Ochrana dřevěného plotu



host - 4.125 (?)
19.10.2006 21:41

Myslíte si, že Xyladecor je špatná volba, když stojí plechovka cca 250,-? I nzámí, kteří s ním pracovali, s ním mají dobré zkušenosti, a to je již pár let zpátky. Já s ním mám natřené zábradlí na balkoně pouze v jedné vrstvě a je pořád jako nové. Karbolkou asi rozumíte Karbolin, že?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 27.191 (?), 17.10.2006 0:32, zobrazeno: 214386x
Prosím o radu, jak chránit plot z dřevěných prken (upevněných na dřevěné sloupky) proti vlhkosti shora a zezdola. Plot je natřený Luxolem. Prkna jsou svislá, ale spojená dalšími vodorovnými a diagonálními prkny, která zvětšují tloušťku plotu.  Právě tato vodorovná spojovací prkna budou asi nejchoulostivější na vlhkost. Takže nějaká hliníková lišta navlečená na horní okraj svislých prken nic neřeší. Nehledě na to, že by se na ní asi srážela vlhkost a vršek plotu by byl vlhký permanentně, nejen při dešti.  Stejný problém se srážející se vlhkostí se asi týká i případné stříšky nad dřevěnými sloupky (průřez cca 15x15 cm). Z jakého materiálu ji udělat?  Zatím mě napadá jen velmi důkladně natřené dřevo.
Děkuji za rady
                   Katka
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.125 (?), 17.10.2006 1:20
Chce to perfektně vybroušené dřevo (čím více hladké, tím méně do něj vniká voda), základní nátěr je nejlepší provést napouštěcí fermeží a pak může být použit Luxol, velmi dobré zkušenosti mám s Xyladecorem, je sice drahý, ale účinný. Natírat to chce ve slabých, zato ale ve více vrstvách. Konce dřevěných sloupků je nejlepší seříznout hodně do špičky, tím se docílí dokonalého odtoku vody. Totéž bych provedl i u svislých prken.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 20.242 (?), 19.10.2006 0:39
Xyladecor nedoporučuji. A když , tak v kombinaci s Oversolem, což se už dost prodraží. Co takhle zkusit Karbolku? Začala se dělat v různých odstínech a vydží snad všechno.../např. železniční pražce jsou jí natřené/. Martina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.125 (?), 19.10.2006 21:41

Myslíte si, že Xyladecor je špatná volba, když stojí plechovka cca 250,-? I nzámí, kteří s ním pracovali, s ním mají dobré zkušenosti, a to je již pár let zpátky. Já s ním mám natřené zábradlí na balkoně pouze v jedné vrstvě a je pořád jako nové. Karbolkou asi rozumíte Karbolin, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 52.88 (?), 17.10.2010 9:53

všechno drahé nemusí být kvalitní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 101.194 (?), 1.6.2010 20:35

Je bohužel zřejmé, že tomu absolutně nerozumíte. Nevím sice, čemu říkáte karbolka, ale "karbolín", tedy černouhelný nebo hnědouhelný dehet, kterým se napouštěly dříve pražce sice dlouho vydržel, ale bylo to pěkné svinstvo. Na zahradu určitě nedoporučuji, do půdy se budou vymývat škodlivé látky a ty přejdou i do rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 1.6.2010 23:13

Karbolineum bylo kdysi za pár korun, hrozný smrad jak na veřejných WC, schnulo to několik týdnů, vydrželo roky. Obsahovalo obligátní kancerogeny.
  Dnes se prodává karbolineum, které (jak je na něm napsáno) údajně neškodí. Jenomže je drahé, stojí stejně jako jiné lazury. Soudím, že výrobce se pouze svezl na vlně popularity historického nátěru. Sám jsem s ním ale nenatíral, složení neznám a ani nevím, jestli taky páchne po fenolu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 95.120 (?), 4.12.2013 14:20

mám na chatě železniční pražce napuštěné Karbolinem.Jaký nátěr mohu použít abych obnovil impregnaci pražců-schody


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 4.12.2013 14:28

Proč by to nemohl být opět Karbolineum Extra na dřevo 3+1(dekorativní, impregnační,fungicídní nátěr)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 4.12.2013 15:32

Dobrý den. Koukám, že lidí co mají na zahrádce karcinogenní zátěž neubylo, stále se nějací najdou. No, pokud je nechcete vyhodit jako nebezpečný odpad, tak bude potřeba  na nátěr něco, co bude bránit vytěkávání karbolky do okolí za slunečného a vlhkého počasí. Nejlepší by byla fermež a nejlevnější přepálený olej z fritovacího hrnce. Aby schody neklouzaly, tak po aplikaci posypte povrch jemně mletým dolomitem (co se používá k vápnění do trávníků).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika