Housenky v trávě



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 184.133 (?) 
6.4.2008 21:40, zobrazeno: 41568x

Dobrý den.

Potřebovala bych poradit. Připravuji si půdu pro fóliovník a když odstraňuji trávu, tak v hlíně mám housenky dlouhé cca 2cm. Jsou bílé s hnědým zadečkem a rezavou hlavou s kusadly. Nemají problém se chytnout rukavice. Na 2m jich bylo skoro 40. Jelikož jsem zahradnice začátečník, vůbec nevím co to je a ani jak se toho zbavit. Poradíte mi někdo alespoň co to jsou za housenky? Mám je po celé zahradě.

Vlaďka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Michal Pokorný - (15) - 180.197 (?), 6.4.2008 22:14

V jaké hloubce jste je našla? Jak vypadá tráva? Jsou tam vidět holá místa? Mrkněte prosím na tento obrázek. Je to ono?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.133 (?), 7.4.2008 11:47

Dobrý den

Na té fotce je přesně ta housenka, kterou máme v trávě. Jsou zavrtané 5 - 10cm v zemi.  Místama jsou holé fleky, ale né moc. Poradíte mi jak na ně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal Pokorný - (15) - 180.197 (?), 7.4.2008 22:15
Na obrázku jsem vám poslal larvu chrousta. Dost mne překvapuje jejich velký výskyt. Můžete mi prosím napsat, odkud jste? Pokud by to nebylo daleko, přijel bych se podívat. Co se týká hubení - víte jaké pH má vaše půda? Mohla byste to případně změřit? Úpravou pH by bylo možné chroustům (i chroustkům) znepříjemnit život. Co se chemických prostředků týká, na trhu je myslím Dursban 10G, ale nikdy jsem ho nepoužil, proto praktické zkušenosti nemám žádné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 7.4.2008 22:42

Tak, jak píšete, půjde spíš o chroustky letní než o pravé Melolonthy. Vyvinutá ponrava je o dost větší než udávaných 2 cm. Navíc míst, kde je chroust silně rozmnožen, není mnoho - viděl jsem je ve velkém v posledních letech jen na Pálavě. Z dětství si pamatuji v chroustích letech nejen jejich přemnožení,(poslední ale bylo v 60. letech), ale i velké larvy v půdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 184.133 (?), 8.4.2008 10:11

Ph zeminy bohužel nevím. Loni na podzim jsme koupili dům, takže se vším teprve začínáme. Bydlíme na Severní Moravě, Vítkov, okr. Opava. Soused mi dal nějaký postřik. Bojí se aby to k němu nepřelezlo, i když pochybuji, že to u něj ještě není. Když mi napíšete Váš mail, tak to nafotím a pošlu vám fotky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 184.133 (?), 8.4.2008 14:01

Tak teď jsem přišla ze zahrádky. Nafotila jsem ty housenky a můžu Vám to poslat. Na rozloze 1,5 x 3 m jsem jich našla 93. A to nepočítám ty, co jsem nechtěně přepůlila rýčem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.197 (?), 9.4.2008 21:39

Prosím pošle te mi fotky na michpok (zavinac) email.cz. Housenku prosím vyfoťte vedle metru nebo jiného měřítka. Navíc mne velmi zajímá fotka trávníku anebo keřů, které na ploše rostou.

Podobně jako pan Vysloužil si myslím, že se spíše jedná o chroustky letní. Nevím nic o tom, že by se přemnožili na severu Moravy. Navrhuji vyzkoušet ten Dursban 10G 2g/m2. Pane Vysloužile, nemáte s tím praktické zkušenosti? Já totiž ne. Prosím vyzkoušejte na vhodném kusu trávníku, nafoťte to před tím a 14 dnů po aplikaci. Dursban je širokospektrální kanón, překvapilo by mne, kdyby nezabral.

Držím palce, třeba se ovze někdo, kdo má praktické zkušenosti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 9.4.2008 21:44

Zítra Vám ty fotky pošlu. Jinak keře nemáme žádné, jen ovocné stomy. Jabloně, hrušky, švestky a ryngle. Ten přípravek určitě vyzkouším. Zatím moc děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.250 (?), 10.4.2008 0:45

Dobry den,

presne tyto housenky nachazim pri prehazovani kompostu na jare - a to uz radu let. Kompost prehazuju pres klasicke zednicke sito a protoze housenky jsou dost velike, zustavaji na site. Nevim jestli nejakym zpusobem skodi, ale je jich opravdu mnoho. Housenky takto obnazene lopatou odhodim bokem, maji snahu se velmi rychle opet "zavrtat do zeme. Velmi rychle jim v to m ale zabrani ptaci, kteri se na ne opamzite sletnou a doslova se o ne poperou.

Prosim tedy o radu. Je nutne s tim neco delat? Skodi nejak tyto housenky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika