Domácí výroba filtrace - návod (plánek)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Pjota - (4) - 160.5 (?) 
6.4.2009 20:32
Jsem rád, že už sem nepíšu příspěvky jen já. Teď kupuji čerpadlo, ale není mi jasný jeden údaj a to, průtoky v různých dopravních výškách od hladiny: 30 cm - 5400 l/h, 61 cm - 5050 l/h, 91 cm - 4600 l/h, 122 cm - 4200 l/h, 152 cm - 3700 l/h, 183 cm - 3200 l/h, 213 cm - 2700 l/h, 244 cm - 2100 l/h, Myslí se tím výška, co je nad hladinou, nebo hloubka, ve kterém je čerpadlo ponořeno? Pokud je to ten druhý případ, tak předpokládám, že k hloubce je potředa připočíst i výšku, do které bude čerpadlo tlačit. A když už jsme u těch čerpadel. Poraď te mi nějaké vhodné čerpadlo pro jezírko cca 8m3 s hloubkou 120cm a zároveň vhodné pro filtraci, kterou výše zniňuji. Díky. Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Pjota - (4) - 160.5 (?), 6.4.2009 21:28
pro TKTZ. Jsem rád, že jste se připojil do této diskuze. Byl to právě váš nápad na filtraci, který mě zaujal a podle kterého jsem se rozhodl stavět. Předpokládám, že když už filtraci instalujete, máte už vše vymyšleno a ujasněno a mohl by jste mi poradit. Jak už jsem psal uvažuji o čerpadle. Jaké vy používáte čerpadlo? Mám obavy aby čerpadlo nemělo příliš velký průtok a aby voda filtrací stačila protékat, ikdyž nějaký přepad by tram asi měl být pro případ, že by se filtr nějakým způsobem ucpal. Budete tu mechanickou filtraci něčím z hora zakrývat a utěsňovat, aby nepřetekla, nebo bude jen přepad? Ty vývodky u dna kalfasu slouží k čemu? To je na vypučtění usazených nečistot, nebo na provzdušňování? Děkuji za odpověď a budu rád i za nějaké další foto. Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.34 (?), 15.4.2009 23:11

Zdravím... ohledně výroby domácího filtru jsem psala skoro před rokem v diskusním příspěvku Filtr ano či ne? Tam popisuji, jak jsme si vyrobili filtraci do jezírka, která bez problémů funguje i po roce. Opravdu důležitá je ale i UV lampa a také protékání vody přes kačírek s rákosem malým. Vodu máme stále krásně čistou i s filtrací za dva tisíce. Soňa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.217 (?), 28.5.2020 15:06

zdravím všechny co mají jezírka.

Sám jsem se smiley zabýval jak vyčistit jezírko od všech špinavých řas, trvalo mi to 15 let různe přípravky (doporučené firmami)- výsledek utracené peníze a stále špínavé.později jsem si vyrobil zase na dporučení filtr+předfiltr.Bez výsledku.Nyní jsem nainstaloval UV-lampu 55W na přítok od čerpadla Od čerpadlo to jde do filtru..Výsledek-dnes je to13 dní a jezírko je průhledné až na dno(1,6m).Žádné startovací bakterie.Jezírko obsah 50m3.Stačila rada od syna, který má jezírko 75m3.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pechmanm - (32) - 169.105 (?), 16.4.2009 15:54

Dobry den,

resim asi jako ostatni filtraci k jezirku. Doted jsem mel male jezirko (cca 3m3) a k tomu jsem mel od Tetry filtraci. Ta docela fungovala, ale nyni je nedostacujici. Nove jezirko ma asi 25-30m3 a melo by slouzit jako okrasne koupaci s rybama.Procital jsem par prispevku a tak jsem si nakresil, jak bych to asi chtel udelat. Poradite mi jestli to ma smysl takhle delat? Celkovy objem filtrace by mel byt cca 250l. Nadoba A cca 30l urcena pouze pro odstraneni mechanickych necistot, Nadoba B cca 50-70l, nadoba C cca 150l. Na konec planuju dat 55W UV lampu. vice na obrazku.

Dekuji moc!

schema filtrace
schema filtrace
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 16.4.2009 18:52

já bych tu UV lampu dal dřív než na konec ale u UV lapmy je problém v tom, že mě třeba snižuje průtok vody které je schopno čerpadlo vytlačit,

jde o to, že když ta UV lampa jaksi zabije to co má tak pokud to máte až na konci jde to zpět do jezírka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.247 (?), 16.4.2009 20:46

Mozna poznamka mimo ale jak budete regulovat pritok do prvni nadoby (sito) a odtok z ni - pritok i odtok zajistuji dve cerpadla jestli sem to pochopil - jak je zesouladit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 47.182 (?), 16.4.2009 21:06

Kdepak, pokud mám pravdu, tak gula je spodní výpusť umístěná na dně jezírka, filtrace má být zakopaná tak aby její vrchni okraj byl zhruba v rovině s okrajem jezírka, filtrace pak natéká samotížně/gravitačně... a potřebujete jen jedno čerpadlo a to je to, které v poslední části filtrace vodu odčerpává zpět do jezírka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.247 (?), 16.4.2009 22:00

No tak jsem to mel namyslene taky ale v tom pripade prvni nadoba bude fungovat asi jinak nez jsem myslel - ja bych si to predstavoval jak sito s "autooplachem" padajici vodou - tzn. proud vody shrnuje bordel dolu po situ a to zustava dele ciste nez kdyby bylo umistene horizontalne, ale to predpoklada ze ta nadoba bude alespon poloprazdna coz u gravitacniho zapojeni nepujde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 17.4.2009 9:11

Také jsem to tak pochopiil, tak jak to máte namalované, to vypadá jako spaltfiltr od Fiapu (mimochodem super věc) a o tom jsem si doteď myslel, že jde napojit jen na čerpadlo, ale ne do samotíže (ale teřba se pletu) myslím, že pokud by jste to měl udělané takhle, a využíval k čištění síta oplach vody,  tak budete mít potíže s kolísáním hladiny - podle mého by musela být stejná nebo se měnit jen velmi málo.
Pokud by tomu tak bylo, tak bych myslím ten vortex, vco tam máte, nahradil spíše další komorou s houbami, přijde mi škoda mít za sebou dvě mechnické fitlrační komory

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika