Průchodky do sudu



host - 38.65 (?)
23.4.2008 15:44

1. propojení mezi sudy plánujete jako rozebíratelné, nebo napevno (lepené)? Existují takové gumové manžety, kterými se dá spojit stejná světlost trubek, stáhne se to utahovacím páskem. Vývodku ze sudu bych řešil asi plastovou přírubou, tu zalepit tmelem

2. Odkalovací potrubí, tak jak je navržené neodčerpá veškerý kal. To odkalení bych udělal spíš tak, že bych sudy postavil na dva cihlové bloky, ve dně uprostřed bych udělal odkalení směrem dolů.

3. Ano kaldnes je drahé řešení, ale vypadá že fungující. Existují i alternativy, je otázka, jak jsou oproti kaldnes originál funkční a účinné. I ten kdo to vymyslel píše - 99% myšlenka, 1% plast. A tento poměr si stejně nechávají zaplatit. Nicméně už to tady zaznělo, jedná se o co největší vytvoření chráněné plochy, podporované vzduchováním, kde v klidu rostou užitečné bakterie, které nám pak "sežerou" živiny z vody.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 225.162 (?), 23.4.2008 9:28, zobrazeno: 283649x

Zdravim, budu vyrabet vetsi filtraci pro rybnicek s KOI sestavajici ze 4 ks 200l sudu, stavajici filtr nedostacuje. Resim pruchodky pro spojeni, potrebuji jich 12 ks a pri cene cca 190,- za kus to vychazi na 2300,- coz je docela palba, kde jsou jeste ceny za zbytek. Neresil jste nekdo podobny problem, stale hledam jeste jinou levnejsi variantu nez to vzdam, tech 2000 mi pripada opravdu dost. Dekuji za pripadne namety.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 38.65 (?), 23.4.2008 11:04

Budu brzy řešit podobný problém. Máte nějaký ideový návrh filtru či schema? Teď jsem zahlídnul nějaké sudy na vodu, 200, 300, 500 l, mám i nějaké odkazy na hotové filtrace. Když tak pošlu mail na sebe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 23.4.2008 11:54

Slapu kolem toho uz pres rok, zkopiruju prakticky profi filtraci, ale pouziju k tomu 200l sudy... (odstredivka, kartace, rohoze, kaldnes a v original filtr, ktery mam ted naplnim zeolitem)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 23.4.2008 12:24

Nevím cenu ale jeko průchodky jsem používal "elektrikářské průchodky na kabely do krabic" - pro jistotu jsem v nich gumové těsnění doplnil dávkou silikonu a těsní to dobře...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 38.65 (?), 23.4.2008 12:32
Jak máte velké jezírko a kolik ryb v něm? Právě na zkušenosti s kaldnesem jsem se ptal v jiném vláknu, ale nikdo mě zatím neodpověděl. V zahraničí je těch zkušeností hodně a většina z nich je velmi pozitivních. Procházel jsem různá fóra včetně spousty návodů a není to tak komplikované. Jen se do toho pustit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 23.4.2008 13:31

asi 7m3, ale chci kopat jeste vetsi-foliöve, tak uz pocitam i s tim   

http://pslany.rajce.idnes.cz/Jezirko/

Jezirko
Jezirko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 23.4.2008 13:52

Elektrikarske pruchodky jsem taky zvazoval, ale potrebuji prumer aspon 4cm aby mi tam vlezla trubka, lepe 5cm a nevim jestli tak velke nekde sezenu...

Edit: ted jsem volal kolegovi do elektroskladu a ten tvrdi, ze ty nejvetsi ma snad okolo 3cm za nejakou 100, takze + matka a tesneni, asi se to nevyplati, pokud uz je nemate zadara doma, lepsi original. Dalsi problem muze nastat u vetsich prumeru jeste s tim, ze stena je do oblouku, tak jedine vzorek a zkusit. Zjistoval jsem i moznost svareni, sehnal jsem chlapa, ktery plasty svaruje, ale tam jsem narazil na to, ze neumim sehnat trubku pro vyvodky ze stejneho materialu jako je sud ... no mam z toho tezkou hlavu ....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 23.4.2008 14:11

Kaldnes je bezpochyby dobré řešení, jen trochu nákaldné. Svého času byly stejně populární biobals nebo matala rohože - reklama dělá svoje....
Obecnmě potřebujete nacpat do co nejmenší bedny co největší plochu - a navíc se materiál musí snadno čistit - celkem snadné zadání, realizace pak někdy pokulhává
Co se průchodek týče, prodávám průchodku, která vychází na necelých 700,- a kterou protáhnu 2" hadici, nebo kabel včetně zástrčky. Nevím ale, jestli se Vám to řešení nebude zdát drahé

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 23.4.2008 14:30

Nevim jake jsou ty Vase, ale asi pouziju neco na tento zpusob

http://eshop.jezirka.info/

nebo

http://www.nasezahrady.cz/

PS: u obrazku nejsou zakresleny ventily

Idea
Idea
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 38.65 (?), 23.4.2008 15:44

1. propojení mezi sudy plánujete jako rozebíratelné, nebo napevno (lepené)? Existují takové gumové manžety, kterými se dá spojit stejná světlost trubek, stáhne se to utahovacím páskem. Vývodku ze sudu bych řešil asi plastovou přírubou, tu zalepit tmelem

2. Odkalovací potrubí, tak jak je navržené neodčerpá veškerý kal. To odkalení bych udělal spíš tak, že bych sudy postavil na dva cihlové bloky, ve dně uprostřed bych udělal odkalení směrem dolů.

3. Ano kaldnes je drahé řešení, ale vypadá že fungující. Existují i alternativy, je otázka, jak jsou oproti kaldnes originál funkční a účinné. I ten kdo to vymyslel píše - 99% myšlenka, 1% plast. A tento poměr si stejně nechávají zaplatit. Nicméně už to tady zaznělo, jedná se o co největší vytvoření chráněné plochy, podporované vzduchováním, kde v klidu rostou užitečné bakterie, které nám pak "sežerou" živiny z vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika