Housenky v trávě



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 133.46 (?) 
10.4.2008 7:27

Hlavne uz jim nerikejte housenky - housenky jsou larvy motylu, tohle jsou ponravy . A byt Vami je zase do kompostu vracim - jedna se o larvy zlatohlavku, ktery kompost kompost pomahaji zpracovavat a produkuji kvalitni zeminu. Takze nevidim jediny duvod proc je zbytecne nechavat umrit, skodite tim jednak sam sobe a jednak proc zbytecne zabijet - i oni maji pravo na zivot, i kdyz se jedna "jen" o hmyz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 230.250 (?), 10.4.2008 13:32

Dekuji za radu. Uz to vickrat neudelam, sypu si popel na hlavu, budu je vracet do kompostu tak dlouho dokud jich tam nebude vice nez kompostu samotneho (to nemusi ani tak moc trvat).

Larvy zlatohlavku rikate?? Nejsem nejaky odbornik ale - neni zlatohlavek takovy malinky - cca 5 mm broucek? Ty larvy jsou ale velikosti jak detsky malicek! Jde opravdu o zlatohlavka?

A omlouvam se vsem ponravam ze jsem je hanlive nazval housenkami. Hold neni kazdy chytry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 10.4.2008 15:32

Zlatohlávek je krásný 2 - 3 cm velký leskle zelený brouk. Od ostatních se odlišuje m.j. tím, že při letu neroztahuje krovky - kupodivu létá rychleji než ostatní brouci.
   Larvy všech listorohých brouků - chroustů, zlatohlávků, páchníka, nosorožíka jsou si velmi podobné, laik je nerozezná.
   Cpo se týče Dusurbanu, přes chemii na zahradě jsem naprostý laik, nevím nic, jelikož ji užívám výjimečně (na pilatku, kadeřavost a Roundup na potírání, výjimečně mšice)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 184.133 (?), 10.4.2008 21:34

Pane Pokorný přišly Vám ty fotky? Já to zkoušela několikrát poslat a vrací se mi to zpátky, ale adresu mám dobře. Vy taky souhlasíte s tím, že ty ponravy se mají nechat žít? Byla bych nerada, kdyby mi všechno sežraly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.46 (?), 10.4.2008 22:21

Aby nedoslo k mylce - ja reagoval na ten kompost, tam ponravy zlatohlavku nevadi a naopak jsou prospesne - urychluji tvorbu kvalitni zeminy a cely kompost provzdusnuji. V pripade ponrav v travniku je vec jina - to bude na 90% chroustek a ten se zivi korinky rostlin, takze pokud Vam vadi hola mista tak hold budete muset nejak zakrocit. Problem chroustka se tady uz nekolikrat resil. Ja osobne jsem je mel na zahrade jen jednou, ale jakozto milovnik vseho ziveho jsem je likvidovat nedokazal - ale zase jsem nechtel mit zniceny travnik. Takze jsem jen vykopal ryhu kolem mista napadeni (tu ponravy neprekonaji, ale musi byt dost hluboka - pod korenovym valem) - jen mensi cast jsem nechal neporusenou jako unikovou zonu a pak jsem jen zaleval a zaleval a ponravy tak vyhnal k sousedovi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 10.4.2008 23:09

Nejsem si jistý, ale tuším, že zlatohlávci se kuklí v kokonu, nějaké by se měly najít. Taky se mi nezdá, že by jich byl plný kompost - přeci jen jsou podstatně vzácnější než chroustci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 12.4.2008 9:03

To je dobrý nápad vyhnad je k sousedům. Ti mají slepice, takže by si akorát pochutnaly. Problém je v tom, že ponravy máme po celé zahradě. Chodila jsem a dělala díry do trávníku a hledala místo, kde nejsou a bohužel jsem takové místo nenašla. Takže nevím jak tu rýhu udělat. Tam kde sadím zeleninu a dělám fóliovník, tak je vyndávám ručně (i když je to nekonečná práce) a na ostatní trávu budu muset použít ten postřik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal Pokorný - (15) - 180.197 (?), 14.4.2008 7:06

Zkuste prosím poslat fotky ještě jednou, asi jsem měl plnou schránku. Prosím zkuste vyfotit také poškození trávníku, mělo by nám to pomoci poznat, zda se jedná opravdu o chroustky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 14.4.2008 9:18

Ať už se jedná o chroustka nebo zlatohlávka,  musím vám Vlaďko napsat, že si můžete gratulovat, protože tito brouci se vyskytují opravdu jen v ekologicky čistém prostředí.  Já vím, že vám to nepomůže, ale aspoň něco...    Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 17.4.2008 12:46

Tak alespoň nějaké pozitiva ty ponravy mají.

Pane Pokorný posala jsem Vám zatím fotky které jsem měla a ještě nafotím tu trávu. Keře nemáme žádné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika