Doma dělané filtrace



host - 57.147 (?)
20.1.2010 8:56

Tady se diskuze nad timhle zajimavym tematem nejak zastavila - vyrobil to nekdo doma - jaky je tam ucel toho sita  - filtruje vodu pri odchodu z vortexu nebo pri vstupu do vortexu.

A k samotnemu vortexu - mohl by nekdo kdo ho pouziva rict jaka je jeho ucinnost - jak velke castice dokaze separovat - usadit? Konkretne mne zajimaji shluky ras - je to na ne vhodne?

Diky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 181.29 (?), 13.2.2009 9:19

Mam jezirko 25000 l. Pordte jak si sam udelat filtraci doma.Mam 2 koi,10 karasu. Dik za radu. idzidvorak@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.62 (?), 20.12.2008 16:23

Jednotka je funkční vypadá to slibně, na jaře se těším až se podělím o první dojmy :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
K.KAREL - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 178.82 (?), 24.1.2010 11:50

už Vám někdo poradil s tím komorovým filter?řeším to samé..,a také bych potřeboval radu.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.147 (?), 20.1.2010 8:56

Tady se diskuze nad timhle zajimavym tematem nejak zastavila - vyrobil to nekdo doma - jaky je tam ucel toho sita  - filtruje vodu pri odchodu z vortexu nebo pri vstupu do vortexu.

A k samotnemu vortexu - mohl by nekdo kdo ho pouziva rict jaka je jeho ucinnost - jak velke castice dokaze separovat - usadit? Konkretne mne zajimaji shluky ras - je to na ne vhodne?

Diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
K.KAREL - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 178.82 (?), 23.1.2010 18:01

není mi ale jasné, jak to čerpadélko roztočí to síto?to musí proudit na stěny?nebo jak a točí se to ve směru přítoku vody do vortexu, nebo proti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 101.90 (?), 20.3.2010 20:55

Dobrý večer,

poprosil byl o nějaké fotografie Vaší kořenovky, mám jezírko taktéž 10 kubíků a už si nevím rady co s čistotou vody.

Děkuji Krůza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.62 (?), 19.11.2011 13:08

Videl som u suseda korenovu cisticku z rastlin v takom kanaly asi 1 m sirokom. Rastliny mal spolu so strkom zabalene v plastovej sieti (perlinke). Lahko sa to dalo cistit. Zvonka nebolo nic vidiet....ale bola to len doplnkova filtracia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 57.149 (?), 21.11.2011 15:23
Jako ze tam nemel substrat - jen okolo rostlin obtekala voda? Tak to planuji taky jen - rostliny zasazene v bedynkach na ovoce v hrubem sterku - aby mohly koreny volne prorustat do prostoru. Zkousel sem to na rakosu ale vubec se mu nechtelo rust - stagnoval :-(, pristi rok vyzkousim jinou rostlinu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.163 (?), 7.5.2011 23:06

Dobrý den... i já jsem vloni v září udělal kořenovou filtraci v malém plastovém rybníčku nad rybníkem a  dodnes nefunguje... sousedovi ano... rostliny i postup mám stejný jako on... Už jsem zoufalý jak ten rybník vyčistit... na stěnách se válí spousty zelené řasy... ne vláknité... asi poslední šance extrémně výkonný filtr za X desítek tisíc... rybníček má 15 tisíc litrů vody... je v něm asi deset ryb... asi ho nechám v zoufalství zasypat tatrou hlíny)-:

P.S, Neumíte někdo účinně poradit prosím? Mr.Corrado@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 29.5.2011 1:25

Dobrý den. Po přečtení té poslední věty prostě musím zareagovat. Stal se z Vás totiž ideálně psychologicky připravený zákazník, který se ze zoufalství nechá jakýmkoli prodejcem výkonných filtrů snadno převědčit o jeho koupi. K tomu samozřejmě budete dále přesvědčeni o nutnosti gule, skimeru, uvlampy, silného čerpadla, ozonizéru a kdoví čeho ještě. Na takové oni čekají. Tím nechci říct, že dělají něco špatného. Naopak. Jistě chtějí pomoct, ale obchod je prostě obchod a zákazník, jako jste Vy, je pro ně dar z nebes.
Já jsem také kořenový čistič a až do letošního jara jsem si myslel, že nebudu nic měnit, ale jelikož mi jezírko skoro na dva měsíce šíleně zezelenalo, začínám přemýšlet o změně způsobu filtrace. Před týdnem se sice začalo jezírko zázračně rychle čistit a v současné době mám vodu téměř průzračnou a vidím až na dno, už si ale nejsem jistý, jestli to vydrží i když si myslím, že to jarní zakalení zeleným humusem způsobilo velké množství pilu pravidelně po pár letech produkovaného lesními porosty. K tomu studené jarní noci a tím pádem téměř nefunkční bakterie a zooplankton.
Když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Chci tím říct, že důvodů, proč Vám kořenová filtrace nefunguje tak dobře, jako sousedovi, není proto, aby Vás to naštvalo, ale proto, že jste asi přeci jen něco udělal jinak. Tento způsob filtrace není o jistotě, ale o náhodě. Znám to podle sebe a trochu mě to bolí. Není se ale čemu divit, chtěl jsem po kytkách, aby se postaraly o všecko i když ještě naplno nerostly a hlavně, jak jsem stále více přesvědčen, nejsou tím nejdůležitějším faktorem, podílejícím se na čištění vody v "přírodním" jezírku. Vodní rostliny v mé kořenovce jsou sice velké, ale bledé. Takové podvyživené. Nejspíš je to způsobeno nedostatkem živin, které jsou schopné zpracovat. Buď je to tím, že v kačírku nenajdou dost humusu, protože se ho tam ještě nestačilo dost zanést, což je vlastně dobře, nebo ještě neproběhl proces rozkladu sloučenin dusíku na ty nejjednodušší formy, zpracovatelné rostlinami a to musí udělat mikrosvět. 
Váš soused je zřejmě klikař, jako já. Může v tom mít prsty voda (PH, obsah látek) a její zdroj, bakterie, které tam nalil a Vám to neřekl, teplota vody způsobená osluněním a zastíněním, síla čerpadla a kolik valí...

Jeden můj kamarád má jezírko bez kořenovky, ale s filtrem ve tvaru plastové krabice, naplněné štětkami, biomolitanem a nastříhanými husími krky pro uchycení bakterií. Samozřejmě UV lampu. Každé dva roky skřípe zuby při kupování nové trubice, protože je už vysvícená a nemá to správné spektrum. Na dlouhou řasu nic nepoužívá, protože na to už nemá peníze a raději každé 4 dny čistí zcela zanešenou filtraci, což není žádný med. Jednou jsem se ho zeptal, proč vlastně používá UV lampu a on mi na to odpověděl - cituji "když ji vypnu, tak se z toho pos... Takhle vidím aspoň do metru. Jinak bych viděl hov..". Ale proč to sem píšu? Já se totiž UV lampě vyhýbám, jako čert kříži. V její náplni práce je totiž jediná věc - zabíjet, a to všecko bez rozdílu, ať už to užitečné je, nebo není a já mám pocit, že nejspíš právě proto, že UV lampu nemám, je voda v mém jezírku zase čistá.
Zkusím sem dát přirovnání. Když pojedete do Afriky, dáte se naočkovat na kdeco, ale hlavně Vám doktoři doporučí polykat preventivně lactobacilus acidophilus, nebo jiný přípravek, obsahující užitečné střevní bakterie, které Vám svojí preventivní silou pomohou zdolat útoky různých fekálních potvor. UV lampa je to samé, jako kdyby Vám namísto toho doporučili polykat denně několik tabletek něčeho, jako je Endiaron, ale s totálním dezinfikujícím účinkem (chvála endiaronu),a z Vás by potom zaručeně šplýchala průzračná voda, namísto tuhého a jednou za čas snadno vypuditelného šrapnelu.
Já jsem spíše pro podporu užitečných bakterií a zooplanktonu (i když nad tím není zaručená kontrola), než preventivně ničit vše, a pozůstatky mechanicky a biologicky vyfiltrovat.
Je mi zcela jasné, že tímto řekněme mentorem asi nikomu nepomůžu a jeho přínos je nejspíše nulový. Stavba většiny jezírek na milovaných zahrádkách probíhá zcela spontánně a problémy s čistotou vody se ve většině případů řeší až potom. I tak ale neztrácím naději v použití zdravého rozumu a intuice ve prospěch čistě přírodních procesů schopných udělat velké věci. Dost často se ale nevyhneme velkým výdajům, spojeným s vyplněním našich snů, spojených právě s čistou vodou v zahradním jezírku. Zaručený recept, jak řešit čistotu vody Vám totiž nepodepíše nikdo.
Howgh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika