Likvidace vláknité řasy - Perkarbonát sodný



host - 169.126 (?)
15.4.2011 9:28

Tak jsem včera udělal první pokus.

do průhledného kyblíku jsem nabral vodu z jezera i s chuchvalcema vláknité řasy a trochou kačírku.

Pak jsem to trochu pocukroval Perkarbonátem a opravdu během asi 10 minut bylo vidět jak se ze dna uvolňují malébublinky kyslíku a k hladině začaly vyplavávat chomáčky řasy a tak asi za hodinu bylo všechno na hladině. Voda se lehoulince zbarvila do žluta, ale jen nepatrně. Takže to fakt funguje :)

Jen mám dotaz, náš pes odmítá pít cokoli jiného než vodu z jezírka, takže se zajde napít kdykoli má chuť, pokud do jezera nasypu perkarbonát sodný, neublíží mu to? Nerad bych z hladiny sbíral kromě mrtvých řas i mrtvého psa a sousedovi kočky...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 78.79 (?), 14.4.2011 15:39

Pekarbonát nebo taky můžete koupit Algoxan je skutečně aktivní kyslík. Na dlozhou vláknitou řasu nemá vliv. Pouze Vám zvedně řasu, šlem ode dna, vysráží, aby vše mohlo skrze skimer jít do filtrace. Na tu dlouhou fakt není zatím nic jinýho než Kata Algae Away anebo poctivá pravidelná ruční práce. Já tu Katu dávám každý rok a mám pokoj, přes zimu teda na ni šetřím. Jenže za ostatní svinstva jsem vyházel stejně peněz a řasu to nezlikvidovalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.76 (?), 14.4.2011 15:53

a to Kata Algae Away dáváte do jezírka i jako prevenci, nebo až poté, co se řasa rozšíří?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.10 (?), 15.3.2017 10:38

na dlouhou řasu. Dejte do punčochy cca 20 dg zinkové běloby a dejte ji někam k místu kde proudí voda. Jednou za týden s ní zatřeste a máte do týdne po řase. Když ji mechnicky odstraníte a pak zbytky posypete perkarbonátem tak do 15 minut je to na hladině, odstraníte to síťkou a do jara příštího roku máte klid. Z pár korun. Samozřejmně musíte mít funkční filtraci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.126 (?), 15.4.2011 9:28

Tak jsem včera udělal první pokus.

do průhledného kyblíku jsem nabral vodu z jezera i s chuchvalcema vláknité řasy a trochou kačírku.

Pak jsem to trochu pocukroval Perkarbonátem a opravdu během asi 10 minut bylo vidět jak se ze dna uvolňují malébublinky kyslíku a k hladině začaly vyplavávat chomáčky řasy a tak asi za hodinu bylo všechno na hladině. Voda se lehoulince zbarvila do žluta, ale jen nepatrně. Takže to fakt funguje :)

Jen mám dotaz, náš pes odmítá pít cokoli jiného než vodu z jezírka, takže se zajde napít kdykoli má chuť, pokud do jezera nasypu perkarbonát sodný, neublíží mu to? Nerad bych z hladiny sbíral kromě mrtvých řas i mrtvého psa a sousedovi kočky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 15.4.2011 9:59

Nemusíte mít obavu, nic se mu nestane :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.123 (?), 15.4.2011 10:16

No lekl jsem se totiž těch nápisů na lahvi...

při požití vyhledejte okamžitě toxikologii apod... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 15.4.2011 10:21

To ano, ale to by Vám musel sežrat přímo ten granulát, což myslím neudělá :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.123 (?), 15.4.2011 10:51

no to taky foufám :)

myslíte, že bych měl pořídit do jezera i nějaké vzduchování?

jak výkonné by mělo být pro jezírko 100m3 se 3 jeseterama? Existuje nějaká hodně tichá varianta? Abych ho v létě při otevřeném okně neslyšel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 15.4.2011 12:15

Jestli Vám přímo přispěje k úbytku řasy, si netroufám trvdit, nicméně určitě tím nic nezkazíte, dá se jen získat.  Většina jezírkových kompresorů je už dnes relativně tichá, pokud ho neumístíte přímo pod okno, neuslyšíte ho.  Berte alespoň 2m3/hod a vyšší, menší myslím nemá pro Vaši nádrž vůbec cenu.
Při vhodně zvolené poloze vzduchovací patice v nádrži pak můžete zlepšit cirkulaci vody, a zlepšit tak funkci skimmeru, spodního sání atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.123 (?), 15.4.2011 14:05

myslíte, že tato pumpa by tedy mohla být ok - Resun LP 40 - vzduchovací pumpa?

ještě jsem měl v merku tu LP-20 s polovičním výkonem u cenou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika