Dešťovka – „Modrá úsporám“



host - 212.42 (?)
27.4.2017 16:01

Kdybyste venoval cas zabity psanim sveho prispevku zde hledanim odpovedi, tak uz ji davno mate:

Staci splnit jeden z techto faktu:

V obci bylo nutné od počátku roku 2014 alespoň jednou zajistit náhradní zásobování pitnou vodou přistavením mobilního zdroje nebo dovozem pitné vody do vodojemu zásobujícího místní vodovod, a to z důvodu nedostatku vody v obvykle používaném zdroji.
    V obci bylo od roku 2014 místní vyhláškou opakovaně omezeno používání pitné vody z místního vodovodu, a to minimálně ve dvou různých letech.
    V obci bylo od roku 2014 místní vyhláškou dlouhodobě omezeno používání pitné vody z místního vodovodu, a to minimálně na dobu 3 měsíců v jednom roce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 53.212 (?), 27.4.2017 9:55, zobrazeno: 17551x

Dal bych do diskuse tento dotační program. Dle mne smysluplný. Nejjednodušší bude nádrž na zálivku zahrady. Ta se ale týká pouze oblastí trpících suchem. Dle mne je těchto míst v ČR opravdu hodně a pokud bych to chtěl vymezit v na severní moravě tak v podstatě všechny vesnice. Ale o tom kde je oblast sucha rozhodne úředník z Prahy úřadující ve skobetonovém business centru. Nevíte zda už došli tito odborníci k nějakému závěru?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 27.4.2017 10:27

Mě v této věci překvapuje plošná selekce podle krajů na základě rozhodnutí úředníků, když primárně by mělo jít o podporu všech osob, které chtějí pitnou vodou šetřit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.227 (?), 27.4.2017 12:16

Škoda, že se to týká jen omezeného okruhu osob - netýká se to rekreačních objektů sad.                  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 237.54 (?), 27.4.2017 15:00

Dotace, veškeré, jsou vždy jen čiré zlo ať se zaštíťují čímkoliv

V chaosu vyhlášek, směrnic, zákonů, nařízení by pro takové věci, kdyby byla snaha, měly takové věci prostoru dost.

V dnešní situaci je to jen o zviditelnění se, o prostoru pro korupci a tak.

*

Příkladů o smysluplností takových akcí je myslím k dohlédání víc než dost.

Rafael

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 237.54 (?), 27.4.2017 15:15

Něco jsem zapomněl přiložit:

Ronald Wilson Reagan (1911-2004, 40. prezident USA a 33. guvernér Kalifornie).
Prosazující tzv. Reaganomiku - snižování daní, regulací a vládního přerozdělování. Mezi jeho citáty nejen o obraně svobod a vládní neefektivitě patří m.j.:

" Pohled vlády na ekonomiku lze shrnout do několika krátkých frází: Pokud se to hýbe, zdaňte to. Pokud se to hýbe dál, regulujte to. A pokud se to dál nehýbe, dotujte to!"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 27.4.2017 15:53

Já nechci strašit, ale po velké letošní podzimní události, chvíli po sestavení koalice, může někoho výšerovného popadnout nápad, že si každý nížerovný musí na vlastní náklady zbudovat zásobník na dešťovku. A ber kde bercrying...Pokud tak neučiní, bude dle litery ztrestán jako za Maděryangry. A taky bude vyměřena paušální daň z množství většího než větší-po galském vzoru 100prc.cheeky Známo je už z verneovek, že realita často fantastiku předčí. Ve společnosti, která hlásá rovnost majetku i osob, jsou dotace jaksi mimo mísu-nebo je to jinak?SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.42 (?), 27.4.2017 16:04

Mnoho chaluparu, mne nevyjimaje, chalupari v klasickych chalupach, ktere jsou dle katastru objekty k trvalemu bydleni. Vypadavaji pouze zahradkarske osady ci chatky... a i to se pravdepodobne casem zmeni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.117 (?), 7.6.2017 15:33

Nějak mám pocit, že se to týká hlavně voličů. Ekonomicky dotace podle mne nemají logiku. Vyberu na daních 100 zlaťáků, pošlu je do Bruselu a tam se již 10 zlaťáků ztratí na byrokratický aparát. Pokud se nám vrátí vše, tak z těch 90 zlaťáků zase padne 10 na úředníky a mezi vyvolený lid / jaká příležitost ke korupci /se rozdá cca 80 zlaťáků. Ti za tyto peníze nakoupí předražené systémy / ať kotle, izolace či nádrže na dešťovou vodu/ - jsou šťastnými voliči vládnoucí strany a za nějaký čas se stanou otroky systémů za tyto dotace pořízené / kontrola na kotel kontrola na nádrž, kontrola na izolace,.../ - no a na kontroly se musí přijmout další úředníci a tak se musí zvýšit daně a tak pořád dokola - a možná za ně budou povinni platit daň z kotle, studně, kníru atd. Jak byla krutá a zároveň nádherná doba kdy se platil JEN DESÁTEK a člověk se mohl sám a svobodně rozhodnout co se svými statky či penězi udělá.

IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 158.197 (?), 7.6.2017 16:49

Přesně to mě poslední dobou taky napadá. Znovu zavést desátky, a živit z nich jen takový aparát, na jaký vystačí. Na druhou stranu vám ale v té době nikdo nic neposkytl. Infrastruktura, zdravotnictví, vzdělání, důchody, základní zajištění (dávky v nouzi), armáda, policie, kultura,... Co byste si nezařídil, to byste neměl. Myslím, že se máme nesrovnatelně lépe, i když mnoho věcí je na hlavu a vyhozené peníze, i když polovina "práce" lidí je k ničemu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.42 (?), 27.4.2017 16:01

Kdybyste venoval cas zabity psanim sveho prispevku zde hledanim odpovedi, tak uz ji davno mate:

Staci splnit jeden z techto faktu:

V obci bylo nutné od počátku roku 2014 alespoň jednou zajistit náhradní zásobování pitnou vodou přistavením mobilního zdroje nebo dovozem pitné vody do vodojemu zásobujícího místní vodovod, a to z důvodu nedostatku vody v obvykle používaném zdroji.
    V obci bylo od roku 2014 místní vyhláškou opakovaně omezeno používání pitné vody z místního vodovodu, a to minimálně ve dvou různých letech.
    V obci bylo od roku 2014 místní vyhláškou dlouhodobě omezeno používání pitné vody z místního vodovodu, a to minimálně na dobu 3 měsíců v jednom roce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika