Vertikulace



preacher - (20) - 219.94 (?)
13.8.2009 10:42

Diky, tak ja to nekdy v zari vyzkousim... snad to nebude fungovat jako rotavator... 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Mydlan - (37) - 11.178 (?), 11.8.2009 11:47, zobrazeno: 39648x

Dobrý den,

v dubnu jsem vysázel nový trávník, mám krásný hustý koberec, ať se v něm

prsty přehrabuji, nikdy nevidím ani hlínu jak je hustý:) Nemám v něm ani mech ani plevel. Jenomže mi na spoustě místech jakoby zdrnovatěl. Jak po něm chodím, tak cítím takové husté boule. Chtěl bych poprvé na podzim vertikulovat a tak se ptám zkušenějších.

1.kdy vertikulovat?

2.čím?nechce se mi kvůli tomu kupovat další stroj,-trávník cca 200m2,

nestačí takové ty řezací hrábě od Gardeny? Nebo poradíte nějakou půjčovnu-

okolí Praha Zličín?

3.mám poté rozhodit ještě travní semeno? V jaké míře?

Děkuji za rady

Milan

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 173.98 (?), 13.8.2009 8:33

1. V zari, aby travnik stacil do zimy zregenerovat. prihnojit podzimnim hnojivem s mensim obsahem dusiku.

2. Kupte nejaky levny vertikutator, sam jsem koupil AL-KO kombinaci noze, dratky v nejake akci pred cca 4 lety a porad slouzi me i kamaradum. S hrabemi se desne nadrete, zvlaste pri te udavane hostote travniku. Pouzivam je jen na drobne prohrabani.

3. Nedoseval bych - mozna jste to i mnozstvim semena na jare prehnal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
preacher - (20) - 219.94 (?), 13.8.2009 9:02

Dobry den,

mam take vertikulator AL-KO (32 VLE COMBI CARE). Zatim jsem pouzival pouze dratky na vyhrabavani travniku. Mam z tech nozu trochu strach. Nerad bych travnik nejak poskodil. Dratky funguji paradne, suchou travu a pripadny mech na jare to dostane z travniku jedna basen. Jakou mate zkusenost s temi nozi? Dekuji za odpoved...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.127 (?), 13.8.2009 9:39

Zkušenost s noži mám dobrou. Kdysi jsem vertikutoval na neudržovaném trávníku - větší množství mechu a plevele. A zmiňované drátky to jen tak podrbaly:-) Nastavil jsem nože tak, aby se "právě dotýkaly" půdy, zabíraly do půdy jen pár milimetrů. S těmi jsem již dostal z trávníku spoustu mechu a plsti.

Platí zásada, že čím kvalitnější trávník před vertikutací máte, tím méně poškozeně bude po použití vertikutátoru vypadat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
preacher - (20) - 219.94 (?), 13.8.2009 10:42

Diky, tak ja to nekdy v zari vyzkousim... snad to nebude fungovat jako rotavator... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
brouzdalek - (15) - 141.127 (?), 13.8.2009 21:20

Já vlastním také Alko Combi Care, a jak drátky či nože mi na trávníku natropily velkou spoušť. Je pravdou, že jsem to použil na mladý trávník, což nebylo příliš vhodné, to je pravda. Ale poslední dobou se to už bojím použít, radši to nechám až na jaro :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
preacher - (20) - 219.94 (?), 14.8.2009 7:13

Dobry den, mam travnik 3 roky, a 2 roky uz pouzivam dratky. Prave z tech nozu jsem mel na mladem travniku strach. Ted uz by to mohlo byt OK... Jen lituji, ze jsem nepriplatil a nekoupil benzinovy vertikulator, ten elektricky kabel me stve...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
narcisky - (33) - 101.214 (?), 2.3.2012 17:37

Lidi a kdy začít ted na jaře s tím provzdušnováním tedko už? nebo budou ještě mrazy...

mám sice roční trávník ale prohrábnout potřebuje to je vidět nastavím to jen na 1 mm abych vše nevytrhala a dosévat budu nebot mě myši sežrali na některých místech kořínky a tak tam tráva uhynula a jsou tam myší stezky, nevím jestli do těch chodbiček nasypat jed na myši?

poradíte mě nekdo prosím?cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 52.138 (?), 23.8.2009 11:27

Nozu se nebojte, ale jakakoliv mechanizace na mlady (rocni) travnik by se nemela pouzivat. Krome sekacky samozrejme. Dobre zalozeny a zakoreneny travni drn nozi neposkodite, spise naopak mu prospejete. Pokud se jeste pohnoji, tak jenom dobre. Vzhledu po akci se nedeste - za 2 tydny, mesic to ani poznate..  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 189.150 (?), 8.9.2009 8:35

Není to vertikulace, ale VERTIKUTACE (verticalcut).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika