Čerpadlo vs. vodárna vs. automat



host - 78.5 (?)
17.4.2013 18:29

samozdřejmě doporučuji bau bau vodárnu za dva tisíce je po starostech není taky od věci podívat se co lidi nabízí na inzerát bazoš a tak dá se sehnat vodárna sigma kovoví výrobek cca za 8az 15 tisíc třeba za dvatisíce ale já mám neptuna z bauhasu za 2490 a v pohodě 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 16.4.2013 8:29

Membránová, tedy plnoprůtoková, čerpadla se nemohou používat ve spojení se spínacím automatem. Pokud by tedy chtěl použít, kvůli kolísání tlaku, automat, je nutné použít čerpadlo s oběžným kolem.

Jen poznámka pod čarou jako můj osobní názor. Značka Willo se v posledních letech hodně pohoršila na kvalitě. Po sérii reklamací jsem ji přestal doporučovat. Některá hobby čerpadla vydrží více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 16.4.2013 8:48

Vy ale popisujete spínací automat s regulací otáček, moderní vymyšlenost. To ovšem tazatel stěží ufinancuje, mimoto použití takového systému na zahradu je tak trochu docela hodně plýtvání. Samozřejmě že membránové, nebo pístové vibrační čerpadlo s obyčejným tlakovým spínačem bezproblémů funguje. Mám takové na zahradě několik let k plné spokojenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 16.4.2013 12:12

Aha, tak nejdříve trochu vysvětlení. Spínací automat (presscontrol) je elektronické zařízení, které nahražuje klasický tlakový spínač. Při každém otevření kohoutku dojde k sepnutí čerpadla. Zařízení tedy hlídá pokles tlaku přes spodní (spínací) mez (obvykle kolem 2 atm). Horní tlak je dán výkonem čerpadla. Výstupní tlak je proto konstantní a nedochází ke kolísání, jako u systému s tlakovou nádobou a tlakovým spínačem. Po zavření kohoutku zařízení ještě po dobu cca 15 vteřin zůstává v sepnutém stavu (tedy tlačí do zavřeného ventilu - proto čerpadlo s oběžným kolem). Je to ochrana proti častějšímu spínání (než 15 vteřin). Cena takového zařízení je cca od 1.000,- do 1.500,-. (doporučuje se třeba automat Brio). Tato zařízení se dnes běžně používá i do sestav domácích vodáren. Celá sestava je pak menší a levnější. Krom jiných výhod funguje i jako hlídač běhu na sucho, takže se doporučuje i do vrtů.

Vibrační čerpadlo tedy s obyčejným tlakovým spínačem funguje (i když se to příliž nedoporučuje třeba u Malyšů), ale není vhodné ho zapojovat s výše zmíněným spínacím automatem. 

Frekvenční měniče s regulací otáček je úplně jiná kapitola. Zkušenosti s nimi jsou zatím rozporuplné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 16.4.2013 8:29

Ja o servisu a udrzbe vubec neuvazuji. Pokud odejde, koupim jine v podobne cenove hladine. Rodice vzdycky meli nejaky supermarketovy vyrobek v cene do 1500Kc (obycejne cerpadlo bez automatiky). Za dobu cca 20 let, kterou si historicky pamatuju, odeslo jedno cerpadlo a ted maji druhe. V tomhle segmentu pri hobby vyuziti opravdu nevidim duvod vyssi investice.

Zrejme koupit ten Lidl vyrobek, za tu cenou s 3 letou zarukou mi to prijde idealni, diky za info.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 16.4.2013 16:03

Odešla mně pumpa na vrtané studni 13 m hluboké. Tak jsem se rozodl mechanizovat si zdroj vody. Koupil jsem si generátor na 220 V s dvoutaktním motorem (3000,- Kč) a membránové čerpadlo ROB 2 za 2550,- Kč (něco jako Malyš ale české výroby). Nabízí k tomu i tlakovou regulaci, ale nevím za kolik, tu jsem nekoupil, nepotřebuji ji. Montovat budu asi někdy v květnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.5 (?), 17.4.2013 18:29

samozdřejmě doporučuji bau bau vodárnu za dva tisíce je po starostech není taky od věci podívat se co lidi nabízí na inzerát bazoš a tak dá se sehnat vodárna sigma kovoví výrobek cca za 8az 15 tisíc třeba za dvatisíce ale já mám neptuna z bauhasu za 2490 a v pohodě 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 126.3 (?), 16.10.2018 10:56

Dobrý den, doporučuji automat na vodu pro jeho univerzálnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika