voda v bazénu



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 246.138 (?) 
2.8.2008 13:52

Děkuji za rady.

Filtrace nám běží cca 9hodin denně.

S těma ponožkama je to zajímavý nápad nicméně netoužím se producírovat v ponožkách v bazénu a čistit denně dno.

Ráda bych tento problém vyřešila jednou pro vždy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 2.8.2008 21:54

I setření zelených fleků je řešení, ale to je sekundární řešení. Primární - tedy důvod vzniku zelených fleků je v podmínkách pro růst řas. Setřením zůstane ve vodě spousta malých řas - bylo by lepší stírat a vysávat - které vodu zkalí a založí nové kolonie. Asi je málo dezinfekce ve vodě, nebo pH je mimo hodnoty a účinek je nižší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.246 (?), 2.8.2008 23:08

Nemyslela jsem producírovat se v bazénu v ponožkách, ale vyčistit si dno bazenu a podle potřeby pokračovat dále. Odsát uvolněné řasy, případně přidat potřebnou chemii. Ponožky mě pomohly vyřešít můj problém, tak jsem jen chtěla tuto zkušenost předat dál. Je možné použít i kartáč a dno vydrbat. Jinak si nedovedu představit, že v křišťálové vodě se najednou začnou dělat zelené fleky na dně. Mimochodem, mě vůbec nepřišlo blbý si ty ponožky do toho bazenu vzít a 1x asi 15 min. tam stírat nečistoty. Rozhodně né každý den. Tuto mojí techniku jsem použila 1x za 3 roky. Mimo jiné, udržování křišťálové vody v bazénu 29m3 mě vyjde na 5OO kč za rok. Anna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.138 (?), 4.8.2008 11:15

Tak nám ještě ke všemu odešla včera písková filtrace. Před měsícem kupovaná. Zítra ji posíláme na reklamaci, ale ze zákona je na vyřízení reklamace 30 dní a co s tou vodou v bazénu bude? Mám úplně hrůzu, že zezelená... a my budeme mít v polovině léta po koupání.

Je nějaké řešení jak vodu nějaký čas udržet bez filtrace?

Děkuji Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 4.8.2008 21:54

To je opravdu nepříjemná situace. Nám se stalo před časem něco podobného s domácí vodárnou.  Když jsme jí šli reklamovat, tak nám také řekli, že na vyřízení mají 30 dní.  Vůbec nikoho nezajímalo, že bez vodárny v rod. domě to prakticky nejde. Tak jsme museli koupit novou.  Naštěstí ta vyreklamovaná nešla opravit a tak dnes nemáme dvě - vrátili nám peníze. Co poradit?  Koupit novou filtraci?  Bez ní budete mít za chvíli vodu zakalenou, i když za pomoci chemie byste jí mohli udržet bez řasy. Držím palečky, ať to dobře dopadne. Naštěstí nemají být v srpnu tak velká verda, takže možná by to šlo přežít těch 30 dní i bez filtrace?  Kdo ví?  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.138 (?), 5.8.2008 15:03

Danielo, děkuji za podporu. Kupovat novu se nám nechce, protože tuto máme opravdu měsíc. Uvidíme třeba budou chápaví a vyřídí to rychle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.82 (?), 6.8.2008 23:33

Dobrý den,

zaujal mne Váš příspěvek, řeším vysokou hodnotu "volného chloru", jak je napsáno v návodu, jeho hodnota je 3,0 a má být 0,6. Problém je, že za celý den neklesla. Jedná se tedy již o vázaný chlor?  Šokem jsme řešili již zelenou vodu, takže se volný chlor přeměnil na vázaný? Co mi poradíte dál? Mám aplikovat další šok? A lze se při hodnotě 3,0 koupat? Všude píší maximálně 0,6, ale vysvětlujte to v tomhle počasí dětem.

Díky za odpověď.

Jana K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 7.8.2008 22:43

Je škoda řešit zelenou vodu v bazénu jen chloršokem.  Potom se stane, že voda je sice bez řas, ale přechlorovaná.  Lépe je vypomoci si modrou skalicí.  Do bazénu bych připustila vodu, tím by se částečně zředila. Dovedu naprosto pochopit, že v těchto vedrech se to dětem vysvětlit nedá... Hodně chlorovaná voda vašim dětem ale nějak zvlášť neublíží, jen je budou pálit oči a budou mít vysušenou kůži.  Radila bych po koupání děti osprchnout čistou vodou a popřípadě i vypláchnout oči.  Na vysušenou pokožku je nejlepší obyčejná indulona.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.82 (?), 12.8.2008 10:15

Díky za informace,

chlor šel sám pomalu dolů a při hodnotě 2,00 už jsme děti do bazénu pustili a jak píšete - musely se pak hned vysprchovat.

Teď bych ráda věděla, jestli někdo máte zkušenosti, jak snížit Ph vody nějakým obyčejnějším způsobem. Máme bazén 20m3 a hodnota Ph vždy běhen 2 dnů stoupne a musí se snižovat. Spotřebuje se dost přípravku Ph minus, třeba existuje něco ekonomičtějšího.

Díky za rady.

Jana K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 12.8.2008 16:41

Ke snížení Ph vody v bazénu se dá použít obyčejná soda.  Nemám s tím ale žádné zkušenosti, protože Ph máme stálé. Takže Vám nedokážu poradit dávkování.  Možná by se vyčetlo na obalu?  Nebo se snad ozve někdo, kdo by s dávkováním poradil.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika