Průchodky do sudu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?) 
12.5.2008 8:15

Vypadáto velmi dobře, kloubou dolů  Jaká máte průměr trubek mezi sudy? Kolik vody za hodinu (minutu) do toho hodláte pustit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 80.39 (?), 12.5.2008 8:46

Je to opravdu paráda. Až se trochu stydím za svoje provedení.. Své sudy na dešťovou vodu mám totiž propojené vrchem - 2 novodurové trubky, 2 kolena ve tvaru obráceného U. Sudy se dají na jaře propojit jen když jsou aspoň trochu naplněné - na principu spojených nádob, jako když se stáčí víno z demižonu. Jednodušší je to pouhou hadicí. Samozřejmě nelze sudy vypustit úplně.  Není to samozřejmě tak krásné a profi propojení, má ale své výhody. Je to levné, bezporuchové, žádný problém s těsněním. Pokud nějaký sud potřebuju - třeba na kvas - je neporušený, mohu jej kdykoli odebrat a nemusím nic rozpojovat..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 12.5.2008 9:06

Zdravim, trubky jsou 5/4 HT40, vnitrni prumer asi 37mm, ted mam cerpadlo cca 2600l/h, ktere ovsem vzhledem k vysce tlaci o neco mene, budu to jeste merit az dodelam cele rozvody trubek, sudy maji neco pres 800l tak jen zmerim cas a uvidim, v budoucnu planuji nove vykonejsi. 

Ted resim konstrukci pro kaldness, prosel jsem cely koiphen.com a v podstate jsou nejbeznejsi dve konstrukce, prvni v sudu vytvorim dalsi dno ze sita s pripevnenymi vzduchovacimi kameny a nasypu medium, druhe konstrukce pouzivaji jakysi kos ve kterem je provzdusnovame medium a voda do nej nateka zespod a zboku a stredem jde ven do dlasiho sudu, viz foto... (u mensich filtru by sly pouzit kose na lekniny, prumer snad do 40cm, ale vzhledemk tomu, ze Aqualogistik Schwimmbettmedium se u nas prodava v baleni po 100l tak budu muset sehnat neco vetsiho, nebo pouzit prvni variantu s druhym dnem nasypat to primo do ni.

No jeste to bude hodne pokusu...

PS: nechtel jsem to propojit vrchem, protoze kdyby to z nejake priciny chytlo vzduch tak me to vyplavi a kdybych si toho nevsimnul tak se mi pak mozna zadrelo i cerpadlo ....

Prvni varinata
Prvni varinata
Druha varinata
Druha varinata
namet1
namet1
namet2
namet2
namet3
namet3
namet4
namet4
namet5
namet5
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 12.5.2008 19:00

K výkonu čerpadla. objem sudů máte stejný jako my u řady Proficlear - a tam, je doporučený průtok kolem 8 hodinových kubíků
co se výběru umístění náplně týče, zcela jiste bych bral tu s tím košem plným media - u kruhové nádoby si tpo o to přímo říká, zcela jistě lepší přístup okysličené vody, snadné dočištění, a několi dalších nepodstatných plus :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 12.5.2008 19:02

Postřeh se zavzdušněním u trubek vedených vrchem je na místě, pokud by průtok nebyl dost silný, snadno ke zavdušnění (a běhu čerpdla na sucho) dojde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.65 (?), 13.5.2008 13:03

Co se týká těch námětů, tak se podívejte ještě na příspěvěk s názvem "Birdman's Fluid Bed Filter" Tam se mě zdá provedení odtoků asi nejjednodušší (ovšem plná nádrž kaldnesu). Vaše řešení je jednoduché a čisté, jediné co mě na něm zatím schází je možnost uzavřít spojky mezi sudy, aby je bylo možné čistit individuálně, nebo je chcete čistit najednou? Já většinou čistím jen jednu komoru, s tím, že část "špinavé" vody z nečištěné komory použiju na naočování vyčistěné komory bakteriemi.

Ještě dotaz k těm fitinkám a trubkám, to je HT systém od DYKY? Zajímalo by mě, zda ty gumové průchodky dělají i pro větší průměry. Máte je ještě nějak dodatečně tmelené? Na jednom obrázku, jako by tam byl zbytek nějakého tmelu

exn

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 13.5.2008 14:56

Diky za tip...
 
tim, ze prepady budou zhora (az na kaldness, ten o neco niz) , tak lze vypustit samostane kazdy sud, vyzkouseno, bohuzel uz jsem nemel vice prostoru, abych sudy dokazal dat dale od sebe, a mezi ne ventil, ale diky za myslenku, jeste popremyslim, jak to upravit, diky tem gumam je to jako stavebnice, pokud v tom neni voda, lze s tim snadno manipulovat...

Pruchodky nevim od jake firmy jsou, kupoval jsem je jako prechodku 50 na 40, trubky jako HT40, vyrobce nevim, klasicke odpadni s tesnici gumou, netmelil jsem to nicim, to co vidite je zbytek maziva na odpady pro lepsi prostrceni trubek...

PS: to reseni filtru neni spatne, ale vzhledem k tomu jak uz to mam provrtane asi zkusim jit do verze s kosem a tou narezanou trubkou, pokud ho nesezenu (100l, ktery by vesel do sudu 200l), tak udelam druhe dno se vzduchovacimi kameny. Moc se mi libi ty jejich koule, ale zatim me netrklo z ceho to pouzit, ta novodurka se zarezy pujde vyrobit snadno...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 13.5.2008 15:02

Ty trubky asi opravdu budou od dyky, ale ty pruchodky jsem v ceniku nenasel, ale maji je i v obi u tesneni a sifonu...

Sudy
Sudy
Prepady
Prepady
Prepady
Prepady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 13.5.2008 22:11

S tou připomínkou uzávěrů mezi jednotlivými sudy to není vůbec od věci, uzavření jednotlivých sudů nějakým šoupětem by napomohlo nepřelívaní nečistoty do sudů po proudu (resp. do nádrže) - ty průchodky mezi nimi máte realtivně nízsko, a podle použitého media si dovedu představit, že by se vám to klidně mohlo dít, nad tím bych ještě zkusil zapřemýšlet, jestli máte na spoji použité HT trubky, je to otázka pár set korun za šoupě. Jestli použijete nějaký drobnější materiál doporučil bych ještě přes přepad hodit hrubou mřížku nebo síťku, aby Vám náplně filtru neputovaly trubkami mezi sudy

S filtračním nateriálem uvnitř "koše" se Vám to bude výrazně snáze čistit a vyplachovat - teď jsme jen zvědavý na tu náplň, jestli podlehnete "marketingovým svodům" nebo se dáte vlastní cestou :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 14.5.2008 10:30

Zdravim, diky prepadum to jde vypustit sudy samostane, mezi nema mam bohuzel malo mista, jinak bych neuvazoval a ty ventily tam dal. Nakonec asi koupim Aqualogistik Schwimmbettmedium navrtal jsem cenu na 2000,- s dopravou, jeste cekam na odpovedi s Nemecka a pak to hned objednam...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika