Jak na aerifikaci? Čím?



host - 79.236 (?)
8.3.2011 17:33

Jaro je tady a tak jsem žasnul kolik stojí ty vidle, vyrobil jsem si asi za 20 Kč aerofikační jehlu a začal s ní opichovat ve volném čase trávu, zasypavam to tím pískem co se dáva do zámkovky, sousedi si ťukají na čelo co blbnu, ani já tomu moc nevěřím, ale uvidíme kdo nic nezkusí nic nemůže komentovat.

tráva
tráva
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.69 (?), 1.9.2009 14:09

Různé typy hrotů prodává firma Ittec, jak jsem našel na internetu. Možná by je šlo objednat a navařit na "vidlím podobnou" násadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.236 (?), 8.3.2011 17:33

Jaro je tady a tak jsem žasnul kolik stojí ty vidle, vyrobil jsem si asi za 20 Kč aerofikační jehlu a začal s ní opichovat ve volném čase trávu, zasypavam to tím pískem co se dáva do zámkovky, sousedi si ťukají na čelo co blbnu, ani já tomu moc nevěřím, ale uvidíme kdo nic nezkusí nic nemůže komentovat.

tráva
tráva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.236 (?), 8.3.2011 17:36

a takle vypadá ten nástroj

jehla
jehla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 5.165 (?), 1.4.2014 21:17

Pominu-li profesionální aerifikaci, kterou jsem viděl na golfu, tak aktivní aerifikátor vám půjčí na severu Moravy a myslím, že to také dělají jako službu. Mají stroj, který je asi docela drahý, protože půjčovné stojí 2000 Kč, ale je to profi strojek, kterým jsem měl cca 1 000 m2 hotových za cca 1,5 h. Nabídli mi buď plné nebo duté hroty. Já si vybral duté a pak jsem při uklízení trochu litoval, protože jsme to se synem sbírali cca půl dne laugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 10.224 (?), 29.5.2014 22:11

Zkuste na webu najít provzdušňovací-vidle, jsou tam vidle s dutými hroty z profesionálních aerifikačních strojů, pro malé zahrádky 100-200 m2 ideální. Na velké plochy se to nehodí, je to dřina frown

aerifikační vidle
aerifikační vidle
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.254 (?), 6.2.2016 22:29

Dobrý den,

najde se tu někdo, kdo má s tímto konkrétním výrobkem osobní zkušenost?

Jedná se mi hlavně o " funkčnost", jestli to opravdu funguje, tak jak se uvádí, a jaké je zpracování- zdali to vydrží pohromadě (znám se, jsem schopen zlomit nebo ohnout téměř cokoliv).

Zkoušel jsem trávník provzdušnit několika samorobo výrobky, ale moc to nešlo, tak se koukám po něčem, co bude fungovat, ale nechce se mi vyhodit skoro 3000 kč jen tak naslepo.

Díky

Brrouk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 251.122 (?), 3.4.2015 8:29

Podařilo se Vám sestrojit ten aerifikátor za zahradní traktůrek? Chtěl bych taky něco takového.

díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 12.220 (?), 27.1.2016 13:59

Na internetu naleznete provzdušňovací nebo aerifikační vidle s dutými hroty. A v Praze je i půjčují.

Aerifikační vidle s dutými hroty
Aerifikační vidle s dutými hroty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.166 (?), 29.10.2009 15:23

Dobrý den, já jsem to dokonce zkoušela i vidličkou! Ale teď vážně: máme dosti špatné podloží (jíl a kamení) takže se nám místy nepodařilo vidle zabořit. Nakonec manžel zhotovil podle velikosti chodidla desku s hroty, která se řemínky přidělá k botě a jde to jak po másle. Pak už jen stačí se po trávníku procházet. Není to sice nejideálnější způsob, ale také jsme nic lepšího zatím nevymysleli. Dáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 200.11 (?), 3.6.2011 10:41

Tak jsem udělal bleskový 10 min průzkum "co prodávají v anglii" a našel jsem následující informace (pozn. trávník sice mám, ale nikdy jsem neaerifikoval a následující informace jsou jen zkopírované z jiných stránek bez záruky):

Malý průvodce aerifikací trávníku

Pro malé zahrady mají aerifikační sandály/boty (13 bodců o délce 5cm na každé noze)

Nebo aerifikační ruční válec (150 děr na m2)

Oba zmíněné aerifikátory doporučují pro zdravý trávník a ne jílovitou půdu. Bodce jsou totiž plné a v jílu/udusané půdě sice udělají díru, ale kolem ní se půda ještě víc stlačí, takže paradoxně v některých případech můžou problém ještě zhoršit.

Dále mají aerifikátory s dutými hroty - jednoduchý nebo vylepšený o pružiny a sběrač "špuntů"

Dají se koupit i na Amazonu (viz poslední odkaz) a vypadá, že takovéto nástroje posílají i do Česka.

Na motorové aerifikátory jsem se moc nedíval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika