Průchodky do sudu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 66.207 (?) 
23.4.2008 21:33

bude to na podstavcich s ytongu, o otvoru ve dne jsem v prvni variante uvazoval a asi k ni tedy vratim, myslel jsem si ze kdyz dam smerem ke dnu koleno, bude u 5cm odpadni roury tlak dost velky aby to kolem vysalo...

mezi sudy bych rad dal sroubeni

|Sroubeni
|Sroubeni
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 23.4.2008 22:20

Pokud by jste měl potíže s umístěním průchodek na dno, zkuste do sudu vsadit ještě jedno šikmé dno - ve Vašem případě by to byl vyřízlý tvar -elipsa, u našich filtrací používáme dvojitá dna - jedno je samotné dno nádoby, druhé pak v mírném spádu vede k šoupěti. To pak umožňuje odsátí kalů (resp jejich vypuštění) velmi efektivním způsobem. Pokud budete chtít, pošlete mi Váš mail na hrkal zavináč vladeko.cz - pošlu Vám detail řešení na fotce, sem to bohužle  neumím vložit obrázek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 23.4.2008 23:06

Pokud potřebujete průchodku průměru 4 cm, tak Vám poradím jak jsem to vyřešil.Použil jsem trubky pro telefonní vedení, protože mají venkovní průměr 5/4".Pokud jsem potřeboval dvě matky proti sobě, tak jsem rozřízl 5/4"šroubení.Na trubce se dá lehce závit vyříznout, pomocí, kterékoliv fitinky s ostrým závitem.K těsnějšímu závitu jsem před našroubováním matky dal několik závitu silikonové pásky a do kolem díry jsem nanesl těsnící silikonový tmel.Kolena, téčka jsem použil zinkové.Pro názornost připojuji fotky.Pokud se rozhodnete pro tutu variantu, tak při výběru se zaměřte na černé či hnědé,protože mají o malinko silnější stěnu a lépe se vyřízne závit.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 24.4.2008 7:31

Diky za na namet s tim sikmym dnem, resil jsem jak vyrobit trychtyr, ale to me nenapadlo... pslany@seznam.cz

Ta trubka na telefonni vedeni vypada jako klasicka polyethylenova do zeme na vodu, je to mozne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 25.4.2008 0:02

Ano, prakticky je to stejné.Jestli je mezi nimi rozdíl v atestech to nevím.Trubka na vodu má na sobě modré pruhy.Svařovat se dají obě dvě.Síla stěny je stejná.Jen s tím rozdílem, že málokdo přišel na čistou shodu.Trubky od telefonu se válí pomalu na každé skládce a trubky na vodu musíte koupit.Při spojení trubek s pozinkem je asi to nejlevnější co v poslední době může být..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 25.4.2008 7:35

Zdravim, tak uz jsem sehnal nejake fitinky a 4cm trubku, jeste koupim tenky kotouc do rozbrusky a pujdu na to...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 25.4.2008 21:29

Až se Vám to podaří, pošlete obrázky - čistě profesní zvědavost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 28.4.2008 7:40

Urcite poslu, pro pripadne zajemce, v jine diskusi mi jeste poradili třídílná šroubení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 29.4.2008 10:14

jeste me napadlo, co kdybych to dno po usazeni sudu vyspadoval smerem k vypusti napriklad flexi lepidlem na obklady a po zaschnuti to natrel vodeodolnou barvou. Myslite, ze to bude bakteriim nebo rybam skodit.

PS: Voda se oteplila a koi se mi vcera zacli trit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 29.4.2008 20:12

To nevím, jestli je tohle pravé ořechové, v zimě se pod to jistě dostane voda a ledem to rozpraská

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika