Příspěvky uživatele - brouzdalek

Vertikulace, 13.8.2009
Já vlastním také Alko Combi Care, a jak drátky či nože mi na trávníku natropily velkou spoušť. Je pravdou, že jsem to použil na mladý trávník, což nebylo příliš vhodné, to je pravda. Ale poslední dobou se to už bojím použít, radši to nechám až na... celý příspěvek >
Bofix, 3.8.2009
S Bofixem nejsou problémy, osobně ředím 'od oka', samozřejmě ne 1:1, ale za nějakou dobu to člověk odhadne. Většinou uváděné koncentrace jsou dle mých zkušeností slabší než by bylo potřeba; požadovaný výsledek je za delší dobu.
Založení trávníku (na zapleveleném pozemku), 3.8.2009
Dobrý den, pan Alí není arogantní, rád poradí, ale opravdu se zde věčně dokola opakují stejné dotazy, které vyčtete z předchozích diskuzí, jen jsou lidé ale líní hledat. Příspěvků o zaplevelených plochách a výsevu trávníků je tu spousta.... celý příspěvek >
Měkká půda, 27.7.2009
Tady by bylo vhodnější situaci řešit a nikoliv zakázat chození. Je pravdou, že trávník od výsevu je zatížitelný tak min. od jednoho měsíce, záleží ale na podmínkách. Podle mě by se noha opravdu nějako výrazně propadat o několik centimetrů neměla.... celý příspěvek >
Houbičky a padáčky, 23.7.2009
Tak moment, nikdo tady o žádném sterilním prostředí nemluví. Každý ať si pěstuje co uzná za vhodné, a to nemluvím jenom o trávnících. Ale ti ostatní, v okolí, by vám neměli vaši práci kazit, to je snad přeci jasné..
Organické hnojivo na trávník, 23.7.2009
Zdravím, co udělat kompromis? Ten gramulovaný by u povrchu dle mého názoru mohl popálit nové rostlinky, pokud budete dosévat, což předpokládám. 20 cm se mi zdá zase moc, voda z povrchu by to odplavovala do větší hloubky. Zkusil bych zlatou střední... celý příspěvek >
Houbičky a padáčky, 22.7.2009
Koukám, že jste se už dobře informoval, to je fajn. Už aspoň vím, čím budu argumentovat, až soused bude mít skoro zarostlý barák... PS: Obnovil jsem již nepoužívanou přezdívku, host už nebudu :)
Růst trávníku, vertikutace, aerofikace, 21.6.2009 Obsahuje fotku
Foto tady. Omlouvá se za kvalitu, nemám teď foťák, musel jsem improvizovat :) Díky za odpovědi. Souhlasím s Vámi. Jen jsem prováděl provzdušnění, nikoliv vertikutaci, myslím si, že je to rozdíl, půdu jsem tedy žádným způsobem nenarušil, ty "zbytky... celý příspěvek >
Kvalita travního osiva, 17.4.2009
Zdravím zahrádkáře! Na internetu jsem hledal co nejvíce druhů travního osiva. Preferuji co nejkvalitnější osivo, pokud možno za nějakou "lidskou" cenu. Našel jsem tato osiva od firem: Wolf Garten - osivo Supra, osivo Loretta,.. ... celý příspěvek >
Zkvalitnění trávníku, 21.3.2009
Dobrý den, tak samozřejmě trávník není největší, ale to si nemyslím, že je hlavní problém. Provoz na něm je poměrně malý, i tak bych rád použil odolnější směs - hřišťovou určenou pro větší zátěž (konkr. Lorettu od Wolf). Hlavně by mě zajímalo,... celý příspěvek >
Zkvalitnění trávníku, 20.3.2009
Dobrý den, zhruba před 3 lety jsem založil trávník na zahrádce za domem (cca. 30m2), jenomže jsem použil ne příliš kvalitní osivo. Tehdy jsem se o to ještě nezajímal, a hlavně jsem chtěl co nejdříve zelený pažit. Dnes tohoto rozhodnutí lituji,... celý příspěvek >
Plíseň v mulčovací kůře, 12.10.2008
Díky všem za reakci. Já bych to nejradši "nechal být", a doufal, že to samo vzpamatuje, ale už jsem koukal, že se to šíří na vřesy, je to pod dřevinami, mám jen obavy, aby se to na ně nedostalo. Nejradši bych to alespoň částečně eliminoval... celý příspěvek >
Plíseň v mulčovací kůře, 12.10.2008
Dobrý den, prosím o pomoc: Na konci sprna 08 jsem dokončil zahradu. Mám oblast dřevin, trav a vřesů, spolu s kameny - vše zasypáno mulčovací kůrou od fi. Florcom. Objevil jsem, že pod svrchní částí kůry je všude nějaká plíseň či co, bílé barvy.... celý příspěvek >
Obnovení trávníku, 18.7.2008
"Chemického alího" jsem volil proto, že není trávník jako trávník. Toto slovo jsem uváděl v úvozovkách. Jednalo se o témeř o samé plevele, pampelišky, mechy, atd... o trávník je vlastně vůbec nejednalo.. a nechtěl jsem riskovat, že se... celý příspěvek >
Obnovení trávníku, 18.7.2008
Zdravím znalce v oboru! Před domem chci obnovit trávník. Provedl jsem likvidaci původního "trávníku" pomocí Roud-Up, zavedl hadice pro závlahu a dneska i celý ryl. Chtěl bych se zeptat, jak dále bych měl postupovat. Napadlo mě, že bych... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika