Mech v trávníku



Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.30 (?)
13.5.2009 20:30

Osobně jsem dostal doporučení na užití tzv plaveného písku o nízké frakci. Pískování je postup pro zlepšení půdních vlastností vyhovujících trávníku, kdy do půdy zapravíte přidáte určité množství písku. Rozhozem, či zapravením do půdy. Trávník má rád svůj píseček :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 248.53 (?), 12.5.2009 21:13, zobrazeno: 6813x

Mám starší trávník a v příspěvcích jsem se dozvěděl spoustu užitečnejch rad o vertikulaci atd. a taky tady hodně píšete o pískování a tak se chci zeptat, co to vlastně je a co je to za písek a kde se dá sehnat. Dík za odpověďa doporučení.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.2 (?), 12.5.2009 21:31

Viz diskuzi Jak se zbavit mechu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.30 (?), 13.5.2009 20:30

Osobně jsem dostal doporučení na užití tzv plaveného písku o nízké frakci. Pískování je postup pro zlepšení půdních vlastností vyhovujících trávníku, kdy do půdy zapravíte přidáte určité množství písku. Rozhozem, či zapravením do půdy. Trávník má rád svůj píseček :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.53 (?), 13.5.2009 21:12

Dík za odpověď a ještě prosim jedna otázka, když chci vypěstovat kousek nového trávníku, mám promíchat jen hlínu s pískem, nebo mám použít nějaký substrát též s pískem. a má někdo zkušenosti, kde se dá pořídit nějaké kvalitní travní semeno?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.30 (?), 13.5.2009 22:23

Rádo se stalo... ale na všechny vaše otázky naleznete odpověď v této sekci. O osivech konkrétně v tématech: "Kvalita travního osiva" a "Výběr kvalitní travní směsi" - informace tam snadno naleznete. O vhodném půdním složení byste tady informace nalezl rovněž. Jen krátce, pokud máte slušnou hlínu (bez suti ze stavby a dalších zbytečných příměsí, plevelů) středně těžkou, těžkou či jílovitou, určitě je vhodné pro zakládání do půdy zapracovat (tak do hloubky 10-15 cm) plavený písek nízké frakce či, jak někteří doporučují, ostrý křemičitý písek nízké frakce - to půdu odlehčí a zlepší její vlastnosti pro pěstování trávníku.

Samozřejmě se může stát, že člověk již založené téma přehlédne a založí stejné či velmi podobné, ale obzvláště kmenoví příznivci ocení, budete-li více hledat :-) Doporučuji také funkci "vyhledávání" - zadejte klíčové/á slovo/a a klikněte na vyhledat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 146.171 (?), 23.5.2009 11:22

Dobrý den, já jsem se chtěla zeptat, jak mám zlikvidovat růst hub v okrasném trávníku? Před osetím trávníku na tom místě rostly dva vysoké smrky, je možné, že houby lezou ještě z podzemí z nevytažených kořenů těch stromů? (Kořeny byly hodně silné a prorostlé, nevytáhly se všechny). Stříkám je postřikem na plevel, ale nic neúčinkuje. Poradíte? Děkuji. Zdeňka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jez33 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 149.224 (?), 21.6.2009 18:47

Dobry den, huby nie su rastliny ale huby, samostatna ríša, takze striekat ich herbicidom asi nema zmysel. Na to su fungicidy (fungi - huby). Prezrite diskusiu, su tam spominane priciny vyskytu hub v travnikoch, porovnajte to s vasou situaciou a vyberte najpravdepodobnejsiu(e). potom sa ju pokuste odstranit. Ako spominate, pricinou mozu byt stare korene v zemi (drevo), ktore huby rozkladaju, ziju na nich, a potom ´vykvitnu´ na povrchu plodnice.Pri ihlicnanoch, konkretne aj pri smrku je mozne suzitie hub a stromu - mykorhiza-robi sa i umelo pridanim pripravku so sporami a myseliom pri vysadme, presadzani, (neviem ale o akye druhy hub sa konkretne jedna, dalo by sa dohladat a neviem ani aky druh rastie u vas v travniku). takze by to mohli byt tie huby z mykorhizy alebo to drevo kolonizoval nejaky iny druh huby a pomali ho rozklada. Ale to uz len hadam. Ak by bola pricinou pritomnost korenou (dreva) v pode, tak by bolo vhodne ich odstranit (a rozkopat si travnik) alebo skusit pouzit fungicid a uvidite aky bude vysledok. a popri tom sa pokusit upravit podmienkyna danom mieste tak, aby boli co najnevhodnejsie pre rast hub. Najdete v diskusii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika