voda v bazénu



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 202.130 (?) 
23.7.2008 7:45

Dobrý den, prosím poraďte mi někdo.Koupili jsme si bazen a teď máme už pět dní vodu zbarvenou do šedo-bíla.PH je v pořádku ale chlóru je tam podle stupnice nad 10.Nevím co s tím mám dělat.Chlór prý vyprchá a tak by mě zajímalo za jak dlouhou dobu.Bojím se aby to nebylo až na konci léta.Díky za radu Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 23.7.2008 23:58

Chlor vám vyprchá během pár dnů, asi tak za týden. Můžete to urychlit tím, že připustíte trochu vody, ta se odpařuje a stejně byste pak museli dopouštět.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.226 (?), 26.7.2008 13:10

Chci se zeptat. Bazén již máme třetím rokem. Voda se nám vždy dařila udržet čistá. Ale letos se nám zakalila. Přidala jsem chlor, pH a vločkovač, nechali jsme běžet filtraci jako vždy, ale voda byla pořád kalná. Nezávisle na sobě jsme tam s manželem přidávali vločkovač, ale voda zůstala nakonec mléčná. Někde jsem se dočetla, že po předávkování vločkovačem se voda zakalí a je třeba dostat do vody nečistoty, aby se měl vločkovač s čím vysrážet. Protože několik dnů pršelo, nechala jsem vodů jen tak, filtraci jsem nezapínala. Voda je pořád kalná, začíná mít nádech do zelena. Měřila jsem včera večer pH a chlór (ten je vpořádku), pH máme pořád nízké, stále - co dva dny zvyšuju pH, ale nemůžu ho dostat na správnou hodnotu. Chlóru je v bazénu dostatek. Nyní jsem opět po třech dnech zapla filtraci, ta už běží 4 hodiny, ale voda je stále kalná. Průběžně proplachujeme filtr, vždy když ručička vyskočí vysoko. Co mám dělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.6 (?), 26.7.2008 22:55

Dobrý večer, také bych přispěla svou troškou do mlýna.Zakoupili jsme nafukovací bazén Tampa a za pár dní měli krásně brčálovou vodičku. A tak jsme použili chloršok, poté vločkovač a naposledy důkladně vysáli zbytek řas hadicí přes filtr. Od té doby máme krásně čistou vodu, přidáváme jen jednu rozpustnou tabletu chloru..Chce to trpělivost, výsledky se dostaví.!!!.PS: Malý zlepšovák na závěr, místo síťky používáme moje staré silonky, zachytí úplně všechno a lépe než koupený lapač nečistot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.138 (?), 27.7.2008 15:17

Dobrý den,

prosím o radu - máme v bazénu čistou vodu, ale na dně se nám začaly dělat zelené fleky. Vysát nejdou. Prosím o radu jak na ně.

Děkuji

Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.246 (?), 30.7.2008 7:45

Narazil jsem na vaši komunitu při "googlování" něčeho jiného. Se spoustou věcí se dá souhlasit, něco nového jsem se i dozvěděl. Ale něco mě překvapuje.

- Představa že bych na tři dny vypnul filtraci mě přímo děsí. Co to je za nesmysl??? Pokud nechci leknínové jezírko, tak filtrace musí jít každý den a dle návodu/ů přečerpat tuším 3x objem bazénu.

- Pokud aplikuji Flokul (vločkovač) tak tento má smysl jen tehdy, když běží filtrace nepřetržitě. 24-48 hodin. Pokud to ještě není 100%, vyperu filtr a znovu Flokul. A filtrovat!

- Proč prosím všichni používají Chlor šok? Nevíte o přípravku Modrý blesk? Nevím jestli je účinnější, ale určitě se po něm daleko dříve odbourává chlór z vody. Při vyplém chlorátoru se dostane na normu tak za 1 -2 dny.

Zdravím, Baharis

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.2 (?), 4.8.2015 16:27

pane Baharis... přímo v Mountfieldu mi řekli, že mám aplikovat flokul a nechat běžet filtraci, tak 3-4 hodiny a pak filtraci vypnout na 12 hodin, aby si vysrážené vločky sedly na dno a pak vysát... a při zvýření opakovat až do úplného vyčištění... Simona

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.246 (?), 2.8.2008 8:08

Dobrý den Lenko,

ty zelené fleky vyčistíte jednoduše. Vemte si na nohy froté ponožky a při koupání tyto fleky nohama očistěte a pak filtrujte a je to. Anna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 2.8.2008 10:14

Pokud máte správné hodnoty Ph i chloru, tak by se neměly nikdy v bazénu dělat žádné zelené fleky. Svědčí to o tom, že něco není v pořádku. Chodit po dně bazénu v ponožkách mi připadá jako vtip, nebo lépe - nesmysl.  Filtrace by měla být zapnutá několikrát denně a ne pouze občas. Proti tvoření řasy v bazénu pomáhá též modrá skalice - návod je na sáčku, prodává se i v půlkilovém balení.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.246 (?), 2.8.2008 11:42

Já jsem jenom reagovala na dotaz, jak na ty fleky. Nejrychlejší způsob je přece umýt je. Nemyslím tím koupat se pořád v ponožkách. To aby se tam již netvořily je jiná věc. Paní Lenka si určitě vybere ze všech těch rad, které tu jsou. Ano filtrace by měla být zapnutá několikrát denně, jen při koupání asi ne. Kdo můj příspěvek vzal jako vtip tak jsem ráda, protože smích léčí. Anna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika