Organické hnojivo na trávník



Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?)
23.7.2009 9:02

Díky za názor. Což o to, deset centimetrů by bylo asi lepší. Ale vesměs vidím jen ty dvě výše zmíněné možnosti. Totiž, buď to nasypat na povrch před tím, než tam projede ten stroj - ten má záběr 20 cm, takže by to bylo až do této hloubky. Nebo počkat, až to stroj upraví, nasypat na povrch a zahrábnout - pokud to nechci znovu přerývat, tak to bude tak 5cm hluboko.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?), 24.6.2009 7:53
včera jsem ho měl v ruce v Hornbachu za 249,- a je to směs slepičího trusu, slámy a melasy apd (? doufám, že to nepletu). Celkem zajímavé, velikost granulek snad ideální cca 3mm... spotřeba tuším 50g/m2 (vyšší dávkování).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jez33 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 149.224 (?), 22.6.2009 22:40

Dobry den.  Da sa pouzit i vermikompost. Rozdelenie: poohruby-nahrazuje statkovy hnuj oproti kteremu ma 60-70 krat vyssi hodnoty, na klasicke zaryti do pudy, 1-3 l/m2- pareniste, sklenik, na michani do zahradnich substratus nasled. 5-8 tydennim dozranim a jednim promychanim... Jemny zahradni-nahrazuje statkovy hnuj- prihnojovani pokojovych kvetin, sazenic na zahonu, pouziva se k michani jemnych kvalitnich travnikovych substratu (koberce), nebo na prihnojovani parkovych travniku a zatrav. panelu pro udrzeni chem. prihnojovani a vlhkosti... Specielni jemny fotlfovy- zvlaste upravovan pro aplikaci primo na jiz vzrostly travnik nebo pri jeho zakladani a to samostatne nebo pri piskovani. Michani v pomeru 30:70. Pouziva se pro osetreni pred chem. prihnojenim, aby doslo k udrzeni aplik. zivin u korenu -0,5-1 litr. Dale na hnojeni nove zalozenehop travniku pred umistenim travniho semene a zapravenim na povrch pripravene plochy- Lze jej aplikovat na plochu pred polozenim trav. koberce k lepsimu zakoreneni koberce i jako prevenci 1x rocne v kombinaci s tekutym pripravkem vermisfluid pro odstraneni tvorici se plste korenu, a tim oziveni jejich cinnosti a rozklad jiz odumrele org. casti.

Ma stabilni org hmotu-az 60procent, velka sorpcni schopnost, obsahuje prirodni stimulatory rustu, rustove hormony a enzymy (Auxiny gibereliny cytokininy...)

Takze by bol tiez vhodny...1,5l 40-50Kc hobby jemny  ... hmmmmm...

Daju sa zohnat aj vacsie balenia ale neviem ci maloobchodne... alebo na palety

Inak je to vycuc z travnikarskej rocenky 2007. Aby som sa nerobil moc mudry

Tak podla toho co pisu by mal byt zapracovany aj v kvalitnich travnikovych substratoch (a to su ktore? ), takze by sa dal pre vylepsenie pody zapracovat trav.substrat alebo nim presypat. Je to aj s pieskom all-in-1.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.127 (?), 23.6.2009 9:17

Zdravím pane Stano,

na vermikompost jsem také koukal. Dokonce jsem si přečetl i jednu publikaci na dané téma od Doc. Iva Zajonce (je z roku 1992). Klady vermikompostu tu určitě jsou. Stejně tak i kvalitního zahradního kompostu vyrobeného v kompostérech či dodaného v balících. Jsou i různé substráty, které se po promíchání s pískem nasypou v tloušťce několika centimetrů na upravené povrch, a do nich se potom vysévá... možnosti jsou :-)

Avšak nenašel jsem na internetu žádné dostupné větší balení vermikompostu, jsou jen několikalitrové. A rozhodně nejsou levné... Snažil jsem se přijít na nějaké organické hnojivo, které bude mít dobrý poměr ceny a přínosu ve zkvalitnění zeminy. Také jsem uvažoval o Hoštickém NPK s guánem (čistě organické hnojivo). Prodává se v 5kg balících a v přepočtu na kilogramy to vychází podobně jako granulovaný hnůj. Uvažoval jsem tak, že bych toto hnojivo smíchal s kvalitní hlínou a pískem a vytvořil z toho jakýsi substrát, který bych pak zapravil do vrchní vrstvy půdy.

Jinak asi ideální by bylo, kdybyste měl někde v okolí velkovýrobnu nějakých substrátů (alá kompost) či vermikompostu (těch po republice zas tolik není) a koupil to od nich ve velkém. Cena by byla přijatelná a nemusel byste brouzdat se svými úvahami po netu - to mluvím o sobě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.224 (?), 23.6.2009 17:02

Ja som namatkou vcera natrafil na vyrobcu z Pustejova, nemal som moc casu behat po nete. Tie 1,5 l balenia su myslim od neho, z dazdovkou (zizalou) na obale :)

na stranke maju cennik ale neviem ako je to s predajom, ci aj v mensich mnozstvach predavaju. a je to druhy koniec republiky. Dalej som moc nehladal. Na tom obale je vpravo dole logo, coz je aj adresa ekovermes.cz. zatial tolko, cas tlaci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?), 24.6.2009 7:57
ty balení jsou spíše na hnojení květináčků, na hnojení trávníku by to byla hodně drahá sranda. Mám pár žížal v kompostu, tak možná jednou z domací výroby, ale jinak bych na vermikompost zapomněl...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.120 (?), 22.7.2009 23:25

Dobrý den, prosím ostatní uživatele o radu v následující otázce. Do jaké hloubky je vhodné zapracovat organické hnojivo při úpravě půdy před založením travního porostu? Rovnoměrně do půdního horizontu o výšce tak 20cm nebo jen při povrchu přihrábnout hráběmi?

V příštím týdnu budu renovovat vegetační vrstvu, na které byl starý trávník. Mám sjednaný zakladač trávníku (stroj z mřížkovitým válcem, který funguje podobně jako kultivátor). Chtěl bych přidat do půdy organické hnojivo, nejspíše granulovaný kravský hnůj, abych do půdy dodal živiny a organické látky (půda je po starém trávníku značně vyčerpaná).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
brouzdalek - (15) - 141.127 (?), 23.7.2009 0:42

Zdravím,

co udělat kompromis? Ten gramulovaný by u povrchu dle mého názoru mohl popálit nové rostlinky, pokud budete dosévat, což předpokládám. 20 cm se mi zdá zase moc, voda z povrchu by to odplavovala do větší hloubky. Zkusil bych zlatou střední cestu - tedy 10cm, ale jak říkám, jenom můj názor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 23.7.2009 9:02

Díky za názor. Což o to, deset centimetrů by bylo asi lepší. Ale vesměs vidím jen ty dvě výše zmíněné možnosti. Totiž, buď to nasypat na povrch před tím, než tam projede ten stroj - ten má záběr 20 cm, takže by to bylo až do této hloubky. Nebo počkat, až to stroj upraví, nasypat na povrch a zahrábnout - pokud to nechci znovu přerývat, tak to bude tak 5cm hluboko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 5.8.2009 7:02

Jak to dopadlo s hnojivem? už roste roste???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.127 (?), 5.8.2009 10:11

Dobrý den, koupil jsem nakonec Agro natura trávníkové hnojivo. Na obalu píší, že je především ze slepičí podestýlky a melasových výpalků. Na zahradě jsem si nechal povrch upravit graderem, který zapracoval granule draslíku, fosforu a dusíku do půdního horizontu. To organické hnojivo nasypu na povrch a už jen přihrábnu hráběmi. Vysévat budu tak za týden či 14 dní, obávám se, že bych to nyní neuzaléval kvůli horku, malému množství srážek a nedostatku času..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika