Skvrny v kobercovem travniku



Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.127 (?)
24.8.2009 10:22

Prvních pět týdnů zalévat kobercový trávník každý den (asi 5l/metr). Po pěti týdnech 2x týdně v 4-5x vyšší dávce - pokud ale bude velký odpar, tak bych zaléval klidně 3x týdně. Po nějakém čase se závlaha může ještě více rozložit. Výsledkem by mělo být hlubší prokořenění, což by mělo být vaším cílem.

Málo zalévaný trávník bude vysychat. Přemokřený může snad i nahnívat, ale vliv přemokření se projeví spíše v nadměrné tvorbě mechů.

Nezalévejte za plného slunce (riziko popálení), nejlépe brzy ráno nebo později večer.

Nejlépe by vám měli poradit ve firmě, která trávník pokládala. Pokud ne, tak by mne to dost překvapilo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
menatrebi - (5) - 13.20 (?), 23.8.2009 17:05, zobrazeno: 14501x

Dobry den, prosim vas o radu.

Asi pred mesicem a pul jsme si nechali polozit kobercovy travnik, secu 1-2x do tydne, zalevam dle potreby a zahnojila jsem pred tydnem hnojivem Kristalon z konve. Ve skvrnach jsou obaly stebel zlute, z nich vyrustaji dalsi listy travy. Nevim, zda je pricinou nedostatek vody nebo nadbytek..nezda se, ze by slo o nejakou chorobu (plisen, houby). Jak je mozne se skvrn zbavit a docilit krasne zelene barvy travniku? Dekuji vsem za pripominky. EB 

Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.127 (?), 23.8.2009 21:03

Obrátil bych se s tímto dotazem na firmu, která Vám trávník pokládala. Možná po Vás budou chtít přesnější údaje o zálivce a hnojení, které jste aplikovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
menatrebi - (5) - 13.20 (?), 24.8.2009 8:26

Dekuji za reakci. Mohu se jeste zeptat, jake priznaky ma prelity a nezality travnik (popr. jak vypada)? Dekuji. EB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.127 (?), 24.8.2009 10:22

Prvních pět týdnů zalévat kobercový trávník každý den (asi 5l/metr). Po pěti týdnech 2x týdně v 4-5x vyšší dávce - pokud ale bude velký odpar, tak bych zaléval klidně 3x týdně. Po nějakém čase se závlaha může ještě více rozložit. Výsledkem by mělo být hlubší prokořenění, což by mělo být vaším cílem.

Málo zalévaný trávník bude vysychat. Přemokřený může snad i nahnívat, ale vliv přemokření se projeví spíše v nadměrné tvorbě mechů.

Nezalévejte za plného slunce (riziko popálení), nejlépe brzy ráno nebo později večer.

Nejlépe by vám měli poradit ve firmě, která trávník pokládala. Pokud ne, tak by mne to dost překvapilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vacino - (35) - 232.59 (?), 24.8.2009 14:44
Podle mě je možných několik příčin: 1) sekáte trávník na nizkou výšku, pokud je trávník na jihu, nesekat pod 4 cm. 2) druhá možnost, neklvalitní hnojivo, myslím si, že pokud chcete mít krásně zelený trávník, musíte koupit lepší hnojivo než Kristalon... Ale ne žádný Wolf Garten, to by jste šlápla vedle.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
menatrebi - (5) - 13.20 (?), 24.8.2009 15:50

Dekuji za radu, meli jsme hnojivo Kraltravniku... tim se mi podarilo spalit predchozi travnik, tak jsem hledala rozpustne hnojivo..poradite, kktere je nejlepsi? Dekuji moc. (Travnik je orientovan na severozapad, sekam na 3,2 cm)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 141.127 (?), 24.8.2009 20:40

Zdravím,

stébla suché trávy se mi v trávníku také objevují, ikdyž nemám "koberce" (mám Supru od Wolfu). Hlavně se vyskytují na okraji trávníku, kde trávu zastřihuji nůžkami, nikoliv sekačkou. Je pravdou, že trávník seču velmi nízko, cca. kolem 2-3 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vacino - (35) - 232.59 (?), 25.8.2009 11:09
Já vám nechci nic vnucovat, ale vyplatí se koupit 25 kg balení profesionálního hnojiva, já má rok Rosan Floranid od německé firmy Compo. Počáteční investice je veliká, zhruba 1800,- bez DPH, ale máte toho 25 kg, když budete hnojit rozumně, máte to minimálně na 2 roky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
menatrebi - (5) - 13.20 (?), 25.8.2009 12:43

Dekuji moc za doporuceni. Vyzkousime ho. Jen doufam, ze na baleni bude opet navod v podobe... na plochu 1m2 cca 10g hnojiva.. :-(

Muzete mi prosim napsat, jak odmerujete mnozstvi? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?), 25.8.2009 13:24
na 400m2 má tedy přijít 4kg hnojiva. Odměřte kilo a rozhoďte jej na 1/4 pozemku apd. Nic jiného v tom nehledejte. Osobně bych doporučil vyzkoušet poloviční dávku než říká výrobce (pokud nemá prodloužený účinek)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti11:42
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika