Domácí výroba filtrace - návod (plánek)



host - 48.217 (?)
28.5.2020 15:06

zdravím všechny co mají jezírka.

Sám jsem se smiley zabýval jak vyčistit jezírko od všech špinavých řas, trvalo mi to 15 let různe přípravky (doporučené firmami)- výsledek utracené peníze a stále špínavé.později jsem si vyrobil zase na dporučení filtr+předfiltr.Bez výsledku.Nyní jsem nainstaloval UV-lampu 55W na přítok od čerpadla Od čerpadlo to jde do filtru..Výsledek-dnes je to13 dní a jezírko je průhledné až na dno(1,6m).Žádné startovací bakterie.Jezírko obsah 50m3.Stačila rada od syna, který má jezírko 75m3.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Pjota - (4) - 160.5 (?), 6.4.2009 20:32
Jsem rád, že už sem nepíšu příspěvky jen já. Teď kupuji čerpadlo, ale není mi jasný jeden údaj a to, průtoky v různých dopravních výškách od hladiny: 30 cm - 5400 l/h, 61 cm - 5050 l/h, 91 cm - 4600 l/h, 122 cm - 4200 l/h, 152 cm - 3700 l/h, 183 cm - 3200 l/h, 213 cm - 2700 l/h, 244 cm - 2100 l/h, Myslí se tím výška, co je nad hladinou, nebo hloubka, ve kterém je čerpadlo ponořeno? Pokud je to ten druhý případ, tak předpokládám, že k hloubce je potředa připočíst i výšku, do které bude čerpadlo tlačit. A když už jsme u těch čerpadel. Poraď te mi nějaké vhodné čerpadlo pro jezírko cca 8m3 s hloubkou 120cm a zároveň vhodné pro filtraci, kterou výše zniňuji. Díky. Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pjota - (4) - 160.5 (?), 6.4.2009 21:28
pro TKTZ. Jsem rád, že jste se připojil do této diskuze. Byl to právě váš nápad na filtraci, který mě zaujal a podle kterého jsem se rozhodl stavět. Předpokládám, že když už filtraci instalujete, máte už vše vymyšleno a ujasněno a mohl by jste mi poradit. Jak už jsem psal uvažuji o čerpadle. Jaké vy používáte čerpadlo? Mám obavy aby čerpadlo nemělo příliš velký průtok a aby voda filtrací stačila protékat, ikdyž nějaký přepad by tram asi měl být pro případ, že by se filtr nějakým způsobem ucpal. Budete tu mechanickou filtraci něčím z hora zakrývat a utěsňovat, aby nepřetekla, nebo bude jen přepad? Ty vývodky u dna kalfasu slouží k čemu? To je na vypučtění usazených nečistot, nebo na provzdušňování? Děkuji za odpověď a budu rád i za nějaké další foto. Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.34 (?), 15.4.2009 23:11

Zdravím... ohledně výroby domácího filtru jsem psala skoro před rokem v diskusním příspěvku Filtr ano či ne? Tam popisuji, jak jsme si vyrobili filtraci do jezírka, která bez problémů funguje i po roce. Opravdu důležitá je ale i UV lampa a také protékání vody přes kačírek s rákosem malým. Vodu máme stále krásně čistou i s filtrací za dva tisíce. Soňa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.217 (?), 28.5.2020 15:06

zdravím všechny co mají jezírka.

Sám jsem se smiley zabýval jak vyčistit jezírko od všech špinavých řas, trvalo mi to 15 let různe přípravky (doporučené firmami)- výsledek utracené peníze a stále špínavé.později jsem si vyrobil zase na dporučení filtr+předfiltr.Bez výsledku.Nyní jsem nainstaloval UV-lampu 55W na přítok od čerpadla Od čerpadlo to jde do filtru..Výsledek-dnes je to13 dní a jezírko je průhledné až na dno(1,6m).Žádné startovací bakterie.Jezírko obsah 50m3.Stačila rada od syna, který má jezírko 75m3.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pechmanm - (32) - 169.105 (?), 16.4.2009 15:54

Dobry den,

resim asi jako ostatni filtraci k jezirku. Doted jsem mel male jezirko (cca 3m3) a k tomu jsem mel od Tetry filtraci. Ta docela fungovala, ale nyni je nedostacujici. Nove jezirko ma asi 25-30m3 a melo by slouzit jako okrasne koupaci s rybama.Procital jsem par prispevku a tak jsem si nakresil, jak bych to asi chtel udelat. Poradite mi jestli to ma smysl takhle delat? Celkovy objem filtrace by mel byt cca 250l. Nadoba A cca 30l urcena pouze pro odstraneni mechanickych necistot, Nadoba B cca 50-70l, nadoba C cca 150l. Na konec planuju dat 55W UV lampu. vice na obrazku.

Dekuji moc!

schema filtrace
schema filtrace
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 16.4.2009 18:52

já bych tu UV lampu dal dřív než na konec ale u UV lapmy je problém v tom, že mě třeba snižuje průtok vody které je schopno čerpadlo vytlačit,

jde o to, že když ta UV lampa jaksi zabije to co má tak pokud to máte až na konci jde to zpět do jezírka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.247 (?), 16.4.2009 20:46

Mozna poznamka mimo ale jak budete regulovat pritok do prvni nadoby (sito) a odtok z ni - pritok i odtok zajistuji dve cerpadla jestli sem to pochopil - jak je zesouladit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 47.182 (?), 16.4.2009 21:06

Kdepak, pokud mám pravdu, tak gula je spodní výpusť umístěná na dně jezírka, filtrace má být zakopaná tak aby její vrchni okraj byl zhruba v rovině s okrajem jezírka, filtrace pak natéká samotížně/gravitačně... a potřebujete jen jedno čerpadlo a to je to, které v poslední části filtrace vodu odčerpává zpět do jezírka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.247 (?), 16.4.2009 22:00

No tak jsem to mel namyslene taky ale v tom pripade prvni nadoba bude fungovat asi jinak nez jsem myslel - ja bych si to predstavoval jak sito s "autooplachem" padajici vodou - tzn. proud vody shrnuje bordel dolu po situ a to zustava dele ciste nez kdyby bylo umistene horizontalne, ale to predpoklada ze ta nadoba bude alespon poloprazdna coz u gravitacniho zapojeni nepujde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 17.4.2009 9:11

Také jsem to tak pochopiil, tak jak to máte namalované, to vypadá jako spaltfiltr od Fiapu (mimochodem super věc) a o tom jsem si doteď myslel, že jde napojit jen na čerpadlo, ale ne do samotíže (ale teřba se pletu) myslím, že pokud by jste to měl udělané takhle, a využíval k čištění síta oplach vody,  tak budete mít potíže s kolísáním hladiny - podle mého by musela být stejná nebo se měnit jen velmi málo.
Pokud by tomu tak bylo, tak bych myslím ten vortex, vco tam máte, nahradil spíše další komorou s houbami, přijde mi škoda mít za sebou dvě mechnické fitlrační komory

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika