voda v bazénu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Curo78 - (5) - 208.220 (?) 
6.7.2008 20:41

Díky moc za odpověď a zeptám je šance, že ta voda bude ještě křišťálově čistá nebo ji budu muset vypustit a dát novou, aby mi to prcky nesežralo díky a zdravím Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 6.7.2008 21:28

Nechal bych zapnutou filtraci, vločkovač způsobí vysrážení - shluknutí malých částic na větší - i když asi u Vás nebylo co vločkovat -, které již filtr zachytí, obsah chlóru se postupně ve vodě snižuje. PH je asi nyní ve špatné hodnotě, neboť to mlíko o tom svědčí. Asi bych Vám doporučil pH tester, než získáte praxi. Při správné toleranci hodnot pH je účinnost přípravků nejvyšší, resp. některé při velkých odchylách pH neučinkují téměř vůbec. Takže tím bych začal, pokud máte vody dost, tak asi jednodušší je vodu vyměnit, neboť nemáte velký bazén. Ale postup dodržte - nová voda - chlór šok v nejmenší nutné dávce dle návodu, potom bych doporučil tablety, které mají udržovací funkci(řasy, vločky, chlór), ale uvolňují se do vody postupně. Případně podle stavu vody upravit pH. Já jsem zastáncem minima chemie, proto vyrovnání hodnot pH řeším dešťovkou(kyselejší reakce) a pH je základ společně s dezinfekcí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Curo78 - (5) - 208.220 (?), 6.7.2008 22:40

Díky moc tak to jdu ještě teď vypustit a ráno bazén vyčistím a přes den napustím novou vodu budu se řídit vašich rad ještě jednou moc děkuji měj te se fajn a nashle Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.169 (?), 7.7.2008 12:51

to Jiří: nechci aby to znělo ultimativně ale jsetli dodržíte rady J.S. problem neodstraníte.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Curo78 - (5) - 208.220 (?), 7.7.2008 15:24

Pro Martina: Zdravím a chci se zeptat proč nemám věřit J.S. Voda je vypuštěná a napouští se nová co by jste mi poradil vy na začátek akorát nevím jestli to měření Ph se má dělat nejdřív před Chlor šokem nebo až po něm mám tu vodu Ph 5,5 takže nejspíš asi použiju Ph+ akorát na balení je po přepočtu napsaná dávka 84g/7000l a zvýší to Ph o 0,1 to my chtěj jako říct, že tam musím dát celý 1kg abych to zvýšil o 1,3 na Ph 6,8 nebo se to dávkuje postupně po dnech já jsem asi tak blbej,že bych to tam prdnul klidně celý to asi né, že díky za info zdraví Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 7.7.2008 20:28

Zdravím, tak po napuštění vody ověřte hodnotu pH, případně upravte - vyšší pH způsobuje vyšší účinnost Chlóru a lépe to zabírá na řasy. Jakýkoliv práškový přípravek je vhodné rozpustit za stálého míchání v nějaké nádobě - plastové, protože např. pozink dostává zabrat a teprve potom aplikovat rozpuštěný do bazénu - nejlépe do skimeru, nebo před jeho ústí. Jestli nemáte plovák na tablety, tak si jej pořiďte, dá se i vyrobit, ale to nechám na Vás. Tablety jsou pro klasické ošetření bazénové vody nejvhodnější cesta k malých starostem s údržbou a radosti z čisté vody. Jsou i jiné možnosti, které ale má význam použít na velkých bazénech(UV, sůl), kde již velký objem vody je problém udržet malými dávkami chemie, např. tabletami. Dávkování máte na obalech a není vhodné naráz použít celý obsah balení, pouze, že by to bylo velmi mimo hodnoty, ale pozor na chemickou reakci, která vzniká smícháním s vodou = málo vody a hodně přípravku.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.243 (?), 7.7.2008 20:52

Dobrý den Všem, přečetla jsem si všechny dotazy a musím potvrdit to co mi radila Daniela hned na začátku.Opravdu to není žádná věda, základ je držet PH v rozmezí 7,0-7,4.Potom tabletu, já nepoužívám plovák, dávám jí rovnou do skimeru, ale to záleží na vás.Když je voda zelená nebo bílá zakalená stačí dát vločkovač a pustit na hodinu filtraci(nejlépe večer).Potom jí vypnout a počkat přes noc až se kal vysráží na dno.Ráno opatrně vyluxovat, nechat zapnutou filtraci ještě pár hodin.Když není voda ještě čistá, opakovat postup s vločkovačem.Můžu potvrdit že brčálník jsme za pár dní vyčistili do křišťálova i přes velká vedra a dení koupání je voda stále krásně čistá, jako z kohoutku.A máme taky hodně tvrdou za studny.Jitka 1

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.83 (?), 7.7.2008 20:56

Problém s mléčným zákalem jsem snad už vyřešila - bylo málo chloru. Včera večer jsem použila Aquamar quick - šokovou dávku, filtrovala jsem 24 hodin a zákal se už ztrácí. PH mám 7 ale chlor je 2,5, takže čekám až klesne hladina chloru. Chci se zeptat, jak pak udržím hladinu chloru na rozumné hranici? Mám teď v bazenu plovák s pomalurozpustnou tabletou - mám ho vyndat a dát až klesne hladina chloru nebo ho tam mám nechat? A vyprchá chlor i přesto pokud je bazén zakrytý plachtou??? Moc děkuji za rady a zkušenosti - jsem začátečník 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 7.7.2008 21:08

S tím chlórem je to složitější - dovolím si vložit pro vlastní usnadnění toto vysvětlení: ...V poslední době nemá chlor jako desinfekční látka v bazénové technologii mezi širokou veřejností příliš dobré jméno. Média informují o možném karcinogením účinku produktů chlorace vody, sami návštěvníci některých bazénů si stěžují na zápach, pálení očí a sliznic, vysušování pokožky!

Je důležité si uvědomit, že samotný volný chlor, který vodu desinfikuje a oxiduje nečistoty, nezapáchá ani nedráždí a nemá pro lidský organismus škodlivý účinek. Samozřejmě v koncentracích ve kterých se v bazénové vodě vyskytuje. Teprve po reakci s organickými nečistotami obsahujícími dusík, vzniká tzv. vázaný chlor. Vázaný chlor v bazénové vodě je tvořen zejména chloraminy (monochloramin, dichloramin, trichloramin), což jsou látky dráždivé a zdraví škodlivé, ale ne karcinogenní (látky souhrně označované jako THM -trihalometany - jsou silně podezřelé z karcinogenity, ty však nevznikají při chloraci bazénové vody)! Teprve tento vázaný chlor může za všechny výše jmenované nepříjemnosti. Ve správně ošetřené vodě s použitím kvalitní technologie úpravy vody lze výskyt vázaného chloru významně omezit tak, aby nezpůsoboval nepříjemné problémy koupajícím se.
Paradoxem je, že bazénové firmy prodávající rodinné bazény prakticky nemají potuchy o nějakém vázaném chloru, a když mají, tak o tom neinformují. Velmi častou odpovědí na dotaz ohledně dráždivosti vody a zápachu po chloru je, že zákazník vodu moc přechloroval. Přitom pravda je naprosto opačná! V takové vodě většinou bývá málo volného (tedy účinného) chloru a převládá v ní obsah chloru vázaného. Jen pro zajímavost, vázaný chlor lze z vody odstranit vysokou (tzv. superšokovou) dávkou volného chloru!... Ještě dodám, že obsah tzv. volného chlóru se ve vodě postupně snižuje, je to i cítit, jak plyn z vody uniká. Objem chlóru ve vodě = volný + vázaný. Toto je při měření třeba rozlišovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.83 (?), 7.7.2008 21:20

Ano, než jsem měřili obsah chloru ve vodě a dávali jen tablety do plováku, tak jsme cítili chlor a mysleli si, že je vše v pořádku ale ejhle po měření jsme zjistili, že chloru je tam velice málo. Teď když jsme přidali šokovou dávku chloru voda už tolik nezapáchá Ale stále nevím jak teď správně pokračovat :-(čekat až klesne hladina chloru a pak přidat plovák s tabletou a ten bude udržovat tu správnou hladinu nebo jak to funguje? Zatím tam ten plovák stále mám,... mám ho vyndat a počkat až chlor klesne???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika