voda v bazénu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 41.2 (?) 
9.6.2008 9:25

Dobrý den, paní Danielo

jak sleduji, máte již s péši o bazén velké zkušenosti. Mohla bych Vás poprosit o odpověď jaký máte bazén? Od jaké firmy a jak už dlouho? Jsme v přípravné fázi a pořád se nemůžeme rozhodnout kterým směrem ten první krok udělat. Předem děkuji

Jitka 2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 9.6.2008 12:58

Dobrý den Jitko 2,  máme zapuštěný bazén do země 6 x 3 m se schodištěm.  Bazén se jmenuje Niagara a zdivo je provedeno z polystyrenových bloků BLOCK - KIT, které tvoří formu pro následné zalití monolitickým betonem proloženým ocelovou výstuží. V této vyzděné konstrukci je vložena geotextilie a na ní folie.  Bazén jsme nechali dělat na klíč a máme ho již šestým rokem - jsme s ním velmi spokojeni.  První rok byl odkrytý, ale kvůli spadu nečistot jsme ho hned druhý rok nechali zakrýt.  Zakrytí je tak vysoké, aby se pod ním dalo stát, kvůli převlékání, protože se koupeme i v zimě. Bazenovou technologii máme ve sklepě domu a máme možnost bazén vyhřívat. Bazén vytápíme kotlem Ekoefekt 24, který slouží k vytápění domu.  Stačí? Pokusím se vložit fotku, abyste si to dovedla představit. Když tak ještě napište.  Zdravím - Daniela.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.243 (?), 9.6.2008 21:13

Takovou vodu bych si taky přála.Milá Danielo, ph je vpořádku, včera jsem dala chloršok, dnes po24 hodinách jsem dala vločkovač a nechala ještě asi 3 hodiny zapnutou filtraci.Teď po dalších 6ti hodinách, co je filtrace vypnutá, jsem koukala jak to vypadá, a takových 20cm od hladiny už je voda krásně průzračná(celková hloubka vody je 90cm).V těch zbylých 70cm se pomalu ta všechna asi mrtvá řasa usazuje.Nechám to vklidu do zítra odpoledne.Co mám potom udělat?Mám to vysát do odpadu, nebo přes filtraci, nebo mám jen zapnout filtraci a nechat to být?Bojím se, abych zas něco neudělala špatně, když jsme zdá se na dobré cestě.Děkuji Jitka 1

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 9.6.2008 22:24

Jitko první, postupujete dobře!  Nyní to nechte do rána, ono to všechno klesne ke dnu.  Pak opatrně a pomalu (ať to moc nezvíříte) vysajte dno přes filtr.  Do odpadu ne - škoda vody (a tu novou byste musela znova upravovat).  Až skončíte s vysáváním, tak vyperte znova filtr a ještě ho nechte celých 24 hodin běžet, on dovyčistí ty zbytky. To už by měl být znát výsledek.  Už se těším s Vámi na tu průzračnou vodičku!  Dál Vám držím palečky.  Zdravím -Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.2 (?), 10.6.2008 9:05

Danielo, děkuji Vám za informaci i foto -  musím říct, že vodu máte opravdu krásnou. Se zastřešením se počítá i u nás. Tak snad to letos zvládnem všechno rozhodnout a zrealizovat. Je fajn, že existuje tato diskuze, dobrá rada nad zlato zde opravdu platí. Jitka 2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.69 (?), 10.6.2008 12:51

Taky děkuji, hned jak přijdu z práce, pustím se do toho vysávání a napíšu jak to vypadá.Zatím Jitka 1

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.243 (?), 14.6.2008 21:35

Dobrý den Danielo, tak pořád čistím podle Vaší rady a musím Vám dát za pravdu.Sice se to nevyčistilo za 24 hodin, asi té řasy bylo moc.Ale spěje to k lepšímu, myslím že za pár dní bude voda konečně čistá.Dnes nám najednou spadlo PH a voda byla ráno horší než večer před tím.Jitka 1

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.243 (?), 22.6.2008 22:30

Milá Danielo, tak to netrvalo 24 hodin, ale 14 dní.A výsledek?Křišťálová voda, po zelené ani památka, vidím konečně modré dno!!!Jen doufám že se mi tenhle stav podaří udržet.Tak ještě jednou děkuji za Vaše rady.Jitka 1

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 22.6.2008 23:26

Milá Jitko 1, věřte mi, že mám radost s Vámi.  Už jsem se bála, že se něco stalo, když jste se tak dlouho neozvala.  Teď už zbývá jen hlídat Ph a pravidelně doplňovat chlorové tablety.  Při této péči by to mělo vydržet.  Tak hezké plavání!    Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.69 (?), 24.6.2008 13:41

Děkuji, ale přesto se Vás ještě zeptám jak často dáváte vločkovač.Připadá mi že po koupání ta voda není uplně křišťálová.Nebo myslíte že stačí jen zapnout filtraci bez vločkovače?Že opravdu stačí jen ty tablety a hlídat ph?Zatim Jitka 1

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika