"Montáž" kamenné kaskády



Čert - (21) - 107.240 (?)
29.3.2015 13:07

Take budu dělat malou kaskádu a na netu jsem našel toto... snad to pomůže... jo a ta pěna Touch n´Foam landscape je k tomu přímo utčená

Video: Black Foam Application on an Aquascape Water Garden & Stream Construction Project

A obrázky jako inspirace: (snažit se co nejvíc napodobit přírodu... ta to umí nejlépe)




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 26.3.2015 20:01

Ano, jako povrchová vrstva určitě není ideální, ale tak jak jsem to radil je to dole pod kačírkem a odplaví se jen to z povrchu při prvním opláchnutí. Pak záleží na velikosti jezírka a systému odběru z jezírka, jestli se prach a jíl dostane do oběhu, nebo zůstane jako kal na dně (odsajete kalovkou a použijete například k zálivce trávníku).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Čert - (21) - 107.240 (?), 29.3.2015 13:07

Take budu dělat malou kaskádu a na netu jsem našel toto... snad to pomůže... jo a ta pěna Touch n´Foam landscape je k tomu přímo utčená

Video: Black Foam Application on an Aquascape Water Garden & Stream Construction Project

A obrázky jako inspirace: (snažit se co nejvíc napodobit přírodu... ta to umí nejlépe)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.89 (?), 30.3.2015 9:36

Děkuji za odkaz a obrázky.

To jsou přesně ta videa co jsem shlédnul. Proto jsem se ptal, zda s tou (či jinou) PUR pěnou má někdo zkušenosti při stavbě potůčků či kaskád. Jeden kolega mi doporučil i studnařskou pěnu (je nezávadná a odolná proti vodě - alespoň to teda všude píšou) a prý na vyplnění mezer mezi kameny bude stačit. Má někdo zkušenosti se studnařskou montážní pěnou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.89 (?), 31.3.2015 10:47

Tak jsem včera kaskádu vytmelil studnařskou pěnou. Dopadlo to dle mých představ, nikde nic neobtéká a nepodtéká. I za včerejšího nepříznivého počasí (zima, déšť, vlhko...) byla pěna po cca 30minutách řezatelná a připravená k dočištění. Po dokončení jsem ihned pustil vodu a dle potřeby usměrňoval směr toku na kaskádě menšími kameny. Dokážu si s touto pěnou představit i případné lokální opravy do budoucna. Práce v dobrém počasí na 20minut. Nedokážu si představit, kdybych se tam měl v tomhle počasí matlat s betonem (či jinou směsí) a několik dnů (týdnů v tomto počasí) nepouštět kaskádu. Provedení rychlé (nemusel jsem si hrát na zedníka a lepit kamínek po kamínku - pěna utěsnila i těžko dostupná místa), vcelku levné (stála něco málo přes stovku) a hlavně účinné!  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 31.3.2015 13:51

na toto su technologie aby sa vyuzivali

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.14 (?), 31.3.2015 18:56
Zdravím, jakou barvu má tmel po vytvrdnutí?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tweety_one - (16) - 152.250 (?), 31.3.2015 20:28
Tak to je opravdu zajmavej nápad, až budu dělat kaskadu určíte to vyzkousim... a další plus je ze nestojí takový nekrestansky peníze jako ta cerna...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.71 (?), 1.4.2015 0:01

Ta má studnařská pěna má zelenou barvu... Nejprve jsem si zkusil "nanečisto" slepit dva kameny bokem, abych zjistil, jak moc pěna expanduje (docela dost, na to pozor!)...pěnu jsem nanesl jen po obvodu a slepila pevně dva 2kg kameny, které jen tak po 30min. neodthrnete! A pak jsem teprve tmelil samotnou kaskádu... Pěny radši dávat méně (přidat se dá vždycky)! Do viditelných - pohledových spojů (ještě nezatuhlá pěna, ale už neexpandovala) jsem vkládal malé oblázky a posypal je ještě pískem, abych co nejvíce eliminoval zbytky zelené pěny co je vidět (stejně se pod proudem vody z potůčku ztratila, navíc změní barvu až obroste řasou celá kaskáda - ať chci nebo ne)...zbytek spojů, když pěna vylezla nečekaně ven, jsem vyřízl nožem a zasypal plaveným štěrkem... Není to žádné veledílo, ale účel to splnilo a není s tím tolik práce jako s betonem... Všem ale doporučuji si to zkusit s pěnou na nečisto, někde vedle na pár kamenech! Sice má výhodu, že díky expanzi "ucpe" všechny nežádoucí mezery, ale ráda leze samozřejmě i ven, tam kam neptřebujete (dokonce věřím tomu že i může nadzvednout menší lepené placáčky-kameny!). Takže opatrně s ní! Poslední varování je z vlastní zkušenosti: mějte nějaké rukavice a pracovní oděv... ta mrcha se přilepý (napatlá) snad všude... nebo lze za podobnou cenu jako pěnu koupit i "čistič PUR pěny" s ním to jde i z rukou dobře!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tweety_one - (16) - 152.250 (?), 1.4.2015 20:11
Ještě bych mel jeden dotaz, jak a čím jste řešil pramen (resp. Vyver vody) vyverove kameny jsou nesmyslne drahe... a rovnou z hadice to do potůčku asi pouštět nejde ze? To by vypadalo nepřirozeně. A co nějakou fotecku pro inspiraci :o) předem díky!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 1.4.2015 21:19

Většina přírodních pramenů vyvěrá přes štěrkové dno studánky. Prostě pokud budete mít v nejvyšší části tůňku (upper pool), tak proud ode dna by měl mírně vlnit hladinu. Hadice se schová pod kačírek. Druhým typem je puklinový vývěr, kdy hadici sevřete mezi dva placáky suché zídky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika