Kde kúpiť ovocné stromy (Praha a okolie)



petrs - (26) - 196.70 (?)
2.8.2020 21:56

Spomyšl je dobrý obchod a ten výběr odrůd je prostě úžasný, pokud máte místo. Pokud ne, tak trochu peklo při výběru. Kvalita objednaných stromků je horší, prostě si člověk nejlépe vybere sám u nich, ale nelze říct, že by to co přišlo nerostlo. Je to o tom, že stromek je menší, křivý, polámanějí větve, méně kořenů, .... Prostě nic co nejde dobrou péčí vyřešit. Stromky jsou celkově menší a ve spoustě případů jde pouze o špičáky, což je může být výhoda při suchém roku po výsadbě.

Proto jediné co lze vytknout je to, že už mám 3 jiné odrůdy u stromků než jsem si koupil z cca 60ks se to asi stane. Samozřejmě reklamaci uznali, ale už mi dochází místo a je škoda ty krásně narostlé stromy zničit a vysadit správné náhrady.

Přesto v případe malé zahrady a výběru "českých" odrůd bych dal přednost přímo školce, kde si to pěstují. Například: zahradnictví Jiří Hruška - ovocné a okrasné školky Velim u Kolína.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
zltyagat - (9) - 240.42 (?), 19.7.2020 23:14, zobrazeno: 1130x

Dobrý deň, 

chcem si v záhrade vysadiť cca 15 ovocných stromov (rôzne - jablone, hrušky, slivky, marhule, broskyne).

Vedeli by ste mi poradiť nejaké dobré záhradníctvo, kde ich kúpiť, ideálne v Prahe alebo asi 50 km okolí? 

Ďakujem :). 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
krtek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 189.109 (?), 20.7.2020 8:24

Stromy se prodávají a sází až na podzim (prostokořenné). Rozhodně doporučuji zahradnictví Spomyšl (u Mělníka) - obrovský výběr a dobrá zkušenost s kvalitou a ujímavostí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.42 (?), 23.7.2020 23:25

Pozrela som na ich stránky, vyzerá to dobre, vďaka :).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
petrs - (26) - 196.70 (?), 2.8.2020 21:56

Spomyšl je dobrý obchod a ten výběr odrůd je prostě úžasný, pokud máte místo. Pokud ne, tak trochu peklo při výběru. Kvalita objednaných stromků je horší, prostě si člověk nejlépe vybere sám u nich, ale nelze říct, že by to co přišlo nerostlo. Je to o tom, že stromek je menší, křivý, polámanějí větve, méně kořenů, .... Prostě nic co nejde dobrou péčí vyřešit. Stromky jsou celkově menší a ve spoustě případů jde pouze o špičáky, což je může být výhoda při suchém roku po výsadbě.

Proto jediné co lze vytknout je to, že už mám 3 jiné odrůdy u stromků než jsem si koupil z cca 60ks se to asi stane. Samozřejmě reklamaci uznali, ale už mi dochází místo a je škoda ty krásně narostlé stromy zničit a vysadit správné náhrady.

Přesto v případe malé zahrady a výběru "českých" odrůd bych dal přednost přímo školce, kde si to pěstují. Například: zahradnictví Jiří Hruška - ovocné a okrasné školky Velim u Kolína.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika