Kámen na dno jezírka či holá fólie - jak se to pak čistí?



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 18.34 (?)
16.6.2019 20:42

Písek na dně IMHO není dobrý nápad, prakticky Vám znemožní následné vysávání

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 91.229 (?), 24.4.2009 19:49, zobrazeno: 8540x

čtu si tady diskuzi a nenašla jsem zatím nikde inspiraci tak mám také dotaz - jezírko cca 70m3 zatím bez ryb - je vhodné vyskládat uvnitř kačírkem a porfyrem tak aby nebyla fólie vůbec vidět nebo se to pak špatně čistí? A filtrace nám byla navržena gravitační až u domu, což je 10m od jezírka asi 0,5m pod úrovní hladiny, je to v pořádku? Jsou to všechno docela pálky, začínám být nedůvěřivá, jestli to má vůbec cenu.

Děkuji za odpovědi

Ivana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.182 (?), 24.4.2009 20:24

Filtrace není jen o tom, kde je umístěná, ale to asi víte, k tomu tedy asi tolik, že při té vzdálenosti 10 m je umístění asi 0,5 m pod úrovní hladiny v pořádku (počítá se s úbytkem tlaku v trubkách při té vzdálenosti).

Co se týče vykládání kačírkem, čistí se to blbě a pokud plánujete rybky drží se pak v kačírku na dně spousta nedobrých bakterií a podobných kreatůr, které v rybníčku pro rybky nechcete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 24.4.2009 21:27

Nádrže s kačírkovým dnem jsou na začátku krásné, ale jsou náročné na údržbu, a to mnohem víc, než klasická folie. Neveřtě, že existují takové kmeny bakterií, které dokáží zabahněný kačírek zcela vyčistit,  zkoušel jsme několik výrobků, a nikdy se mi to zcela nepovedlo, pokud jsme tomu nepomohl nějakým výrazným mechanickým způsobem - obykle kombinací vysavače a karbování dna nádrže.
Vaše jezírko bude koupací, nebo plánujete pěstovat KOI, nebo má bý jen tak okrasné pro oko? I to Vám může usnadnit rozhodnutí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.229 (?), 24.4.2009 23:21

děkuji za odpovědi, co se týká využití, máme menšího kluka, tak aby nelezl k sousedům do bazénu, musí být zatím jezírko určeno i ke koupání (stejně prej do rákosí nevleze:)) za 5 let uvidíme, jak se to osvědčí. Já osobně bych raději měla ty ryby a koupat bych se zajela na kole k rybníku. Mě se ten kačírkový líbí víc, ale zatím potvrzujete mé obavy, že se to víc zaneřádí, ach jo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 47.182 (?), 25.4.2009 8:09

Pokud tam chcete nechat koupat syna, tak každopádně na kačírek se vykašlete...

Jinak ta folie většinou stejně za nějaký čas už není skoro vidět :).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 121.147 (?), 14.6.2019 22:00

Dobry den, a co misto kamene dat na dno jen pisek, spinilo by to hodne nebo pisek cistí? dekuji Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 18.34 (?), 16.6.2019 20:42

Písek na dně IMHO není dobrý nápad, prakticky Vám znemožní následné vysávání

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika