Příspěvky uživatele - petrs

Muchovník _ usychání?, 10.5.2023
Dobrý den, chtělo by to lepší případně několik fotek. Ale ze zkušenosti pokud vám něco nepoškodilo kořeny, tak mu nic není možná mu pomrzla nějaká ta větvička, přestože se mi to u něj nikdy nestalo, tak letos je hodně specifický rok. Co neroste... celý příspěvek >
Robotická sekačka do sadu, 16.4.2023
Nemá prosím někdo zkušenosti s robotickou sekačkou v sadu? Řeším jakou pořídit a je to celkem oříšek: 4000m2, stromy, vinice, záhony, keře,... a opravdu se mi nechce kolem všeho dávat vodící drát. 
Meruňky 2023, 11.4.2023
Český Brod, 220 mnm. Siréna u mě vypadá ještě zajímavě, ale tu nechci chválit, protože je to malý stromek co šel loni jen z kmínku a byl proto několikrát zaštípnut.  Takový několikanásobný šittův řez, což mohlo mít velký vliv na opoždění doby... celý příspěvek >
Meruňky 2023, 11.4.2023
Po dnešní kontrole meruněk bych to zatím viděl takto:  1) Ledana, Harcot, Marlen, Barbora, Veecot - pusto a prázdno. 2) Maďarská, Velkopavlovická, Exnarova, Goldrich - sem tam květ díky šittovu řezu, jinak by nebylo taky nic. 3)... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období, 30.3.2023
Ani meruňky(Leskora, Leala, Siréna) a ani víno (Zora a Muškát modrý) bych v této výšce nezatracoval i v 640mnm jižní svah jsou dobré. Hlavní je správný postřik, aby meruňky nezničila monilie a na víno doporučuji chraněnější místo nebo jižní stěnu.... celý příspěvek >
Mandloně - zkušenosti, odrůdy, 28.3.2023
Mám Vamu - podnož BSB2 - vysazenou podzim 2016, Zoru - BSB2 - vysazenou podzim 2017, Ferragnes - GF677 - vysazenou podzim 2017, Krajovou Sladkoplodou - vysazenou podzim 2016. Všechny rostou dobře, ale o úrodě zatím nemůže být v podstatě řeč, neměly... celý příspěvek >
Poškození květních pupenů meruněk mrazem, 2.3.2023 Obsahuje fotku
V České Brodě je to podle odrůdy, ale Madarská i Velkopavlovická nevypadají moc dobře. PSM
A je po meruňkách, 19.2.2023
Všechno ze Spomyšle je tak 50/50, že to bude to, co si objednáte. Vždy uznaly, že poslaly něco jiného a poslaly nové "správné", což je taky 50/50. Takže po reklamacích reklamací, už posílají peníze a zahrada je celkem plná "no name" odrůd, které... celý příspěvek >
Skore marhule, 20.1.2023
Za mě je nejlepší Leskora. Nejranější ze všech odrůd co mám. I přes mrazy v době květu a bohužel i po ní v posledních letech, měla vždy alespoň něco. PSM
Žlté slivky, 6.7.2022
Možná Tipala, ale v dnešní době se dováží více žlutých odrůd švestek. PSM
Proč má broskvoň malé listy?, 6.7.2022
Toto mi udělaly 3 stromky z 25 první rok po výsadbě. Nechal jsem je a další rok dva začaly normálně růst. Poslední vyrašil až později, ale jen z podnože a tak čeká na přeočkování. PSM
Zasychání merunky, 23.5.2021
Dejte sem prvně fotky, aby bylo jasné co to je. PSM
Prosím určit cibulovinu, 19.4.2021
Doporučuji aplikaci Lens. Jinak napovídá, že jde o ladoničku. PSM
Merunky vyschnute kvetne puciky, 12.4.2021
Já mám poškození květních pupenů odhadem 0-80% podle odrůdy. Týká se to meruněk i broskvoní. Nejhůře dopadla meruňka Veecot a broskvoň Cresthaven, ty nepokvetou vůbec. PSM
Rozkvétání meruněk 2021, 7.4.2021 Obsahuje fotku
U nás je nejrozkvetlejší Leskora. Ostatní Ledana, Harcot, Exnarova, Marlen, VP, Maďarská,... jsou daleko za ní. Bohužel nejpozdněji kvetoucí Fardao a Farbaly mám druhým rokem a po sestřihu nepokvetou. PSM
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika