jezírko



jitula - (2) - 172.6 (?)
16.4.2009 23:15

tka ten trkač vy mě moc zajímal,   něco už jsme o něm slyšeli, ale kde sehnat bližší info?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 128.35 (?), 11.5.2009 22:16

 dekuji za reakci, tu folii jsme tam fakt nechali, ale je dost pod úrovní okraje jezírka a navíc se sklonem od něj, takže snad by to ostudu dělat nemělo, uvidíme po většm dešti.  Případně by se odstranila. Měla jsem strach aby mi neprorůstala tráva. Dnes jsme ještě byli pro další kamínky a zrušila jsem i tu stranu jezírka kde na kousku byla tráva, a tam to tedy odrýpala a mezi placáky co kryjí okraj jezírka jsem taky vysypala kamínky, tam asi ale časem bude problém s tou prorůstající trávou,  ta tkanina mě totiž napadla až po tom kdy to bylo zasypané oblázky.

A dnes jsme čerpadýlko ani nemohli pustit, protože po proud si nějaký,, aktivní vrtal" asi v potoku hrál takže tekla voda podobná rozředěnému bahnu.

jinak diky za opravu mé webové adresy, asi jsem se někde přeťukla,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 128.35 (?), 31.5.2009 20:28

Pěkný den, tak jen info,  naše jezírko s přitokem i odtokem do potoka vypadá že bude fungovat, po měsíci provozu je voda čistá vidíme na dno, i když kal je sedlý na dně a stěnách, občas trochu vadí oddělená zelenohnědá řasa vyplující na hladinu, ale díky přítoku, se odplavuje přepadem do potoka..  Pomalu se začíná hladina pokrývat nakvétajícími lekníny, rostlinky po okrajích se taky mají k světu, zabydlela se nám tam ropucha co si vybrala posed na stejném kameni kde už sedí keramická žába asi metr od břehu.  tědně u hladiny. karasi i dva kojové se mají taky k světu, podezřele často se otírají v mělčince v trávě, takže snad i přibudou. po spočítání   nákladů jsme dosli k tomuto: folie: 2200,-   (pod ní koberce z vlastních zdrojů) kolem kačírek : asi 200,- i s vlastní dopravou, a lávka stvořená naší samovýrobou  :  zábradlí 300,-((ostatní material ze staré podlahy. zdarma) zkusím foto  sklad.obrazku.cz/obr129063_8kvten2009017.jpg

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 1.194 (?), 16.4.2009 21:27

Kdyby mi kolem zahrady tekl potůček a byl uzemně níže než moje zahrada a v něm tekla voda použil bych místo čerpadla trkač, který by mi tlačil vodu do mého jezírka bez elektrického proudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jitula - (2) - 172.6 (?), 16.4.2009 23:15

tka ten trkač vy mě moc zajímal,   něco už jsme o něm slyšeli, ale kde sehnat bližší info?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 53.34 (?), 17.4.2009 8:16 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 47.182 (?), 17.4.2009 9:05

dá se někde trkač koupit? Asi ne, že?

Pochybuju, že bych něco takového dokázal postavit vlastními silami :/ jinak by se mi to taky líbilo :-) už jen na tlačení vody z filtrace zpět do jezírka :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 193.247 (?), 11.5.2009 12:56

Trkač se myslím nedá koupit, mněl jsem ho ale kdysi vyrobený.  Bezproblémů mně to přepravovalo vodu s 40metrovým převýšením. Sice to na konci jen takzvaně čuralo ale kubík vody mně to načerpalo zadarmo za 24 hodin. Dá se to vyrobitz běžných kovových vodoinstalatérských dílů. Téčka, kolena atd. Mrknu na plánek, ještě by mněl být někde založený. Když tak ho sem nějak dopravím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 3.141 (?), 11.5.2009 21:58

Ale dá, stojí asi 3000,-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Balada - (1) - 105.46 (?), 1.7.2009 9:26

Po založení nového jezírka 5 m3 se voda po dešti zkalila. A na dně hnědí šlem. Co dělat? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 1.7.2009 21:42

mít zapnutou filtraci a UV lampu, hlavně, jak Vám někteří "odborníci" poradí to nevypínat... filtrace by měla běžet 24 hod. denně... voda v novém jezírku potřebuje "vyspět" a srovnat se... proto se také hned po založení nedoporučuje vypouštět do jezírka ryby...

Jezírko by se mělo samo stabilizovat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika