Jak casto krmite ryby?



Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?)
7.7.2010 11:33

My máme jezírko poměrně menší, máme asi 15 karasů,4 koi (něco se tam ještě před týdnem vylího).Rybky krmíme když přijdou vnučky, což je zhruba 5krát týdně- granulema.Většinou je překrmí, tak jim ty dny bez krmení nezbývá nic jiného než vysbírat zbytky.Pokud jsem něco o tom četla, čím víc se krmí, tím je bohatší voda na dusík (exkrementy) a tím víc roste řasa.Naše ryby mají "hlad" vždycky, když někdo přijde k jezírku.Ale taky mají smůlu.Prosperují výborně, kdyby nám s udržováním optimálního počtu ryb nepomáhala užovka (a sousedova kočka),tak nevíme kam s nima.Bez krmení vydržeí klidně i týden a nevidím na nich žádou újmu.Jezírko je krásně vyčištěné a ryby v pohodě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 166.92 (?), 7.7.2010 9:08, zobrazeno: 10969x

Omlouvam se za dotaz, ktery zni naprosto stupidne, ale opravdu bych potreboval poradit. Jak uz jsem psal v jinem dotazu, mam jezirko cca 15 kubiku a v nem ryby - 3 koi kolem 40cm, par desitek karasu kolem 12cm a mrak drobotiny. Jezirko je docela bohate osazene - lekniny, kosatce. Mohu-li soudit je tam i docela zivo - vazky, vodomerky, vselijaky breberky, vazky - takze snad je tam i nejaka prirozena potrava. Krome toho ryby krmime extra - nejake zlute plovouci granulovane valecky to jsou. Chutna jim a naucily se "loudit" u mola. Problem je v tom ze pritelkyne i mama je nadsene krmi - tak 1x za dva dny jednu ci dve hrsti techto granuli (sezerou vzdy temer vse - neco uvizne na melcine a to dohledaji pozdeji). Rybam se dari, ale mozna az moc. Zacinam mit pocit zda toho krmeni neni prilis.. jaky je vas nazor a zkusenosti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 121.238 (?), 7.7.2010 9:39

5 m3, 3 slnecnice, 2 amure, mozno jeden sumcek, nevidel som ho tyzdne (vsetky pod 10 cm) + asi 1000 ks mlade (pod 3 mm) asi slnecnice. Zubrienky. Vodny hmyz, nejake rastliny, nekrmim vobec. Pokusy boli, ale ryby krmivo ignorovali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 7.7.2010 10:20

My máme jezírko poměrně velké, v něm asi 30ks ryb kolem 35cm (pstruzi, bělice, ostroretky) a pak plno střevlí a nějaké drobotiny. Rostlinstva a na něm breberek dostatek. Kdesi jsem četla, že ryby se mají krmit po trochách několikrát denně - tak na to čas nemám. Většinou dostanou jedenkrát, občas obden a stalo se i, že nedostali 4-5dní a přežili všichni kromě jesetera, který uhynul někdy v dubnu, ale příčinu neznáme. Snad sem dotekl nějaký binec z potoka, který nám jezírko napájí.

Krmíme granulema v přiměřeném množství, prostě jen tolik, co sní. Loudí taky  ale víc nedostanou a hotovo. Podle čeho usuzujete, že je toho krmení příliš?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 7.7.2010 11:33

My máme jezírko poměrně menší, máme asi 15 karasů,4 koi (něco se tam ještě před týdnem vylího).Rybky krmíme když přijdou vnučky, což je zhruba 5krát týdně- granulema.Většinou je překrmí, tak jim ty dny bez krmení nezbývá nic jiného než vysbírat zbytky.Pokud jsem něco o tom četla, čím víc se krmí, tím je bohatší voda na dusík (exkrementy) a tím víc roste řasa.Naše ryby mají "hlad" vždycky, když někdo přijde k jezírku.Ale taky mají smůlu.Prosperují výborně, kdyby nám s udržováním optimálního počtu ryb nepomáhala užovka (a sousedova kočka),tak nevíme kam s nima.Bez krmení vydržeí klidně i týden a nevidím na nich žádou újmu.Jezírko je krásně vyčištěné a ryby v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ospaly - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 201.216 (?), 7.7.2010 12:27

ryby sa krmia granulami 2x denne (maximalne) aby sa nenazrali v dobe, ked este nemaju vytravene predchadzajuce krmivo. Granule totoiz nabobtnaju a prekrmenie by ich mohlo zabit (mne sa to u par mensich ryb uz podarilo) Inak v poho vydrzia aj tyzden nekrmit a to aj male 10-15cm (mam od chovatela pstruhov, kedy im pocas zaplav cca tyzden nic nedal zrat) Tie vacsie vydrzia aj dlhsie. Ak ak je v jazierku aj prirodzena potrava mozte skusit krmit iba 2x tyzdenne. Inak sa na diskusiach pise, ze koi kapre radi rastu, takze s tym treba ratat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.164 (?), 7.7.2010 13:16

Krmíme jednou za čas, jak je nálada. Někdy baští i několikrát denně a jindy jim nedáme třeba dva týdny. Oni si vždycky něco najdou (pulci komáři apod.) Byl jsem svědkem toho jak dosedl na hladinu jakýsi hmyz a karas ho spokojeně slupl.

Pozor na to, jeseter plovoucí potravu neumí konzumovat! Pro jesetery je speciální krmivo které padá ke dnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 7.7.2010 20:58

My máme i pro pstruhy to co padá ke dnu, ale taky jsem jim koupila už v loni takové plovoucí, velikosti lentilek a ty jsou pro ty bezmála 40cm kusy akorát. Na padající ke dnu mi teď kašlou, potvory zmlsané  Pro jesetera ještě máme právě to speciální pro jesetera, ovšem momentálně s ním krmím střevle, když jeseter uhynul 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika