Založení trávníku ješte letos



host - 5.51 (?)
13.10.2009 19:22

Ano, já otázce rozuměl. Z Vaší reakce vyplynulo, že tráva roste i v zimě, což mě udivilo. Navíc nevím, proč by se mělo teď zasívat. Pohodlnější je začít na jaře, není kam spěchat. Pěkného trávníku se dočká stejně tak za dva roky nejdříve.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 5.51 (?), 13.10.2009 19:22

Ano, já otázce rozuměl. Z Vaší reakce vyplynulo, že tráva roste i v zimě, což mě udivilo. Navíc nevím, proč by se mělo teď zasívat. Pohodlnější je začít na jaře, není kam spěchat. Pěkného trávníku se dočká stejně tak za dva roky nejdříve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 13.10.2009 20:36

O tom, že tráva roste i v zime jsem nenapsal ani slovo. Vysévá se nyní proto, protože se spolehlivě využije veškerá zimní vláha, což je velmi důležité. Jarní přísušky jsou zcela běžné. Mráz nemůže travní osivo nijak poškodit. Výsev travního osiva není o spěchání, je to chvilková záležitost, pokud se nevysévají hektary. Jen je dobré to umět. A pěkný trávník je již za pouhé 2 měsíce od výsevu. Vyséval jsem desítky okrasných zahrad, jednu budu dosévat v příštím týdnu. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.66 (?), 16.10.2009 10:39

Absolutní souhlas s panem Stanislawem. Před lety jsem vysel trávník 8. listopadu a druhý den začlo sněžit. Již v polovině února bylo na slunných partiích zeleno. Takže pokud počasí umožní výsev, nebojte se toho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 17.10.2009 23:28

Pokud budete mít možnost si válec ještě vypůjčit, tak po každém sečení použíjte válec a hnojení je také důležité.Uvidíte jak bude trávník za 2 měsíce vypadat.Při prvním sečení si nabruste nůž u sekačky, aby byl ostrý, tupým by jste vytrhávaly trávu i s kořínky ven.Plně se ztotožňuji se Stanislawem.A to, že tráva neroste i v zimě,/pomalu, ale roste/ to může říci člověk, který se nedívá kolem sebe a nepozoruje přírodu.Např.letos v polovině srpna byly zralé jeřabiny, mravenci v lese už nebyly vidět koncem září, příroda spěchala, jenom my lidé to někdy nevidíme a pak se divíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 18.10.2009 12:12

Já se připojuji k tomu, že tráva roste i v zimě, samozřejmě neroste pod sněhem a když mrzne, ale pokud je třeba někdy teplejší období i během ledna nebo února, tak je vidět, že tráva trochu i když maličko přiroste. Taky během teplejších období v zimě je možné vidět přírůstky třeba na tůjích, cypřišcích nebo janovcích.  Taky třeba během ledna nědy vykvetou sedmikrásky, fialky nebo popence. Ale musíte se na to umět dívat, případně se naučit to vidět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 1.12.2009 8:49

Plevele rostou i teď, dokonce i kvetou, dnes (1.12.2009) nám v trávníku kvetou následující plevele: sedmikráska, jetel, pryskyřník a kokoška pastuší tobolka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 38.137 (?), 22.9.2010 20:49

Děkuji za radu předem.Potřeboval bych znát dobu kdy je nejlépe vysét trávník a následně kdy ho v nejbližší době posekat aby trávník nestrádal.Děkuji všem za každou radu.jsem v tom nováček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika