Problem s plotem



ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?)
11.5.2016 20:48

Já to chápu asi v tom smyslu "dát najevo, že si paní je vědoma svých práv a je ochotna a schopna se jich domáhat". Spousta bezohledných jedinců právě na toto spoléhá: "Ále, dyť ani neví, na co mají právo. A i kdyby, voni to k soudu stejnak nedají."

Správně píšete, že si paní může plot do 1.8 m postavit bez jakékoliv komunikace se sousedy, ale pak se může stát, že sousedi přitvrdí, nástavbu strhnou a prohlásí, že na to neměla právo. K nějaké eskalaci konfliktu asi nebudou mít tolik kuráže, pokud budou vědět, že majitelé nejsou jelimani, co si nechají všechno líbit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 11.5.2016 20:48

Já to chápu asi v tom smyslu "dát najevo, že si paní je vědoma svých práv a je ochotna a schopna se jich domáhat". Spousta bezohledných jedinců právě na toto spoléhá: "Ále, dyť ani neví, na co mají právo. A i kdyby, voni to k soudu stejnak nedají."

Správně píšete, že si paní může plot do 1.8 m postavit bez jakékoliv komunikace se sousedy, ale pak se může stát, že sousedi přitvrdí, nástavbu strhnou a prohlásí, že na to neměla právo. K nějaké eskalaci konfliktu asi nebudou mít tolik kuráže, pokud budou vědět, že majitelé nejsou jelimani, co si nechají všechno líbit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 11.5.2016 13:29

Řešili jsme to s právníkem...to je dobrá prča. Co chcete řešit s právnikem? Pokud je zídka jejich tak co myslíte, že vám ji ten právník přistaví? laugh Ho poženou holí a ani 10 soudců je nedonutí to navýšít. No a pokud je vaše, tak si ji můžete přistavit i bez asistence sousedů, akorát já bych si na zjednal radši zedníka. laugh No a pokud na to navýšení potřebujete nějaké povolení od satvebního úřadu, tak to si vyřídíte i bez právníka. Stejně to platí i o tom, ře zídka je sousedů a vy si vedle postavíte vlastní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 11.5.2016 14:07

Instalujte zrcadlovou folii-schválně-jak dlouho na sebe vydrží čučetcheeky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.180 (?), 11.5.2016 20:16

Já mám také sousedy šmíraky, nevadí jim vytáhnout lahvače a cigáro otočí si plastové židle a čumí. Tak jsem hned po přestěhování vysadil habry ve dvou řadách, teď jsou po pás, na podzim budou po prsa a příští rok budou čumět do plotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.26 (?), 12.5.2016 15:41
Pan Nymand v jednom prispevku mel pravdu s terennim schodem, my sice mame zidku, ale neumela jsem to popsat, stejne jako nerozdeluju zidku a plot, prijde mi oboji ze je proste plot-vymezeni pozemku, jsem zenska nerozdeluju... tak se vsem omlouvam jestli jsem zmatla.Nase zidka je 180 od nas a jelikoz je tam ten terenni schod... je na jejich strane nase zidka pouze 1m.Proto oni vidi k nam a opiraji se o zed.Ano pravnik udela bububu aby sousedka vedela, ze nejsme hloupi a nenechame si vse co uz vazne hranici neprijemnym do soukromi libit, ze proste hranice nejaka byt musi co ona muze a co ne.Neslo to s ni slusne a domluvou, bude to mit pisemne a tak aby to nebylo nicim ani nikym napadnutelne. Vcera jsem si zasadila k te zidce pustoryl a dneska byl polity nejakym olejem... To mi neprijde normalni.Minuly majitel s ni byl v bojich celkove, ja byt nechtela, dokud to nehranicilo v zime slo to, ted je neustale venku a neda pokoj, nehlede na ty privatni navstevy, ale to je kapitola sama o sobe o chovani lidi.Zidku zvedat budeme uz je rozhodnuto doma.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.223 (?), 12.5.2016 21:42

Těžko říci, jestli by to bylo dobré řešení zrovna ve vašem případě, ale prostor by bylo možné clonit i přístavkem - pergolou, která by byla připevněna k zídce.Jde o to, jestli by to tak vyhovovalo i vám.

pergola
pergola
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.15 (?), 12.5.2016 21:50

Jj v podobné situaci jsou rodiče se sousedem na chalupě. Spor se kdysi rozhořel mezi mým dědou a sousedovou matkou. Dnes už nikdo neví proč to vlastně kdysi vzniklo, oba hlavní aktéři jsou už delší dobu po smrti, ale soused tím žije dodnes. Naštěstí je to v porovnání s Vámi hodně slabá káva, ale člověk si pořád musí dávat pozor, aby nezavdal důvod k hádce. V každém případě Vám držím palce a nenechte se těmi starými "dámami" rozhodit wink

P.S. Možná by stálo za to zjistit si, zda vůbec privát provozují legálně, platí z něho daně atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.184 (?), 17.5.2016 8:05

Souhlasím s tím zda ubytování cizinců mají v pořádku. On totiž exituje zákon na pobyt cizinců v České republice. Určitě jim cizinci platí za ubytování a nejsou to malé peníze. Znám případy, kdy cizinec za ubytování platí 3.000,- Kč měsíčně. Kolik to dělá za rok si spočítejte a pokud jich ubytovává víc, tak to jsou nemalé peníze. Odvádí daně z příjmu?? Každý cizinec musí být na cizinecké policii přihlášen k pobytu a nevěřím, že na cizinecké policii mají nahlášenou adresu, kde zrovna bydlí. Zkusil bych sousedy na upozornit. Další postup už bude na vašem zvážení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 17.5.2016 8:21

A čeho docílíte tím, že budete hrotit situaci a vytvoříte obrovské nepřátelství? Myslím si, že se pak sousedé budou mstít, kde to jen půjde, a život jim velmi znepříjemní.

Zkrátka nic neřešit, postavit plot a ať si sousedi trhnou. Je to naprosto neutrální cesta, s podporou v zákonech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.184 (?), 17.5.2016 22:41

Nepřátelství asi již vytvořeno bylo, neboť dobří sousedé si navzájem nepřekážejí a respektují se. Byli také donuceni již jednou ustoupit a odstranit strom. Proč se stejně vstřicně nemůžou zachovat oni. Tak to dopadá tak, aby nebylo nepřátelství, tak jeden ustupuje. Ať i ti sousedé ví, že si nemůžou dělat co chtějí. Nejsem zastáncem nekonečných sousedských sporů, které nikam nevedou ale je taky potřeba ukázat, že nebudu dělat pouze to co se líbí sousedům. Určitě máte pravdu v tom¨a s tím nelze jinak než souhlasit, že je potřeba využít všechna zákonná ustanovení a podle nich postupovat. Vzhledem k tomu, že neznáme konkrétní situaci nemůžeme ani jeden objektivně posoudit jejich sousedské vztahy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika