Zahradní koupací jezírko svépomocí



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?) 
7.7.2010 10:57
Ještě menší doplnění. Je fakt, že se snažím náklady na jezírko zkrouhnout, jak to jde, ale zase nechci zanedbat podstatné věci. Na druhou stranu, pokud bych mohl lehko ušetřit za bednění a beton a hlavně značnou dřinu, tak by to bylo velmi milé. Můj laický názor je, že už jen tlak vody na stěny a tím i na okolní prostředí musí být enormní. Taky mě napadl takový kompromis: udělat SHORA okolo koupací vany jen jakýsi "věnec", tedy jednu dvě řady ztraceného bednění vylitého betonem. Myslíte, že by to mělo nějaký smysl? Druhá otázka: nějak se mi nedaří sehnat firmu na položení fólie, máte někdo zkušenost s lepením PVC lepidlem? Spojů by nebylo moc, je lepší lepit venku s podložením prknem a pak se s tím mordovat do výkopu, nebo lepit přímo na místě? Díky moc za každou relevantní radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 57.149 (?), 7.7.2010 13:14

Ja mam hloubku koupaci casti 2,5m a sklon sten tak 75stupnu  (proste trosku sesikmene :-)  je to jil. Samo o sobe to drzelo tak 4 mesice nez sme stihli polozit folii.  Ta voda to rozepre o to bych strach nemel ale riziko by urcite bylo kdyby se jezirko nekdy muselo vypustit - neplanuji.

Venec si myslim by spis uskodil - zatizil by kraje a hlina (jil by se mohl vyvalit pod nim - tim spis).

Pokud nemate firmu na svarovani - nechte si udelat folii na miru a tu pak do jezirka jen aplikujte. Budete mit jistotu "100%" kvaliti spoju. Lepeni  - jak vam reknou ostatni tady urcite ne. Budu nekoho citovat "svarovani na tlakovou vodu, lepeni - proti vlhkosti"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 7.7.2010 13:28
Mockrát děkuji za Vaši odpověď. 2,5 metru hloubku plánuji také, tak se asi na vyzdění vykvajznu. Co se svařování týče, myslel jste nechat si svařit požadovaný tvar nádrže, nebo velký obdélník a vytvořit přehyby?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 7.7.2010 14:07

No abych priznal barvu to nevim :-) -  netusim jestli jsou schopni svarit na miru primo tvar vany aby to sedlo jak poklice na hrnec -) Zkuste par firem dodavajici folie obvolat.  Mne folii pokladala firma - zamereni probihalo tak ze vzali ocelove pasmo jeden se postavil na jeden konec vykopu druhej na druhy a pasmo nechali volne padnot pres vsechny zahyby a prohlubne co sem tam mel. Tak vzali sirku i delku + nejaka rezerva a takovy obdelnik pak u dodavatele koupili a ten tam pak jen vlozili. Vyhodu vidim v tom ze odpada prace se svarovanim na miste + nejspis ta kvalita svaru (jestli to dela automat - coz asi dela). Nevyhoda je samozrejme ze folie spotrebujete o x procent vic kvuli tem presahum. Samotne presahy pak ale esteticky nevadi - v hluboke casti je voda primackla tak ze nejsou videt a v melke mam folii vsude pokrytou kacirkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.7 (?), 21.5.2008 21:30

Souhlasím s tím, že tato cena 40 000 je nízká, ale neznáme velikost jezírka. V každém případě zrovna v současné době realizujeme stavbu jezírka o rozloze 120 m2 a cena bude kolem 300 000,-.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.33 (?), 2.10.2008 19:01

Jezirko jsem letos v lete dobudoval a je asi 40 krychlovych metru.Vykopove prace i s odvozem zeminy od cizi firmy 5.000kc.Samozrejme rucni dodelani, docistovaniatd.Od znamych stara lina a koberce na vystlanni podlozi.Zakoupeni 96metru ctverecnich 1mmsilne folie  - 16.400 v Baumaxu.Polozeni s kamarady a zatizeni folie po obvodu kameny.Vodu jsem napoustel ze zdroje ktery me proteka pozemkem a za 4dny jsem se o prazdninach koupal.Nyni me kamaradi a sousedi davaji rakosy a ozdobne vodni kvetiny na dokonceni.Nenechte se od tech dramatiku vylekat, ze to je tak drahe.Hodne si musite udelat sam.Budeteli mit zajem, tak vam poslu fotky ale nebojte se toho.Zdravim z decina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
medicka - (11) - 208.118 (?), 20.8.2013 14:00

Mám radost, že ču teno přispěvek... prosím, nezapomňta na nás, ostatní o chtěji vybudovat jeírko svépomoci a časem napiště jak funguje :) držim palce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.118 (?), 20.8.2013 15:47

Dobrý den,

chtěla bych si nechat vybudovat malé kombinované jezírko (tedy více okrasné) ale zároveň i koupaci- či spíše čachtací pro děti.

Bylo by umístěno na velké terase zpevněné gabiony s kameny (celý pozemek je ve svahu a je řešen formou teras) a předstvovala bych si koupaci část 2*2.5 m zcela postači. Celkový rozměr by byl tak 3*7m... místo tam mám i na dvojnásobně velké, ale obávám se příliš vysoké ceny

V místě kde budu chtít mít jezírko je již hotový výkop (bývali majitele tam chtěli mít zapuštěný bazen) jen se musí upravit a zarovnat. případná vzniklá zemina navíc by se neodvažila, mám kde ji zužitkovat na pozemku

 Může jezírko končit až u zmíněné gabionové zdi? Chtěla jsem okraje přírodní, pouze pozvolný svah bez betonování. Ale u těch gabionu bude asi betonování nutné...

Od firmy potřebují upravu projekt, výkopu,instalci geotextilie a zabudovaní techniky..

Nevim, jak se k navrhum firem na filtry podobné věci stavět... z vašich příspěvku. našla jsem firmy, co píšou, že cena za m2 je 2400kč s cenou techniky .

Pak by cena byla 50 000kč... Zde jsem ale četla že za tuto cenu není možne jezírko postavit...

Představovala bych sicenu do 60 000kč... je to realné? najdu firmu která zvladné realizaci za tuto cenu? nebo mám začit svépomoci (s pomoci kaaradu stavařu a pak jak se tady psalo...)

Děkuji za rady a názory

Olga

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.252 (?), 22.4.2014 16:30

Zdravím Vás z Moravy :-)). Tu folii jste si svařoval, nebo lepil sám? Zatím tedy jen kopu a milionář nejsem... tak bych chtěl též skoro vše udělat sám. Jakou máte čističku, uvítám veškeré rady. Díky moc email vahe@atlas.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kneiflpe - (8) - 196.151 (?), 23.8.2008 21:20

ja delal 10,5 m2 a stalo mne 10 tis bez prace a folie byla 1 mm, to nemam na koupani

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika