlátor (určitě to tam je, ta spodní část. Jen to asi bude zarostlý kamenem, tak to nejde lehce), na starej jsem po vyhození vnitřních sítek a opilování chromu upravil průměrem tzv. vsuvku s potřebným závitem a jelikož to je všechno z mosazi, zaletoval na měkko cínem. Nesmí to k sobě jít na tupo, ale zasunout do sebe. Na druhej konec vsuvky našrouboval obyč redukci na zahradní rychlospojky, těsní tam guma. 

V případě potřeby vyšroubuju perlátor, nasadím redukci s rychlospojkou, na tu klapnu hadici a mám teplou vodu v hadici. Perlátory jsou s vnitřním i vnějším závitem, mám udělaný oba, takže to jde. 

Fotku nemám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika