Ochrana dřevěného plotu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 235.53 (?) 
4.8.2012 11:17

Železniční pražce nejsou natírány, ale máčeny ve speciální lázni, která nemá s tím co koupíte v supermarketu nic společného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
         
host - 126.130 (?), 17.9.2014 9:42

Já teké nedoporučuji. Prodejce tvrdil, že na plot 7 let nebudu muset šáhnout. Po 3letech jsem se na to už nevydržel koukat... broušení a nový nátěr. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 23.7.2007 22:11
Kombinovat fermež s Luxolem se mi nezdá vhodné.Viskozní zaschlá fermež zabrání penetraci poměrně řídkého Luxolu do větší hloubky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.195 (?), 23.7.2007 21:13

Dobrý den, obracím se na Vás s žádostí o poskytnutí rady jak nejlépe a čím obnovit ochranný nátěr venkovního dřevěného plotu.
Před čtyřmi lety jsem si postavil dřevěný plot a provedl jeho základní ochranný nátěr nejdřív lignofixem a po několika dnech ochranným nátěrem xeladekor. Nakonec jsem ho 2x natřel silnovrstvou lazurou oversol přírodní barva. Plot stojí v zalesněném terénu, okolí břízy a asi 30 m od slepého ramene řeky Labe. V současnosti se na plotě tvoří nazelenalý film a nevypadá to vůbec hezky. Potřeboval bych poradit jak se zbavit onoho nazelenalého povlaku a jak a čím provést ošetření a nový nátěry tak aby plot vydržel co nejdéle. Předem děkuji za radu. S pozdravem Martinec Pardubice

martinecfranta@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 23.7.2007 22:19
Zkuste se zeptat odborníků na příslušných stránkách - třeba barvy.cz
Já se osobně silnovrtevným lazurám vyhýbám. Mají sice delší trvanlivost, ale chceme-li je obnovit, musíme zbytky starého, částečně oprýskaného nátěru odstranit. A to je mnohem obtížnější, než přetřít po 3 letech tenkovrstvou lazurou znovu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 99.156 (?), 4.2.2008 21:31
Máte prosím někdo zkušenosti s nátěrem plotu vyjetým motorovým olejem?  Nebo něčím podobným jako byly napuštěny pražce nebo sloupy?  Hledám nejtrvanlivější nátěr. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 4.2.2008 22:01
Před 30 lety jsem vyjetým olejem natíral, dnes se za to trochu stydím, ale byla jiná doba. Přestože se tvrdilo, že vyjetý (přepálený) olej vysychá, plot špinil ještě roky.  Dnes proboha ne!
   Karbolineum se  prodává v pozměněném složení, zřejmě vyhovuje i normám. Zdaleka ovšem není v poměru k ostatním nátěrům tak levný jako kdysi. Myslím ale,  že problém plotu není ani tak v druhu nátěru nýbrž v zabránění kontaktu sloupků se zemí a dokonalém odvodu vody z pláněk a ryglů. Jako nátěr volby bych volil tenkovrstevnou lazuru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 151.203 (?), 4.2.2008 23:14
Vyjetý motorový olej odevzdejte u čerpací stanice nebo ve sběrném dvoře jako nebezpečný odpad k odborné likvidaci. Pokud děláte nový plot, ošetřil bych suché dřevo impregnací proti dřevokazným houbám (výběr je celkem slušný) a asi bych uvažoval okud seženete nějaký olej na dřevo. Myslím tím speciální olej pro tuto činnost. Napouští se tím zahradní nábytek.  Naši dědové natírali teplou fermeží. I to je vlastně olej. Proti všem lakům a lazurám má výhodu, že se do dřeva zapije a nevytváří na povrchu film, který je nutné při dalším natírání nutné obrousit.  Jinak hitem začínají být lbarvy na bázi pryskyřicí. Ale nejsem si jist, že bych je na plot s ohledem na jejich cenu použil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 4.2.2008 23:27
Asi je rozdíl mezi ozdobným plotem před vstupem do domu a tyčkovým plotem kolem ovocné zahrady.Pokud jste uvažoval o vyjetém oleji, máte namysli spíš to druhé. Nebránil bych se vodou ředitelné impregnaci na ploty, která se poměrně levně prodává v Bau-  marketech.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 94.204 (?), 5.2.2008 8:26
Dnešní lazury nemusíte před novým nátěrem sundávat stačí zlehka zdrsnit a provést opravný nátěr.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika