chov pstruhov



Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?)
29.1.2020 6:59

Predpokladam ze k tomu bude zakladni deska, doprava a ulozeni jerabem. To chcete cele utopit do zeme? My kopali "jen" 3 metry a nebyla to zadna legrace. Nejvic nervu bylo kdyz do otevreneho vykopu zacalo silne prset a my videli, jak v zemnich vrstvach voda proudi a bere vse zpatky do vykopu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
                     
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 29.1.2020 6:59

Predpokladam ze k tomu bude zakladni deska, doprava a ulozeni jerabem. To chcete cele utopit do zeme? My kopali "jen" 3 metry a nebyla to zadna legrace. Nejvic nervu bylo kdyz do otevreneho vykopu zacalo silne prset a my videli, jak v zemnich vrstvach voda proudi a bere vse zpatky do vykopu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.3 (?), 29.1.2020 10:01

jaký máte podberák na pstruhy? čo som mal na kapri sa mi zlomil 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Duhák - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 127.221 (?), 29.1.2020 10:19

Podběrák? Klasika, dřevěná násada a nerezový rám se síťovinou. Něco podobného vyrábí pokorný-sítě.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.69 (?), 29.1.2020 14:17

už mám podobnú 15 m3 nádrž hneď vedľa osadenú, takže viem do čoho idem. POužívam ju ako zásobník vody pre sad. Podložie mám štrkové a úroveň spodnej vody v 8 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Duhák - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 127.221 (?), 28.1.2020 20:01

Pokud budete stavět zahradní jezírko, vřele Vám doporučím hloubku i 3 m. Pokud ovšem budete mít nádrž a je jedno jestli plastovou nebo betonovou, zakrytou, zahrabanou, nikdy se nepřehřeje ani když tam bude hloubka 1 m. Jak jsem již jednou psal doporučuji max. hloubku 1,5 m. 
Za druhé, budete dopouštět vodu z vrtu kde je teplota cca 10°C, i když necháte nádrž volně stojící, nezahrabanou, zakrytou, teplota vody se nedostane přes 22°C. 
Ty nádrže co tady prezentujete jsou pro chov pstruhů velice nevhodné. Jak budete lovit pstruhy? Pár jich chytnete sakem při krmení, pak jedině celé vypustit. Budte mít špatnou vizuální kontrolu. Ta nádrž by musela být bez horního víka a zakrýt celé neprůsvitnou síťovinou. O čistění ani nemluvím bez neoprenu nečistitelné.
Prostě to celé je nesmysl. Betonové nádrže se používají, ale ryby jsou v nich dotlučený, odřený, pak zaplesnivý. Kdo krmil pstruhy tak ví jak vyvádí při krmení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.69 (?), 29.1.2020 14:15

zabudol som napísať, že nádrž samozrejme bude bez stropnej dosky. Na obrázku je s ňou ale vyrábaná bude bez nej. Bude v zemi a zatienená proti slnku. Vy by Ste mi doporučili akú nádrž? Teraz myslím materiál.

Loviť ich plánujem podberákom prípadne klasicky na háčik? Je to len pre moju spotrebu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Duhák - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 127.221 (?), 29.1.2020 16:18

Bez horní desky jsou tyto nádrže použitelné.Těžko říct, který materiál je nejvhodnější. Osobně používám plastové nádrže PP bílé s atestem na pitnou vodu, pak PP modré bazénové průměr 2 m, hloubka 1,2 m. Pak mám velkou betonovou 12 m3 s jezírkovou folii. Betonové nádrže se hůře čistí, ale mají větší životnost. PP nádrže se dobře čistí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 29.1.2020 16:50

Ja kdyz sel za stavitelem ze udelame sklep z 20 cm bedneni, tak mi hnal.Musel jsem to udelat z armovane tricitky. Jsem zvedavy na soudrznost tyhle skorepinky pri tom objemu vody. Jo to je ale jedno, pan to ma vymysleny a nema cenu se tim dal zabyvat. Tedy z meho pohledu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.69 (?), 29.1.2020 17:55

nechcem robiť reklamu, ale nádrž je samonosná, sama o sebeváži 22 ton a tá istá firma robí tieto nádrže pre našu dialničnú spoločnosť ako lapoly. Nie je to poliak, bol som vo výrobe. :-D myslím, že nás ta nádrž všetkých prežije.  Každopádne dám vedieť ako sa darí. Ešte jedna technická otázka: násada rýb sa dá kúpiť len na jar? Ide o to, ako to načasovať. Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Duhák - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 127.221 (?), 30.1.2020 17:43

U nás se dá sehnat násada pstruhu duhových celý rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika