Příspěvky uživatele - 243.69

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Chov pstruhov, 29.1.2020
ďakujem za radu. Ešte stále špekulujem nad tým, že by som dal dve menšie, či už prepojené alebo nie ale každú po 15m3. (cenovo rovnaké ako jedna veľká 26 m3) Zároveň by som nemusel tú väčšiu deliť a mal by som rovno dve nezávislé nádrže. Len sa bojím... celý příspěvek >
Chov pstruhov, 29.1.2020
nechcem robiť reklamu, ale nádrž je samonosná, sama o sebeváži 22 ton a tá istá firma robí tieto nádrže pre našu dialničnú spoločnosť ako lapoly. Nie je to poliak, bol som vo výrobe. :-D myslím, že nás ta nádrž všetkých prežije.  Každopádne dám... celý příspěvek >
Chov pstruhov, 29.1.2020
už mám podobnú 15 m3 nádrž hneď vedľa osadenú, takže viem do čoho idem. POužívam ju ako zásobník vody pre sad. Podložie mám štrkové a úroveň spodnej vody v 8 m.
Chov pstruhov, 29.1.2020
zabudol som napísať, že nádrž samozrejme bude bez stropnej dosky. Na obrázku je s ňou ale vyrábaná bude bez nej. Bude v zemi a zatienená proti slnku. Vy by Ste mi doporučili akú nádrž? Teraz myslím materiál. Loviť ich plánujem podberákom prípadne... celý příspěvek >
Chov pstruhov, 28.1.2020
cena nádrže je cca 2600 euro bez DPH. na tú sumu sa nedostane ak to budete robiť svojpomocne.
Chov pstruhov, 28.1.2020
ano, poznám Vaše dielo, prečítal som celé fórum. Klobúk dolu, ste zapálený pre vec :D Len mi nepríde nič divné na tom dať ryby do betónovej nádrže. Predpokladám, že máte doma studňu, a tam Vám takisto nikto nedá atest na studničné skruže a vodu zo... celý příspěvek >
Chov pstruhov, 28.1.2020
V tomto prípade, pri takomto rozmere nádrže by som mohol teoreticky aj uvažovať o rozdelení tak ako mi radil pán vyššie. V tom prípade sa ako chová? Nasadzujú sa ryby s odstupom napr. pol roka s tým, že vylovujem jednu časť a zároveň dorastá ryba v... celý příspěvek >
Chov pstruhov, 28.1.2020
je to vodotesný betón, používa sa aj na úžitkovú vodu a polievanie zeleniny a myslím, že veľký rozdiel medzi tým, že si človek odleje bazén sám a týmto prefabrikátom nebude.  Pán mi ponúkal aj nádrž s rozmermi 2,4 x 6m a výškou 2,4. Je plytšia... celý příspěvek >
Chov pstruhov, 27.1.2020
rozumiem, ale bojím sa, že sa mi voda bude prehrievať pri 2 m hĺbky. A potom s tým už moc neurobím. Plánujem nádrž zatieniť ale som na celodennom slnku od rána do večera a často tu čítať od ostatných, že im také plytkké nádrže prehrieva. Neviem, ale... celý příspěvek >
Chov pstruhov, 26.1.2020
čo sa týka rozdelenia nádrže, ako to myslíte? Vertikálne nejakým pletivom? Prípadne vedia vyrobiť aj nádrž delenú betónovou priečkou ale už mi príde ten rozmer malý. Samotná nádrž pred rozdelením má 3,5 x 2,2 m. Pripájam link.
Chov pstruhov, 26.1.2020
ďakujem za rady, pravdepodobne zvážim počet rýb, na začiatok ich dám tak 200. Jesetera teda na začiatok vylúčim :D Plánujem ich zabiť a každy rok dať novú násadu. Je to len pre potreby mojej rodiny a známych, na zárobok to rozhodne nie, to by som to... celý příspěvek >
Chov pstruhov, 19.1.2020
Ahojte, som laik a chcem na jar začať s pstruhmi dúhovými a jesetermi sibírkymi a potrebujem poradiť prípadne skritizovať: plánujem betónovú nádrž 3,5x2,2m a hĺbka 3,2 m.  objem 24 m3. Hĺbku 3,2 m kvôli zabráneniu prehrievania. U dna by... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika