Zahradní koupací jezírko svépomocí



host - 151.3 (?)
29.7.2008 19:10

Jezírko na fotkách paráda.

Jen tak mimochodem. Žena si přála do zahrádky leknín, umístit do dřevěného škopku, nezakopaného! Objem asi 120-150 l. Umístění na plném slunci tak do 16:00.

Pomyslel jsem si něco o brzo páchnoucí hnijící břečce, nicméně "jezírko" jsem nainstaloval. Neměl jsem sílu se se ženou dohadovat   Výsledek? Leknín (oddělek od souseda) roste jako z vody , občas ho přihnojím vykvašeným kuřincem (taky od souseda). Voda sice tmavě zbarvená, ale je naprosto průzračná. Pokud biologická rovnováha funguje v tak malém "ekosystému", tak pro jezírko o objemu X desítek kubíků musí fugovat taky. Jen to nepřerybnit 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 41.167 (?), 26.8.2009 11:25

Mo osobne se take jezirko na fotce nelibi. Takze nechapu ze mluvite o vyhre.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.86 (?), 22.10.2008 13:15

Měl bych dotaz - mam vykopane jezirko cca 110m2, z toho koupaci zona - 1,5x 8m (u dna, nahoru se to ve sklonu rozsiruje)

Koupaci zona ma hloubku cca 2,6m. Resim ted kvuli dvema duvodum snizeni hloubky na cca. 1,6 - 1,8m.

1.uspora na folii - jelikoz se to bude delat z jednoho kusu folie.
Cim mensi hloubka tim mensi "sklady" folie
2. druhy prilisna hloubka - kdyby nekdo at uz z jakehokoliv duvodu potreboval slapnout na dno - omezeni rizika utopeni.

Zase mne na vetsi hloubce laka vetsi stabilita - i kdyz vubec netusim jaky je ten pul metr vodniho sloupce navic vyhoda.
Co do objemu to dela nejakych 6m3 rozdil. Pak asi taky mensi vireni sedimentu.

Myslite, stoji za to ponechat hloubku tak jak je nebo ji radsi snizit?

Diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.147 (?), 12.9.2008 8:39

Chtěl bych poprosit o radu?

Jaká výška substrátu (štěrku/kačírku) se dává do regenerační zony (tzn. s jakou výškou je potřeba počítat)?

Všude se uvádí že hloubka pobřežní zony má být cca 0-80cm, ale kolik k tomu přičíst na substrát - 30cm?

Díky za radu.

Pavel

blusky centrum cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.147 (?), 26.8.2009 11:55

Trosku zkusenost s nove vybudovanym jezirkem - pobreni zony jsem udelal dle navodu 0-80cm :-) - plynule se svazuji cca na 1,5 - 2m sirky. To se ovsem ukazalo jako chyba - vetsina rostlin totiz vyzaduje vodu 0-10 (trosku prehanim, ale je jich opravdu vetsina) a minimum z nich se hodi do tech 30-80cm - coz je u mne vetsina plochy.  Takze ted to u mne vypada tak ze vetsina rostlinek co prezila se krci skoro na brehu a v hlubsi casti prosperuji tak maximalne orobince, lekniny a jeste neco co nevim jak se menuje :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 129.202 (?), 9.7.2008 15:29

Zdravím, budou Romane nějaké ty fotky, Vaše řešení mě zaujalo i po stránce vzhledu. přesně tak nějak bych si to představoval. Díky, Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 52.138 (?), 20.7.2008 23:17
Taky by mně zajímalo to Romanovo řešení. Franta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 231.164 (?), 23.7.2008 9:01

Zdravím. Kluci fotky budou, jen musím říct někomu aby mi to vyfotil (nemám dig. foták) a taky je musim někam umístit. Svět výpočetní techniky není zrovna můj přítel, ale nějak si s tím poradím.

Roman 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.202 (?), 24.7.2008 8:44

No paráda. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.3 (?), 29.7.2008 19:10

Jezírko na fotkách paráda.

Jen tak mimochodem. Žena si přála do zahrádky leknín, umístit do dřevěného škopku, nezakopaného! Objem asi 120-150 l. Umístění na plném slunci tak do 16:00.

Pomyslel jsem si něco o brzo páchnoucí hnijící břečce, nicméně "jezírko" jsem nainstaloval. Neměl jsem sílu se se ženou dohadovat   Výsledek? Leknín (oddělek od souseda) roste jako z vody , občas ho přihnojím vykvašeným kuřincem (taky od souseda). Voda sice tmavě zbarvená, ale je naprosto průzračná. Pokud biologická rovnováha funguje v tak malém "ekosystému", tak pro jezírko o objemu X desítek kubíků musí fugovat taky. Jen to nepřerybnit 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 5.8.2008 8:03

Ano, souhlasím naprosto s předchozím pisatelem, mám stejnou zkušenost. JITA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika