Příspěvky uživatele - ospaly

Ochrana pred mrazom, 13.4.2024
Tak nejako to dopadlo, ale nie som spokojny. Dosť vetiev umrzlo. Tak rozmýšľam, že buducí rok skúsim skôr zakryť (lenže stromček je už pomerne veľký... bude to náročnejšie) a v noci vykurovať teplovzdušným ventilátorom... Riziko je, že zafúka vietor... celý příspěvek >
Ochrana pred mrazom, 26.3.2024
Vďaka za rady... o tomto principe som nevedel, ja som chcel postrekovať s tým, že padajúca voda zabráni preníkaniu studeného vzduchu (preto som chcel dať iné postrekovače a zvyšovať množstvo vody). Vďaka.
Ochrana pred mrazom, 26.3.2024 Obsahuje fotku
Dobry den. Mam marhulu (merunku) kt kvitne na moje podmienky pomerne skoro... Aj tohto roju a aj minuly prisli mrazy a vsetky kvety vsmrzli, co je horsie minuly rok to odniesli aj vetvy (toho roku neviem ako to dopadne). Co by sa dalo pouzit ako... celý příspěvek >
Chladenie vody klimatizáciou, 14.1.2023
Zdravím. CHovám v záhradnom jazierku pstruhy a sivone pre vlastné potešenie. Jazierko cca 40m3, hĺbka 4m. V lete teplota aj napriek čiastočnému prekrytiu hladiny a tieneniu stúpa nad 20st.C. (je to normálne, u nás je pomerne teplo). Minulé leto som... celý příspěvek >
Kalene sklo a spalenie rastlín, 20.11.2021
Ospravedlňujem sa, služil som a nestihol/bol unavený reagovať. Plánujem sadiť bežnú zeleninu (paradajky, papriky, uhorky, šalát, redkvičky). Páčilo sa mi vyjadrenie jedného člena, kt písal, že skleníkom si predĺži sezónu z 6 týždňov na 3mesiace...... celý příspěvek >
Kalene sklo a spalenie rastlín, 18.11.2021
Dobrý deň. Prečítal som si vačšinu príspevkou, ale nie je mi jasné. Bežné sklo môže spôsobiť spálenie rastlín v skleníku. Môže aj kalené sklo spáliť rastliny? Plánujem na strechu kvôli zvýšenej odolnosti použiť kalené dvojsklo. Na bočnú stenu iba... celý příspěvek >
Pre paže ní IBC kontejneru, 20.6.2021
Musi to byť úplne vodonepriepustné, a aká bude výška vody v oboch častiach (rovnaká, ale rozdielná)? Neviem presne odpovedať, ale robil robil viacero priečok v nádobe (filtracia s molitanovými priečkami). Po stranach som dával vodiace U-čko, do neho... celý příspěvek >
Teplomer do jazierka, 6.6.2021
Zdravím. Hľadám teplomer do jazierka, ktorý by umožňoval meranie vo viacerých hĺbkach (najlepše 4, ale bol by som spokojný aj s 3 sondami), dĺžka sondy 3-8m, umiestnený by bol vonku (ale ak existuje riešenie, kt by prenášalo signál kablom do... celý příspěvek >
Množstvo kysliku v spodných vrstvách, 24.3.2021
Zdravím. Pri prechádzani príspevkov na fóre som našiel odkaz. Zaujalo ma, že v hĺbke 3m bola bezkyslikatá vrstva vody... Ako funguje okysličovanie v takej hĺbke. Bežným vzduchovacím kompresorom sa do takej hĺbky neoplatí vzduchovať, som myslel že... celý příspěvek >
Samovoľné zvyšovanie ph vody, 16.3.2021
Zdravím. V nadrži v pivnici som choval pstruhy, celkom úspešne sa mi darilo, pred 2 tyždňami som mal po dlhej dobe uhyn... Vysadil som krmenie, dopúšťal vodu zo studne, zvýšil výkon okysličovania a nič nepomáha, naopak sa to začalo zhoršovať.... celý příspěvek >
Bazenove cerpadlo menej vykonne, 12.9.2019
Zdravim. Pouzival som pieskovu filtraciu brilix fspb650, bazen cca 50m3, chlorova uprava vody. Po cca 8rokoch sa cerpadlo pokazilo (som spokojny vydrzalo dlho) a ja rozmyslam kupit rovnake cerpadlo ale nizsieho vykonu (ktore je vo filtracii fsp 500)... celý příspěvek >
Traktor Cub Cadet XT2 PR95, 26.8.2019
Zdravím. Stojim pred podobnym rozhodovaním, uvažujem o XT2 PR95, cenovo cca 3000€, ale teraz čítam, že XT 3 ma profesionalnu prevodovku... Je veľký rozdiel medzi K46 a K62? Tiež nemá uzávierku diferenciálu. Pozemok cca 2x1.000m2 (ale ja aj svagor... celý příspěvek >
Gsm notifikacia vypadku prudu, 3.4.2019
Vdaka za radu, este dnes skusim pohladat.
Gsm notifikacia vypadku prudu, 3.4.2019
Zdravim. Mam jeden, pre mna vazny, problem. Chovam pstruhy, zatial v nadrzi, jazierko ma este nejake netesnosti. V9da je filtrovana, okyslicovana, kazdy den sa automaticky dopusta cista voda, okyslicovaci kompresor je zalohovany upc a 74Ah... celý příspěvek >
Jdou použít sítě do okna místo nerezového sítka, 3.4.2019
Cena nerezoveho sita nie je nejako vysoka. Neviem na co to chcete, ak na hruby predfilter... mozno by to fungovalo, to namahanie nie je tak velke. Ale zvazte kolko casu venujete vyrobe filtra, vs cena nerezoveho sita a trvanlivost... Ak by ste... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika