zahradni solarni osvetleni



Loppik - (9) - 68.78 (?)
20.10.2016 21:38

Zdravím, vidím, že zahradu chceme mít čím dál hezčí. I proto jsem si pořídil na zahradu venkovní osvětlení. Má velkou výhodu především v tom, že se dá zabudovat do země. My jej máme kupřikladu nainstalované přímo v dřevěném mostku, který vede přes naše větší jezírko Velice zajímavé je naistalování sětel přímo do jezírka. Podívám se po nějakých světlech a asi to také aplikuji. Moc Vám děkuji za skvělý nápad.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
oivo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 166.45 (?), 30.6.2012 7:23

Tak nevím. Známý nám před léty koupil solární osvětlení někde v marketu v "akci". Po řadě experimentů s bateriemi jsem dospěl k závěru, že "solární" je jen finta a solární panýlek působí jen jako spínač osvětlení, nikoliv k dobíjení. Když je světlo nesepne, při tmě sepne. Poznáte to tak, když dlaní zakryjete panýlek, světlo se rozsvítí. Tak alespoň funguje ten náš, čímž vůbec netvrdím, že neexistují skutečně dobíjecí světla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.126 (?), 30.6.2012 10:11

Světlo z Makra jsem rozebral, proměřil a zjistil že solarní dobíjení je nic moc musí deset hodin nabíjet aby osm hodin svítilo.Když je baterie řádně nabitá tak svítí opravdu dost.Solár ji ale nikdy nenabije naplno.V noci vidíte kde je cestička a to je všechno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
oivo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 166.45 (?), 30.6.2012 11:03

Občas, také v akci, se objevují nabíjecí baterie v rozumné ceně a ve stejné cenové relaci nabíječky. Čili pokud budu chtít více záře, můžu baterie občas dobít mimo sluníčko. Jsem rád, že sem zavítal někdo, kdo tomu rozumí. Tak vznáším dotaz, jakou kapacitu baterie byste doporučoval? Moje původní měly, jestli se nepletu, 300 mAh. V tomto oboru jsem naprostý laik, když tam dám např. 1700 mAh, vydrží to déle? Nejde mi o to, jestli to slunce utáhne, ale abych každý týden nemusel dobíjet.   I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 25.10.2012 20:52

Chcete-li dlouho svítit se solárními lampičkami tak je občas nutné udělat údržbu. Základ je dobře nakoupit. Kupujte lampičky s velkým solárním panelem a pokud možno skleněnným. Je dobré koupit několik lampiček stejného typu s tím rizikem, že koupíte špatně. Když špatně nakoupíte tak používejte reklamaci. Vadné lampičky používejte na náhradní díly. Nejporuchovější je akumulátor Nicd. Kapacita aku.bývá kolem 500 mA. Akumulátor nevyměňujte za NiMh! Pokud použijete akumulátor NiMh tak lampička dlouho nesvítí. Akumulátor NiCd je pro tento účel vhodnější, jelikož je na skladování elektřiny účinnější. Vždy, když nějaká lampička méně svítí nebo vůbec nesvítí tak ji rozebereme a změříme akumulátory. Obvykle bývají dva články. Když je změříme, tak by měly být přibližně stejně nabyté. Je -li v nich rozdíl tak je vyměníme za nové NiCd. Staré dobré se dají spárovat a opět použít. Než akumulátory do lampičky vložíte, tak je dejte nabýt v nabíječce. Další závadou bývá vadný solární panel. Ten použijte z jiného nefunkčního světla. Další závada bývá ve špatně umístěným fotoodporu, utrženým vodičům, zateklé vodě, korozi atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 26.10.2012 7:05

Mám oproti Vám zcela opačnou zkušenost. NICD ve světle odešly po roce díky paměťovému efektu. NIMH tam mám tři roky a budu je zjara měnit. Je to odpovídající výdrž. Vzhledem k charakterisitce provozu se u NICD velmi rychle projeví paměťový efekt. Neúplné nabití je velmi časté a to podstatně lépe snášejí NIMH aku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 28.10.2012 21:08

Pokud máte dostatečný výkon solárního panelu, tak se ten rozdíl nemusí tolik projevit. Můj sol.panel NiMh články "neutahl".Ráno již lampička nesvítila. Paměťový efekt se zde moc neprojeví jelikož se akumulátor do rána dostatečně vybije. Váš neúspěch s NiCd může být způsoben nekvalitou článků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 29.10.2012 6:17

Ano, výkon panelu je dostatečný, v nejdelších dnech svítí lampa až do rána. Problém není jen ve vybíjení, ale i v nedostatečném nabíjení, které se projeví v zatažených dnech. Mám v lampě NiMh články dva roky a vzhledem k uváděnému počtu cyklů jsou na konci životnosti. Budu zjara měnit za stejný typ. Jsem s funkčností spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bobo-bobobo - (5) - 128.189 (?), 30.4.2013 11:36

Přiznám se, že se solárním osvětlením moc dobré zkušenosti nemám. Koupil jsem minulý rok malé lampičky na plastové nožce za pár šipů v supermarketu - spíše nesvítily než aby svítily, světlo bylo bledé, asi jako u baterky se špatným kontaktem a hlavně hodina svícení v kuse bylo maximum, co jsem z nich dostal. Jak tu psal někdo o těch žárovičkách, kde zahrabe drátek, to asi příště zkusím, věřím, že je k dostání spousta dobrých solárních (a já jsem kůň, který šetřil draze), ale radši bych zkusil něco jiného a spolehlivějšího. Takhle jsem odkázaný na jednu klasickou kouli osvětlení a případné pochodně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Loppik - (9) - 68.78 (?), 20.10.2016 21:38

Zdravím, vidím, že zahradu chceme mít čím dál hezčí. I proto jsem si pořídil na zahradu venkovní osvětlení. Má velkou výhodu především v tom, že se dá zabudovat do země. My jej máme kupřikladu nainstalované přímo v dřevěném mostku, který vede přes naše větší jezírko Velice zajímavé je naistalování sětel přímo do jezírka. Podívám se po nějakých světlech a asi to také aplikuji. Moc Vám děkuji za skvělý nápad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 12.5.2018 8:48

Naprostá pravda.Já mám na zahradě oboje, jak solární tak světla napájené 12V.Kvalitní solární světla vydržeji opravdu hodně dlouho svítit i celkově.Máme na zahradě několik solárních světel, které tam jsou celoročně již hodně let a pořád spolehlivě svítí.U kabelového rozvodu máte zase možnost měnit světelnou pohodu a nasvěcovat si různé scenérie podle momentální nálady.A pokud je to na dálkové ovládání je to pohodlí ještě větší.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika