Koi kapříci - rozmazlení fešáci



host - 105.97 (?)
30.10.2007 17:16

Co jsem se dočetl tak krmit se má přestat když teplota vody klesne pod 8 stupnu celsia...

Za spravnost informace se Vam ale nezarucim :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 149.34 (?), 5.7.2007 10:06, zobrazeno: 28245x
Z rozmaru jsem si pořídila pět malých koiáků a dva jesene do jezírka. Začala jsem je krmit Bio flakes /Sera/, všem rybičkám moc chutnalo. Pak jsem dokoupila Koi color  medium /Sera/, aby se fešáci pěkně barvili. Ovšem tím kapříci absolutně ztratili zájem o flakes. /Colorové kuličky zase dělají problém jesenům./ Ráda je budu rozmazlovat, doporučte mi, prosím, čím pobytové účastníky jezírka krmit - nebo holt dávat oboje, ať si každý vybere? Uvítám všechny rady od zkušených chovatelů na téma koi kapři. Díky.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.218 (?), 29.10.2007 20:49
Máme jezírko asi 65-70 cm hluboké a chceme tam kapry nechat přezimovat. Jsou velcí okolo 20 -30 cm. Slyšela jsem domácí radu, že stačí dát do jezírka jednu pet lahev s trochou vody a v okolí led nebude, což by mělo kaprům stačit. Už teď, kdy se ochladilo, si našli u dna někde schovku a moc nevyplávají. Kdy je máme přestat krmit?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 105.97 (?), 30.10.2007 17:16

Co jsem se dočetl tak krmit se má přestat když teplota vody klesne pod 8 stupnu celsia...

Za spravnost informace se Vam ale nezarucim :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.1 (?), 7.4.2008 20:41

Dobrý den,

uvítám jakoukoli radu, které rostlinky dát ke koi kaprům. Slyšel jsem, že se "nesnesou" s lekníny. A kdy je dáte po zimě do jezírka? Díky a koiákům zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 8.4.2008 10:41

Zdravim, nepozoroval jsem, ze by mi koi likvidovali lekniny, akorat jsem kose zasypal strekem, aby mi je nevyryli. PS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.2 (?), 6.5.2008 16:23

Dobrý den, mám jezírko přibližně 10 kubíků a nevím jak moc velké kapry tam můžu dát. Měl jsem tam kapra přibližně 50cm, ale za rok uhynul. Mohli byste mi poradit? Předem děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.62 (?), 8.5.2008 10:52

Ja myslim, ze 10 kubiku je na koiacka dost... ten uhyn bych videl v necem jinem... slozeni vody nebo neco :-/ 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.1 (?), 9.5.2008 19:05

Péče o koi v zimě:

Pokud máte malé jezírko, například 5-10 kubíkové, je lepší ho pred zimou vyčistit od organických nečistot a po vypnutí filtračního systému ho nechat v klidu.Je také dobré mít připraven rozmrazovač ledu který můžete také pužít.Vzmě po vypnutí filtrace se ryby uloží do nejteplejšího místa v jezírku a neměli by být ničím rušeny.

Důležité je před příchodem zimních měsíců důkladně skontrolovat
zdravotní stav ryb a pokud je všechno pořádku, zvíšíme v měsíci září
přikrmování kaprů koi vitaminy a krmivy bohatšími na tuk.
Buď změnte výběr plnohodnotné směsi pro krmení nebo můžete klasicky užít krmivo které má vyšší obsah tuku.Krmení můžete ale teké doplnovat živočišnou potravou, například malé krevety nebo larvy chiromonů, které jsou bohaté především na bílkoviny můžete také krmit rostlinnu složkou, ale v malé krmné dávce.Před zimou je důležité nabýdnout rybám to nejlepší a dostatečně je zásobit na zimní měsíce tukem, který se ukládá ve svalovině a během zimy je čerpán jako energie.

SVOBITO@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 238.2 (?), 13.5.2008 16:50

Dobrý den, chci se zeptat jaké velikosti se mohou koiové dorůst velikosti v jezírku 8x4m s hloubkou 1,5m

Děkuji za odpovědi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika