voda v bazénu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 99.106 (?) 
24.6.2008 16:53

Dobrý den, nevíte jak moc vadí když máme tvrdou vodu? - myslím tím jak je ovlivněno působení přípravků na úpravu vody. Je nutné tvrdost snižovat - dopouštím vodu ze studny, která je samozdřejmě velmi tvrdá. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 25.6.2008 1:13

Pro hosta 99.106 : máme také opravdu velmi tvrdou vodu a vůbec nic s tím neděláme. Zatím jsme nepozorovali, že by bylo ovlivněno působení přípravků na úpravu vody. Podle zkušeností, které máme, není nutné tvrdost snižovat. Zdravím - Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 25.6.2008 1:12

Jitko, stačí zapnout filtraci a voda se sama pročistí. Vločkovač se má dávat až tehdy, když začíná být voda tak kalná, že téměř není vidět na dno.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.197 (?), 30.6.2008 11:38

Dobrý den, řešil jsem stejný problém - voda neměla jiskru. Po zimě, sundaná plachta, voda čistá, jen na dně usazeniny. Dopuštěno, vyluxovano, chlor šok, upravit ph atd. Vš vypadalo v pohodě, pak v dubnu jak bylo moc pylu, voda úplněne zelenala (krasná zelená jak jezera v Alpách). Znovu chlor šoky, vločkovače, luxování, filtrace, všecho zabralo, jen voda neměla jiskru. Byla pruhledna, na dno bylo vidět v pohodě, jen ta jiskra nebyla. Celá rodina byla docela otrávená, koupat se v tom dalo normalně, ale tem pocit nebyl dokonalý. Vyrazil jsem tedy do prodejny, odkud máme bazen, vylíčil jsem celý proces údržby. Odpověď prodavače - a skalici jste zkoušel? My ji tam na prodejně sypem do bazenů taky, jenom to nesmime nikomu říkat. Takže: objem bazenu 29 kubíků, 5 mírně vrchovatých kávových lžiček modré skalice rozpustit do kyble s vodou, večer jsem to nalil do bazenu po celem obvodě, zamichal, nechal puštěnou filtraci a druhý den, když jsem přijel na zahradu po obědě - zázrak. Voda s jiskrou jak na prospektech.  Vlezli jsme tam hned, vlasy i plavky žádnou jinou barvu nedostaly.  To bylo na konci května, od té doby jen občas doplnit tabletu s chlorem a jinak pohoda v křišťálové vodě při 27 stupních Celsia. Zdraví PM.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.2 (?), 1.7.2008 13:29

Dobrý den,

můžu se zeptat jaký máte bazén? Podle objemu to asi nebude jen nějaký nafukovací. Chystáme se pořídit si bazén a když jsem se ptala prodejce na případné používání Sava nebo skalice, tak to zavrhoval. Tak by mě zajímalo, ve které firmě to funguje jak popisujete. Díky JZ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.197 (?), 1.7.2008 14:21

Ovál, 7,30*3,70*1,20 hloubka. Firmu neřeknu, protože jsem slibil technikovy, že ho "neprásknu". Já se jinak při údržbě řídím jejich návody, během loňska i letos mi to fungovalo bez problémů (až na tu jiskru). Vím, že sousedka má nafukovací, asi 3 metry v průměru. Používá Savo, dávkování od oka a je spokojená. Já jsem radši, když vím, kolik a čeho tam mám nalít.  Ale to bylo vlastně jen po zimě, jinak si vystačím s tabletou chloru a občas trochu Ph+.PM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.2 (?), 1.7.2008 15:21

Tak to jste opravdu solidární, zřejmě máte bazén plastový - svařovaný? My teď pořád váháme nad bazénem z Mountfieldu, lanaří nás na poskládaný z nějakých bloků a do toho folie, ale musím říct, že mně se dizainově víc líbí jednolitá vana. Na ten první zase dávají dlouholetou záruku, takže já i tak trochu sonduju, kdo má jaké zkušenosti s materiály, z kterých se bazény vyrábějí. Ten druhý je sklolaminátový.

Tak kdyby byly i nějaké zkušenosti ohledně materiálů, tak za ně budu ráda, než podepíšem smlouvu, to už by bylo pozdě bycha honiti.

Díky JZ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?), 1.7.2008 15:38

U modré skalice je doporučená dávka 5-7 g/m3 vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.106 (?), 2.7.2008 14:12

moc prosím o radu - vždy když bazén vyčistím, tak za krátkou dobu (3 - 4 dny se začne opět zelenat (vyskakuje mi pH - možná to je důvod), jak často filtrovat - mám automatický chlorátor (dávám do něj chlorové tablety)a filtrace běží cca 2 hod ráno a 1 hod večer. nevíte proč mi pořád leze nahoru pH a zelená voda? Tvrdost vody je dost vysoká cca 23 (nějakých stupňů  :o)  Díky za odpověď 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.1 (?), 3.7.2008 9:47
dobry den, mam otazku nemohli jsme vycistit bazen, trochu sem si tady precetl rad a uz to zacina k necemu vypadat, zbavil jsem se ras a ted jsem do bile vody nasypal vlockovac, hodinku nechal pustenou filtraci a pak vypl, v noci se na par hodinek opet zapla, mel by byt ten vlockovac spis pri vypnute filtraci nebo pri zapnute?a jeste je lepsi tekuty nebo granulovy vlockovac, dik za rady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika