Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku



exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.125 (?)
13.9.2018 11:45

Už zase se nabízí něco, co je normálně k dostání za pár Kč. Jen to dostane jiný obal, přirazí se k tomu obrovská marže a pak šup s tím na trh. Kupců je tady dost.

Já nepoužívám ani jeden ze zmiňovaných prostředků, jezírko mám cca 80m3, v něm asi 40 koi, z nichž většina má jateční váhu. A vodu mám jak křišťál.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 246.1 (?), 6.7.2011 9:29

Na projasnění vody se doporučuje použít ozon (ve spojení s UV).  Jinak co se týká použití bakterií, tak jak psal Jery, pokud ty bakterie nebudou mít kde žít, těžko budou moci odvádět svou práci (píšete o tl. filtraci Gardena, tam bude prostor pro bakterie v řádu jednotek l??? a bez vzduchování???). Každopádně i když mají kde žít, pak bude určitě chvíli trvat, než se celý proces rozeběhne. Jak je to dlouho, co jste aplikoval bakterie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 6.7.2011 22:00

Bakterie jsem aplikoval v neděli (3). Dal jsem je do filtrace, kterou jsem předtím vyčistil (letos poprvé).

Včera večer jsem zapnul UV lampu. Možná je to moc brzo, ale pokud zůstanou ve filtraci na dně (zeolit, siporax), tak zářením neprojdou a lampa by jim neměla vadit, aspoň si to myslím.           

Dnes, po třech dnech, je voda super. Přikládám malé foto, problém je, že nevím, jak to nafotit, v reálu je dojem ještě lepší.  Hloubka je cca 110 cm, kačírek na dně velmi pěkně vidím,...

Tak snad bakterie začaly pracovat, nebo...

Jezirko
Jezirko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 246.1 (?), 7.7.2011 14:02

Snímek před aplikací bakterií jste náhodou neudělal? Jinak dojem i z fotky je hodně dobrý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 7.7.2011 14:29

Náhodou mám fotku den před aplikací, bohužel jsem neudělal fotku během aplikování, škoda.

Jak je na fotkách vidět, voda byla celkem v pohodě, bylo vidět na dno, ale rozhodně voda nebyla tak průzračná jako nyní a spíše se to zhoršovalo, proto jsem přistoupil k aplikaci bakterií.

Jezirko_pred aplikaci bakterii
Jezirko_pred aplikaci bakterii
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 7.7.2011 14:32

ještě jedna fotka ryb na dně (nejdeou mi přiložit dvě fotky do jednoho příspěvku)

Myslím si, že i z fotek je patrný velký rozdíl v kvalitě vody.

Jezirko_dno_ před aplikací_bakterií
Jezirko_dno_ před aplikací_bakterií
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.233 (?), 7.7.2011 19:23

Prosím Vás jaký je rozdil mezi nitrifikačníma a denitrifikačníma bakteriema.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 8.7.2011 9:17

prve vas zbavuju amoniaku a dusitanov a vznikaju dusicnany a tie druhe vas zbavuju dusicnanov a vznika dusik, zial aj trochu inych zlucenin dusika, ktore nie su zrovna najzdravsie... ale prve ich zoxiduju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.121 (?), 12.9.2018 19:58

Dobrý den, po 10 letech jsem zjistil, že všechny nabizené připravky jsou pro jezírko jen vyhozené peníze. Na jaře jsem přemýšlel o zrušení jezírka. Mám ho 10 x 9 metrů a 5 kusů Koi kolem 5kg, 5 kaprů kolem 10kg a potěr.

Udělal jsem poslední pokus a ejhle, mám v jezírku vodu jak v akváriu.

Používám PWS Kyslíkový aktivátor nepěnivý a PWS OXY Krystaly. Filtraci na hladině a filtraci u dna celé roky.

Je důležité dobře spočítat dávku na obsah vody. Nevadí to rybám ani leknínům.

Prostě po letech a utraceným tisíců peněz, jsem spokojen a mám nádhernou vodu.

Šíma

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.125 (?), 13.9.2018 11:45

Už zase se nabízí něco, co je normálně k dostání za pár Kč. Jen to dostane jiný obal, přirazí se k tomu obrovská marže a pak šup s tím na trh. Kupců je tady dost.

Já nepoužívám ani jeden ze zmiňovaných prostředků, jezírko mám cca 80m3, v něm asi 40 koi, z nichž většina má jateční váhu. A vodu mám jak křišťál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 207.151 (?), 21.6.2012 13:46

dobrý den chci se zeptat jakou máte tu filtraci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika