Řasa v jezírku teď na jaře



LukysCz - (26) - 164.13 (?)
17.6.2011 7:24

TO víte že by to šlo :) Na břeh dát velký placáky, a do tý mělčiny když vemete kotouč a půjdete kolem pole nebo nahromadu kam vozej kameny pozbíraný na poli tak vyzbíráte placáky a můžete skládat mám to tak taky :) a vypadá to líp než s tím kačírkem. sice je taky na kamenech trochu bordel ale to sou spíš usazený odumřelý řasy ale letos se to už lepší a ten nános s kamenů mizne(lepší filtrace a UV lampa a přes týden ryby když nedokrmuju)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 184.1 (?), 28.5.2011 12:45

Všeobecně k tvorbě řas v jezírku- zelená řasa jsou sinice nadměrné světlo, šedá, šedozelená řasa, která se tvoří v jarním a podzimním období, je způsobená nízkou teplotou vody a s tím spojená malá aktivita rostlin, které nejsou schopny odčerpávat nadbytečné živiny z vody. Přes zimní období působením bakterií se vytvořil na dně jezírka částečně humus, který nenastartované rostliny nejsou schopné odčerpat. Proti této řase mám velmi levný přípravek, i když jsem všeobecně proti jakékoliv chemii v jezírku. Největší podíl na této řase má ph vody, které je potřeba udržovat mezi 5,9 až 6,5.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.220 (?), 31.5.2011 22:57

S řasami problém nemám.Jezírko má obsah necelých 8 kubíku, filtrace Laguna 12000 s 25W UV lampou.Z jara dávám na filtr.médium bakterie, do vody PhosLock a Schlammentferner a pruběžně dodávkovávám bakterie Biobooster.Zapomněl sem na Teichfit, kterej nastaví ideální hodnoty vody.2-3krát v sezoně odsaju kal, pač mi vyrostly ryby a je jich až moc, ale řasy nemám a to je jezírko hodně na slunci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
LukysCz - (26) - 164.13 (?), 17.6.2011 7:24

TO víte že by to šlo :) Na břeh dát velký placáky, a do tý mělčiny když vemete kotouč a půjdete kolem pole nebo nahromadu kam vozej kameny pozbíraný na poli tak vyzbíráte placáky a můžete skládat mám to tak taky :) a vypadá to líp než s tím kačírkem. sice je taky na kamenech trochu bordel ale to sou spíš usazený odumřelý řasy ale letos se to už lepší a ten nános s kamenů mizne(lepší filtrace a UV lampa a přes týden ryby když nedokrmuju)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Rostino - (2) - 199.219 (?), 14.6.2011 16:29
Dobrý den, mám na zahradě jezírko o objemu cca 700l. Koupil jsem do něj filtraci Multiclear set 5000 se 7w UVC lampou a chemii Pond Protect. Jezírko mám docela zelené, na plachtě se mi dělá zelená řasa i když ten filtr jede pořád. Už nevím jak to vyčistit, aby to bylo krásně průhledné a čisté. Pokud možno, prosím o radu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 15.6.2011 9:35

Malé nádrže se obecně špatně udržují čisté, nejste sám, kdo s tím má problém. Pokud máte zelenou, neprůhlednou vodu, Pond Protect jste nevybral správně. O kalnost vody se musí postarat Váš filtr, nikoli přípravky na úpravu vody

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
valinka - (15) - 167.124 (?), 16.6.2011 22:29

Dobrý večer, mám jezírko o objemu asi 8m3, filtraci s UV lampou 11w a čerpadlo 4000 l/hod. Na dně je řasa, která stoupá na hladinu a když jí chci sebrat síťkou, tak se rozplyne. Třeba po dešti je hladina čistá. Známý mi řekl, že UV lampa není slabá, ale čerpadlo má velký výkon, takže voda protéká přes UV lampu moc rychle a řasa se  nestačí hubit. Mám prý si koupit slabší čerpadlo, nebo čerpadlo s rozbočkou pro fontánku. K mému čerpadlu rozbočka nejde. Máte někdo podobné zkušenosti? Nerada bych zbytečně investovala do nového čerpadla. Taky mě napadlo, koupit čerpadlo s připojením na skimer, který by z hladiny řasu sbíral. Děkuji za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
LukysCz - (26) - 164.13 (?), 17.6.2011 7:17
No na 8m3 mi příde jako 11w UV lampa dost málo a pokud tam máte pár rybek tak rozhodně dostatečná není to sem měl na tento objem taky a nic nepomohla tedka co mam 36w tak se to vyčistilo ale průtok by to chtělo menší já mám na tu 36w jen 2500l/hod(v reálu max 2000l/hod) ale jinak pokud si koupíte třeba novodurovou odbočku tak můžete mít částečný průtok předs filtr a částečně jen na proudění vody třeba ale pokud máte tlakovou filtraci tak vám přes filtr skoro nic už nepoteče protože to bude mít jednodušší se to tlačit přímo do vody mimo filtr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 17.6.2011 9:35

Nemusíte kupovat jiné čerpadlo. Okolo lampy (potažmo filtru) můžete vytvořit tzv. bypass. Je to velmi jednoduché - na hadici před UV lampu připojíte kouhout ve tvaru písmene T nebo Y, který bude mít na jednotlivých větvích bnějakoun reguiaci průtoku. Pomocí té pak můžete průtok, množství vody a dobu jejího zdržení plynule regulovat. Přikládám obrázek
Pokud Vám plave něco po hladině, je na místě uvažovat o skimmeru. Těžko říci, jestli Vaše čerpadlo zvládne jeho připojení, chtělo by to znát jeho typ


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 232.98 (?), 27.6.2011 20:14

2 LukysCz : Také jsem o tom uvažoval (zaměnit kačírek za placáky), ale je tam jen velmi malá hloubka, kámen by musel mít jen pár centimetrů tloušťku - cca 3 cm, což nevím, zda by se dalo sehnat. A ještě navíc by to měl být vápenec, který je na celé zahradě, ten jsem tak tenký vůbec neviděl.

Můžete sem dám foto, jak to máte udělané, pro inspiraci. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.110 (?), 31.3.2012 14:38

Všechny chemické přípravky proti dlouhé řase jsou účinné jenom krátce, stojí příšerné peníze a mění chemismus vody.Proti řase stačí obyčejná kuchyńská sůl bez jódu.Dává se 3 kg na kubík vody.Je po řase navždy, levně a mojim koi kaprům se daří, protože navíc sůl podporuje tvorbu slizu.Sůl používám úspěšně několik let.Dříve jsem používal také různé drahé šmejdy a byla to hrůza.

Sůl nikdo neradí, protože by firmy přišly o obrovské kšefty.

Karel P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika