Rozmnožení karasů



host - 82.24 (?)
17.11.2014 20:05

Dobrý den, mám dotaz.Zrušili jsme jezírko, a teď máme 8 ks karasů červených ve 120 litrovém akváriu.Žijí tam bez problému, jen se nechtějí množit, ael to bych asi přisuzoval teplotě vody.Můžete mi prosím poradit, jaké jim mám zajistit v akváriu podmínku aby se mi vytřeli?Děkuji za odpověď

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 82.24 (?), 17.11.2014 20:05

Dobrý den, mám dotaz.Zrušili jsme jezírko, a teď máme 8 ks karasů červených ve 120 litrovém akváriu.Žijí tam bez problému, jen se nechtějí množit, ael to bych asi přisuzoval teplotě vody.Můžete mi prosím poradit, jaké jim mám zajistit v akváriu podmínku aby se mi vytřeli?Děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 19.9.2011 12:13

Dovolil bych si nesouhlasit s nutností každoročního podzimního vypouštění nádrže. Jeví se mi to jako celkem extrémní řešení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 38.65 (?), 19.9.2011 14:17

"Prý mu rybáři řekli, že vyžere řasu" jj přerovští rybáři, Ti dávají rady k nezaplacení Ono dát do jezírka rybu z volné přírody je na jednu stranu lákavé, na druhou to je poměrně riziko, že si zatáhnete nějakého parazita a pak Vám to může způsobit problémy, nehledě na to že ty ryby jsou z Bezedny, nebo Babinecké.

Karas se Vám v jezírku bude množit, dokud mu to jeho živitní podmínky dovolí, takže počítejte s dalšími přírustky. Obávám se, že těch kulantních řešení moc není. Jedna možnost je odlovit ty ryby, co chcete ponechat a pak nasadit štiku, ta karase dostane. Půjčte si od rybářů čeřen, ponořte jej do vody (nejlépe někde, kde není hloubka), pár dnů krmte nad čeřenem a pak ve vhodnou chvíli zvednout. Nebo pak už zbývá jen opravdu to jezírko vypustit, ryby roztřídit a tak se zbavit nežádoucích. Já jsem před rekonstrukcí odlovil asi 200 ks různých menších karásků a zpět už jsem dával jen to, co jsem chtěl. Ale karase do jezírka už nedám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.121 (?), 22.9.2011 14:42

Pro exn. Teď jsem úplně vykulená. Jak víte, že se jedná o Přerov nad Labem? Ten karas je skutečně asi z Bezedny. Jestli jste z Přerova, nebo poblíž, můžete se přijít podívat. Jinak děkuji za odpověď a rady. Budu to řešit vypuštěním jezírka, protože neznám nikoho, kdo by mi půjčil čeřeň, nebo chytil štiku. Navíc do Přerova jezdíme jen na víkend. A proč byste si nedal do jezírka karase? Myslím barevného, ne hnědého.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 38.65 (?), 30.9.2011 11:19

Jednou jste dala fotku i s popiskou, od té doby Vás mám zařazenu, jako sousedku. Jezírko nevypouštějte, čeřen určitě seženeme, nebo najdem způsob, jak problém vyřešit..







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.2 (?), 19.10.2011 12:35

Vaše jezírko se mi líbí. Já mám stejné přání, kamenné jezírko. Kolem nás leží na polích hromada pískovce a nedaleko starý vápencový lom. Zajímalo by mě, čím to máte spojené a vyspárované...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 75.210 (?), 20.10.2011 11:51

Ano, ještě se vybarví, na foto je důkaz. Také jsme měli hejno o velkém počtu hnědých mláďat, a jsou teď 2 rokem. A je vidět, jak se postupně dobarvují.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
valinka - (15) - 133.49 (?), 28.10.2011 16:02

Děkuji za odpověď, ale už je bohužel pozdě. Jak píšu výše, jezírko už jsem vypustila a karásky pustila do rybníka. Teď mě to mrzí, ale už to nezachráním, z rybníka už je nevylovím. Ale snad se zasa nejací vytřou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.236 (?), 17.11.2011 20:38

Dívám se na tu třetí fotku v prvním příspěvku a není to sice moc vidět, ale podle tvaru ocasní ploutve a velikosti šupin bych skoro řekl, že to není karas, ale kapr... Jinak to kamenné jezírko "exn" je moc pěkné, taky něco podobného plánuju, ale nemáte strach, že led v silné zimě poškodí svislý břeh? Ptám se proto, že od tohoto řešení (břeh svisle dolů) jsem byl zrazován... Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
miroslavabaresova - (1) - 253.68 (?), 15.7.2012 21:35

Mám v jezírku osm karásků., jeden je z jiného chovu. Sedm je červených, jeden zlatý. Nyní mám desítky malých rybiček, ale žádnou červenou. Všechny jsou šedé či šedomodré, největší jsou asi pět centimetrů dlouhé. Zbarví se ještě? Zahradník, který mimo jiné okrasné ryby prodává tvrdí, že se červené líhnou a již se nezbarví. Těším se na odpovědi. Miroslava Barešová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika