Voda z 40m vrtané studny



Zdenek 77 - (25) - 49.21 (?)
11.8.2015 19:55

abych toto vlákno dovedl k nějakému konci -  stále mám hodně nízké Ph cca 6,2,  ale voda už snáší zachlorování, teď jsem dal 0,6l chlorňan sodný a voda stále OK, ten bilý zákal postupem času taky zmizel, i když pokud jde slunce hodně z boku tak je tam trochu vidět, ale jinak je to OK.

letos mně to celé dalo tedy dost zabrat cool

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 132.196 (?), 20.7.2015 6:02

To je úžasný, jak v jednom příspěvku doporučujete jistý postup a hned v dalším příspěvku bez mrknutí oka zase naprostý opak.

Všechna čest, to dovedou jen opravdoví mistři slova.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.101 (?), 20.7.2015 17:02

Já ten návod k tomu zelenému sklu nemám doma, takže pokud výrobce píše něco a odpovídá to obecné zvyklosti, tak to nebudu rozporovat. Stejně tak může být to sklo upraveno tak, aby mělo menší hydraulický odpor i při menší zrnitosti, a pak se ho bude dávat stejně.

Znalost hydraulického odporu čistého/špinavého filtru je zásadní pro určení potřeby, kdy filtr prát. Obecně filtr více ucpaný lépe zachytává jemnější špínu. Ale protože více zatěžuje čerpadlo, je dobré filtr co nejdéle provozovat v horních dvou třetinách tlakového rozpětí pro danou filtrační náplň. Chybou je, pokud se po utažení písku na 1/3 tlakového rozpětí už plánuje, kdy vyprat filtr (tj. hned nebo až večer).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 94.99 (?), 18.7.2015 7:58

A preco vlastne chlorujete ked viete, ze vam to robi problem? Pokial viem skazena voda sa da chlorsokom napravit behom chvilky ale vy tam cpete chlor aj ked este k ziadnemu skazeniu nedoslo a potom nariekate. Zopar ludi ma tu obvinilo z klamstva alebo polopravd ale ja som tuto sezonu este nepouzil ani gram chloru. Frcim na zakladnej davke skalice a upravujem iba pH ak je to potrebne a dostane sa k 7. Voda mala vcera 30.8 a je stale nadherne cistucka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenek 77 - (25) - 49.21 (?), 18.7.2015 8:16

chlor dávám protože po čase se mně začne po dně rozrůstat zelená řasa
a to přes to, že mám obsah Cu ve vodě kolem 1 a UV lampu.
po zachlorování ta řasa zčerná a jde odsát, ovšem voda zareaguje z chlorem a zezeláná.
Teď aktuálně mám ve filtru zelené filtrační sklo, to bych řekl že zachytí toho železa dost, při proplachu z něj fakt teče kovově zeleno hnědá voda, ale stejně to svinstvo z té vody nemohu dostat pryč.
Příště bych chtěl to železo odfiltrovat bez použití tý chemie :studna" a HCL protože po napuštění mně to ukazuje že voda je měkká a PH 6,7

Hlavně nechápu jak může voda s obsahem železa ukazovat na testeru, že je měkká (zabarví se jeden dílek).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 18.7.2015 8:37

Nevím kolik stojí rozbor vody, ale ve vašem případě by asi bylo vhodné ho udělat. Měl byste jistotu co tam je a mohl se podle toho zařídit. Takto nikdo nic neví a vše jsou jen dohady. Mně osobně je divné, že vám voda stále tak intenzivně zelená, když už by značná část železa měla být pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.101 (?), 18.7.2015 18:49

Tvrdost je především obsah Ca a Mg, nikoliv železo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenek 77 - (25) - 49.21 (?), 22.7.2015 20:31

zajímalo by mně jestli by v mém případě šel použít solinátor a slaná voda, jak by to reagovalo s tím, železem a manganem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenek 77 - (25) - 49.21 (?), 11.8.2015 19:55

abych toto vlákno dovedl k nějakému konci -  stále mám hodně nízké Ph cca 6,2,  ale voda už snáší zachlorování, teď jsem dal 0,6l chlorňan sodný a voda stále OK, ten bilý zákal postupem času taky zmizel, i když pokud jde slunce hodně z boku tak je tam trochu vidět, ale jinak je to OK.

letos mně to celé dalo tedy dost zabrat cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 11.8.2015 23:44

pH 6,2 není důvod k panice. Ještě si udělejte test vody někde z jiného vodovodu (například v práci) nebo balené pitné vody. Je také možné, že Vám tedter ukazuje konstantní odchylku a máte třeba ve skutečnosti pH 6,8.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.98 (?), 12.8.2015 1:06

alebo vodu nabrat, nechat 24h odstat a potom merat. Plynny chlor z rozpadajucej sa kyseliny chlornej a podobne moze tiez s vysledkom zamavat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika