Příspěvky uživatele - pechmanm

Neroste a neroste, 22.9.2009
Dobrý den, děkuji za rady. Na jaře přesadím a ošetřím proti te nemoci. Do jake zeminy mam revu zasadit? Vsude mame jil a vicemene vse co sazim tak micham jil s klasickym zahradkarskym substratem, abych jil odlehcil. Diky za info a rady. MP.
Neroste a neroste, 20.9.2009 Obsahuje fotku
Dobry den, loni zacatkem roku jsem zasadil toto vino a prakticky vubec nevyrostlo. Je to normalni? Zapomel jsem o jakou odrudu se jedna, ale udajne je velmi odolna. Dekuji za rady. M.Pechman
UV lampa, 1.6.2009
ja koupil repasku vcetne trafa od Veldy ve vodnim kralovstvi. Mohu doporucit. Jinak jsem predpoklada, ze v bocnim skimmeru je cerpadlo a tudiz se nejedna o samospad, ale o cepradlem pohaneny okruh. TMC neznam. Reflex chapu jako + oproti lampam typu... celý příspěvek >
Bílá voda, 1.6.2009
Praha - Vychod, pobliz Rican je cena pro soukromnika necelych 70,-Kc / m3 a je omezen maximalni odber... Pak se plati asi necelych 120,- Kc / m3 za vodne + stocne dohromady...
UV lampa, 1.6.2009
No, nevim, jak se pohybuje cena TMC, ale reflexni Velda 55W se da poridit jiz od necelych 6.000,- (repas) s novou trubici, zarivkou, tesnenim a pripojkama na vodu...
UV lampa, 31.5.2009
S tim zkusenosti nemam, ale podle mne je dobre zapojit ji za skimmer. Duvod je jednoduchy. V skimmeru pokud je i biofiltrace se vytvari a udrzuji dulezite bakterie a za skimmerem se muze "vse" spalit. Pak mate sterbinovy filtr. Zkuste porovnat s... celý příspěvek >
Bílá voda, 31.5.2009
To mne nic nenapada, muzete prilozit foto?
UV lampa, 31.5.2009
Dobry den, UV doporucuji zapojit mezi skimmer a filtr a vykon by mel byt ve Vasem pipade (koi) asi 4W / 1m3. Doporucuji nejakou lepsi lampu, treba reflexni od Veldy, ale neni podminkou.
Tipy na levné řešení jezírka, 30.5.2009
To docela jde, ale firma to mela i s filtraci, ne? Filtace se da poridit celkem cca asi za: 2x 300l sud po 550m-Kč par trubek cca za 150,- 2x vanickovy sifon po 230,- hadice 1bm cca 130,- cerpadlo ccA 4500,- uw LAMPA 55w cca 4500,- Skimmer cca... celý příspěvek >
UV lampa, 27.5.2009
pokud je mi znamo, tak i hodne levne lampy (atman, tetra) apod maji kremenne sklo. UV lampa nemusi bezet 24 hod denne a je pred filtre, takze ve filtru bakterie ziji a drzi se tam. pak myslim, ze se vsechny uzitecne bakterie nepobijí.
UV lampa, 27.5.2009
Doporucuji nejake lepsi a vetsi vyrobce. Setkal jsem se s modelem jednoho vyrobce, ktery reklamoval 36W. Nicmene samotna zarivka nemela vykon vyssi nez 20W. Prikon ≠ výkon a my na jezirka potrebujeme vykon a ne prikon. Bez ryb doporucuji 2W... celý příspěvek >
Mléčná voda v jezírku - řasa, 22.5.2009
Tak to bude asi muj problem. Husich krku mam mastrihanych asi 4 baleni - prumer 1,5cm po delce do 5ti cm. baleni (klubo) ma myslim 50m. Vetsina jich ale lezi na dne a moc se nevznaseji. problem bude ale asi v kompresoru a nebo v tom, ze jsem... celý příspěvek >
Mléčná voda v jezírku - řasa, 22.5.2009
Dobrý den, děkuji za informaci. Musí to být ježci, nebo kaldnes? Mám za to, že na husích krcích se budou bakterie držet taky. Sice nemají tolik "záhybů", ale jsou vroubkaté. Do prvního filtru (vortexu) jsem dal perlinku a ta už je krásně hnědá...... celý příspěvek >
Výroba domácího filtru, 19.5.2009
Dobry den, takze potrebujete vlastne neco jako bocni skimmer. Jsou 2 varianty: a) koupit hotovy (Oasa, Velda, Hagen, apod..) b) vyrobit si jej napr. nasledujicim zpusobem: Koupite kalfas, dopredu udelate diru, zakopete do zeme, aby byl cca 5 cm... celý příspěvek >
Potvora, 18.5.2009
Tak podle této stránky to bude asi opravdu larva jepice. Nasel jsem ji v potoce v lese. Tak jsem si rikal - krmenicko krmeni pro nase rybky :) Diky za info, MP.
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika