Doma dělané filtrace



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?) 
10.11.2008 18:42

Nevím, jaký bude. Ale bude jiný - to mám na mysli.  Chci říci, že ten údaj o množství media může být závádějící - a nelze se na něj bezhlavě spolehnout.

PS - u těch volně plovoucích husích krků bude výkon filtru větší - ideálně když je budete probublávat vzduchem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 76.241 (?), 11.11.2008 16:47

Pan Hrkal, vazim si Vas z 2 dvovodov. Ze ako profik uprimne radite nam amaterom a ze "priznavate farbu" inymi slovami, ze si nerobite reklamu pod anonymnym nickom.

Ale uprimne Vam poviem ako profikovi, ktoreho technika okolo jazierok zivi, komercne filtre a vsetko okolo nich, ale casto aj tie amaterske doma spravene, povazujem za zariadenia, ktore supluju ekologicku nerovnovahu v jazierkach, prerybnenie, malo rastlin, uz sa to tu spominalo. Reklama nas nauci mat jazierko nastavene na tuto nerovnovahu a potom nam ponuka komplikovane, drahe, a casto nie vabne vyzerajuce zariadenia do nasej zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.62 (?), 11.11.2008 18:27

Ne se vším souhlasím, ale musím uznat, že bez p. Hrkala by tohle téma i tahle část fóra byla o dost méně zajímavá...

Takže Martine, děkujeme! :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 64.138 (?), 11.11.2008 20:06

Máte pravdu, požadavky, které má většina lidí na vodu, se podle mého moc neslučují s přirozenou rovnováhou volně v přírodě. Pokud Vám to dojde včas, asi spolu kdovíjaký obchod neuděláme , ale musím konstatovat, že asi budete to mizivé procento. Drtivá většina zákazníků si jezírko představuje jako bazén s rybmi a rostlinami -a pokud uvěří pořadům typu zahrada je hra, spláčou nad výdělkem.Všichni chtějí koi, když ne koi, tak aspoň jestery, a hodně krmit, aby ryby rostly, a chtějí se zároveň koupat - a v křišťálové vodě. Nedávno mi dostala u nás jedna paní, která mi v koupacím jezírku, kde v hloubce 170cm přečtu nápis na čerpadle, řekla, že mám špinavou vodu - viděla sediment v rohu nádrže. Chci tím říct, že o práci mám na nějaký čas vystaráno

PS - díky za chválu, až se červenám - škoda že tu diskuzi nečte náš šéf.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.241 (?), 12.11.2008 11:43

Uz to tu niekto na fore spominal, Koi su vecne nenazrante ryby, kolko ich budete krmit, tolko zozeru. Nie su moc vhodne do beznych zahradnych jazierok. V Japonsku maju v parkoch jazera s koi, ktore chodia krmit male deti. Asi 2 m od prehu do vody sa vytvori hruba vrstva ryb koi, hlava na hlave, niektore sa az vyhadzuju na breh aby sa im uslo.

http://aqualandpetsplus.com/Pond,%20Koi.htm

Jedna taka reklamna uputavka pre turistiku do Japonska bola ako sa koi vyhadzovali a skoro zhodili malinkeho japoncika do vody. Je to neuveritelne ako su naucene na nekonecne prikrmovanie. Deti z toho maju dobrodruzstvo, lebo to niekedy vyzera, ze ryby zozeru aj ich.

Mam malych jeseterov a pokusal som sa ich krmit, ale vacsinou krmivo dost ignorovali. Tak som skusil nech sa zivia tym co je v jazierku a nemaju s tym problem. Mam tam vela slimakov, ktori poluju na riasy. No jasne aj vselijake chrobaky a co ja viem co este. Boli aj komarie larvy, ale tie cosi zozralo. A mam aku taku rovnovahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.62 (?), 12.11.2008 12:57

Ono taky záleží na krmivu, pokud použijete třeba Manda Fu (Což je pro většinu nás normálních lidí jako hlavní krmivo finančně nedostupné) tak nemáte s výkaly ryb až tak velký problém, protože jich 90% či více zúžitkují, podobně je tu krmiva z pšeničných klíčků (jestli se nemýlím "wheat germ"). Pokud použijete kvalitní krmiva tak výkaly ryb nejsou tak obrovský problém, jako když krmíte krmivem s obrovským obsahem proteinů apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.241 (?), 12.11.2008 16:12

Pravda, slimaky a riasy su zatial krmivom najdostupnejsim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.62 (?), 15.11.2008 15:59

Dneska je den D! :)) Konečně jsem objednal hobby jednotku na ozon :) na jaře se podělím o zkušenosti :) zatím vše, papa :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.141 (?), 19.12.2008 22:47

nevíte někdo kde by se dal sehnat plánek na stavbu filtru pro jezírko 15m3.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.62 (?), 20.12.2008 16:23

Doporučuju projít http://koiphen.com/forums

sice je to anglicky ale z velké části nejlépe přijdete na to, jak si udělat filtraci s obrázků filtrací, které už někde fungují, pokud máte nějakého známého jezírkáře zkuste nakouknout do jeho systému a uvidíte, pokud ne, určitě fotky z koiphenu stačí, kousek výš je taky někde link na postup jak vytvořit jednoduchý vortex filtr.

V podstatě jde vždycky u filtrací které mají v sobě nějaká filtrační média jen o několik věcí:

- dostat tam hodně média (čím víc filtrační plochy, tím líp)
- nějak tam dostat vodu z jezírka (čerpadlo nebo gravitace)
- nějak vypouštět vodu ven
- a aby se to jednoduše čistilo

třeba sud, do toho dáte třeba zeolit a keramzit, na dno hodíte hadici, která je vývodem z čerpadla, a do vrchní části sudu vlepíte trubku...
Na 15 m3 to samozřejmě bude trošku něco jiného, ale základ to taky je :) sám mám 6m3, s šesti koi (vodními prasátky: D)

a s podobnou filtrací jsem byl minulou sezonu docela spokojený, ale ryby rostou a tím samozřejmě v další sezoně vyprodukují více odpadu, proto jsem se rozhodl stavět po svém. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika