Průchodky do sudu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 165.146 (?) 
13.5.2008 23:39

Až teď jsem si pořádně všimnul detailu toho přepadu, takže jakmile klesne hladina pod úroveň vrchního přepadu, voda přestane proudit, tím pádem šoupě ztrácí smysl.

V katalogu DYKY jsem našel gumovou manžetu, která je i na DN50. Vzhledem k množství vody bych volil radši větší průřez, aby to stihlo gravitací protéct (mám čerpadlo cca 5m3/h).

Na vstupní trubku by stačilo něco podobného, jako na výše uváděném filtru (tam jsou dva slepené plastové cedníky), aby se filtr. médium nedostávalo do vst. potrubí.

Co vzduchování, už máte koupené? Dnes jsem se pokoušel sehnat nějaké technické údaje, ale ty jsou dostupné většinou jen u těch dost drahých (AIRTECH). Z levnějších dostupných značek mě byl doporučen ATMAN spíše než RESUN.

A ještě jeden námět na náplň filtru, velmi často je na různých fórech po světě zmiňována ječná sláma, resp. její výtažek. Nepřemýšlel jste ji vložit do systému filtrace? Co se týká náhrady kaldnesu, zatím jsem nic podobného, kromě Aqualogistik Schwimmbettmedium nenašel. Ale pokud někdo bude mít dostatek sudů, pak tam může nakrájet i ty husí krky :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 14.5.2008 7:16

Zrovna mezi Altmanem a Resunem se rozhoduju, co hovori proti Resunu (tlak i objem je u stejne kategorie podobny, Resun ma navic v cene i rozdelovac)? O jakem vykonu v l/h uvazujete, ono je treba se divat i na spotrebu, nerad bych to zbytecne prestrelil. myslite ze na ten sud by mohlo stacit vzduchovani 2000l za hodinu, v tomto jsem laik, ale usuzoval jsem, ze v tech konstrukcich to meli vetsinou na ctyri kameny se ctyrma hadickama a k tomu memu vyhlidnutemu resunu se dodava rozdelovac na 6 hadicek ...

Pytel slamy mam utopeny od unora v jezirku, tak uvidim jestli to k necemu bude, do te filtrace se mi to moc nelibi, neumim si predstavit jak bych to cistil... Nakonec asi koupim u Banata to Aqualogistik Schwimmbettmedium, prioritou je pro mne jednoducha udrzba. Kdyz spocitam ty husi krky, tak to taky neni zadarmo a navic to zabere jeste vic mista... a vysledek nejisty...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 14.5.2008 8:15

Tak jsem zjistil o neco vice ...

www.koitec.de/

Pokud jsem to dobre pochopil, pisou tam, ze pri 100l filtru s Kaldness1 naplnenem z 65% se da zpracovat odpad az z 1,5kg krmeni a pro udrzeni v pohybu staci vzduchovani 40l/min

edit: ted jsem nasel i s jeste zajimavejsi cenou, napsla jsem jim jak by to bylo s dopravou k nam, tak uvidime

http://www.teichfilter-filter.de/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.65 (?), 14.5.2008 8:53

ATMANa mě doporučili hlavně kvůli větší spolehlivosti, než má RESUN. Podívejte se na web k Banatovi, má tam kovové rozdělovače, které nejsou ani tak drahé. A bacha na údaje o množství vytlačeného vzduchu. To je právě to, co mě vadí, že parametry seženete jen u těch dražších výrobků. Jde sice o to, že na krabici je uvedený výkon 2m3/hod, ale to může být klidně myšleno v 0 m, pak se vám stane, že v jednom metru hloubky bude výkon poloviční, nebo i menší. U Airtechu je to jasné, tam je uváděný výkon v hloubce 2 m!

A co takhle místo vzduchovacích kamenů použít vzduchovací clonu? Líp se bude montovat, i distribuce vzduchu bude rovnoměrnější.

ad husí krky, ano je to samozřejmě možné, efekt je ten, že ve stejném objemu sudu budu mít menší chráněnou plochu pro užitečné bakterie, tedy nižší výkon filtru. Zase to doženete větším počtem sudů, což vám tu cenovou výhodu může smáznout. Dobré povídání o kaldnesu je na stránkách výrobce. Prostě někdo dostal nápad, tak se snaží vydělat (99% ceny je myšlenka, zbytek plast).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 14.5.2008 9:10

kartace a clonu 90cm mi prave ted u banata vyzvedava bratr, podivejte se na

http://www.teichfilter-filter.de/

psal jsem banatovi jetsli je schope dorovnat cenu, a do nemecka zda je mozne zaslani k nam a za kolik, cena je vic nez zajimava, tak uvidime

PS: u orignal K1 pisou 450g krmeni a K3 500gr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.65 (?), 14.5.2008 9:48

http://www.boelstorf.de/index1.html mají dokonce za 60EUR :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.15 (?), 14.5.2008 8:29
Před několika lety jsem pracoval ve firmně která do dnešního dne vyrábí biologické čistírny odpadních vod, bazény, septiky atd. Pamatuji se že do rotoru se řezali husí krky z polyetylenu.Tak 5cm kousky, šílená práce! Byl to koš o průměru asi 1m a ten se namáčel přes převodovku do znečištěné vody vytékající ze septiku nebo dosazováku. Po mněsíci až se na těch husích krkách usadily ty chytré bakterie tak to začalo fungovat.Čistiloto perfektně! Tak že husí krky do filtru uřčitě. Nevím kolik stojí sice ten originální materiál do filtru ale husí krk vyjde určitě levněji. Je stím ale práce. Jinak průchodky se dají do sudu zavařit polyetylenovým nebo polypropylenovým drátem. Jen chce zjistit z čeho je ten sud vyrobený. Běžně to tam bývá. PP nebo PE Svářečky jsme mněli od firmy LEISTER ale dělal sem to už i upravenou horkovzdušnou pistolí s regulací. Průchodky jsou drahé a dá se to udělat témněř bez nákladů!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 14.5.2008 9:08

Ja chcem filtrovat filtracnym jazierkom. Seriu sudov na zahrade nemusim. Jama v zemi mi da dobry objem na filtraciu. Najvacsi naklad bude folia a napln filt. jazierka. Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 14.5.2008 9:13

kdyz ja mam misto prave v te byvale hospodarske budove, kde to skryju a nemam misto prave na to filtracni jezirko, taky by se mi vic libilo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 15.5.2008 16:01

Po svých trpkých zkušenostech konstatuji, že forma "sudů" je praktičtější nežli forma "zapuštěné nádrže" - především z provozních důvodů. - minimálně z důvodu čištění. MOje původní čistička skončila osázená, zasypaná kačírkem, více estetická nežli funkční

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika