voda v bazénu



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
host - 72.28 (?) 
14.8.2011 22:40

Dobrý den,

vyzkoušela jsem na vodu tyto přípravky - sůl a chlorové tablety. Tablety mi vyhovují víc, ale je to případ od případu, jak vidím tady v diskuzi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
deavi - (2) - 134.247 (?), 15.8.2011 11:09

Já bych to tak drasticky neviděl. Mám bazén s 30 kubíky vody od května. Voda z vodovodního řadu a do dneška jsem použil 8 tablet 3v1, třetinu PH- a 1/4 chlor šoku k dorovnání chloru během velkých deštů a veder. Suma kterou jsem vložil do chemie je cca 500 Kč a mám vodu průzračnou každý den. Samozřejmostí je puštěná filtrace cca 5 hodin denně a když svítí sluníčko je puštěný solár.  Voda po chemii nijak nesmrdí a ani nemám potřebu se po vykoupání vysprchovat, děti se už párkrát napili a rozhodně špatně jim nebylo. K dopouštění používám jen dešťovou vodu, která mi snižuje ph a tak nemusím používat přípravek PH-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.19 (?), 5.7.2012 23:42
Vystačim si s tabletama. Tabletu mám hozenou na dně. Když začne bazén klouzat, znamená to že jsou v něm řasy a je třeba zvednout hladinu chlóru. Přidám druhou tabletu rovnou do filtrace a do rána je bazén zase čistý. Filtruju pravidelně každou noc. Před spaním zapnu a rano vysaju a vypnu. Dulezite je udrzovat filtraci čistou. Voda nesmrdí a je jako křišťál. Ph jsem nikdy nedělal. Bazén kvůli dětem raději nezakrývám. Podotýkám že mám obyčejný papírový filtr a to již třetím rokem jeden a ten samý. Po každém filtrování jej operu proudem vody a večer jej vložím zpět do filtrace.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.122 (?), 7.7.2012 18:53

Dobrý den dnes sme napustili bazén ze studny a dali chloršok.K večeru sem udělala test a vyšlo mi 2.5chloru a ph je 7,tak uvidíme co bude do rána.Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 7.7.2012 22:23

Dávat chloršok do čisté vody nemá smysl. Snad jen Chlor stabil nebo odstraňovač vápníku (na zmenšení tvrdosti). Do bazénu používám jen vodu za studny (i na dopouštění) a vystačím většinu sezóny jen s tabletamy a UV lampou. No a snižuji Ph, tak kolem 6 (zkušenost z jezírek).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pegos - (21) - 212.83 (?), 8.7.2012 19:49

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možné(nebo nutné)při používání Sava do bazénu používat ještě tablety mini triplex 3v1

Dík Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kosarius - (1) - 37.178 (?), 9.7.2012 11:48

Dobrý den,

jako správný začátečník jsem nasekal pár chyb a prosím o radu.

Na vyzkoušení se starání o bazén jsem si pořídil nadzemní bazén 3,66x0,76 a pískovou filtraci. Bazén jsem napustil z řádu. A nasadil plovák s tabletama. První 4 týdny byla voda nádherně čistá. Po té se začala kalit (bělat) a je to horší a horší. Ph v normálu.

První chyba byla neproplachovaná filtrace, další byla používání vločkovače když nebyl potřeba, ve zbytečně velkém množství a zároveň s chloršokem. 

Teď prosím o radu, mám vodu vypustit a napustit novou, nebo existuje šance vodu vyčistit?

Jak často se má proplachovat filtrace? Je na škodu když se to dělá často? Kdy nasazovat vločkovač a používat ho se spuštěnou filtrací, nebo bez?

Díky z rady

K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 9.7.2012 12:08

Dal bych Savo šokovou dávku a modrou skalici 3-4 g/m3. Snížil ph pod 7. Druhý den vločkovač, promíchat nechat přes noc v klidu a pak vysát dno a filtrovat. Pak dát triplex tabletu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.178 (?), 10.7.2012 7:34

Dobrý den,

včera jsem přijel domů a pustil jsem se do akce. Zjistil jsem, že mám vysokou hladinu chloru, takže chlor šok nepřicházel v úvahu. Nalil jsem vločkovač, večer propláchl a spustil filtraci a dnes ráno voda nádherně čistá, už jen musím vysát dno.

Teď už by mě jen zajímalo jak je to s tím proplachem filtace, někde píšou, že časté proplachování zakalí vodu...

Díky K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 10.7.2012 8:58

K proplachu a odkalení filtrace by mělo dojít při zvýšení tlaku na manometru přepínacího ventilu (vlivem silného znečištění stoupá ve filtraci tlak). Manometr ale obvykle funguje tak 2 max. 3 sezóny a je pak třeba ho vyměnit. Po delší době lze i rozpoznat silnější  "hukot" čerpadla při zvýšení tlaku. Současně se zvýšením tlaku klesá i průtok filtrací, tedy dochází ke snížení filtrace. Filtrace, zejména při zapojení solárního ohřevu, obvykle nedosahují uváděných průtoků. Proto je nutné čas filtrace prodloužit, aby došlo k přefiltrování celého objemu během dne.

Při dobře udržovaném bazénu se filtrace proplachuje tak 4x až 5x za sezónu (podle znečištění a délky sezóny). Písek doporučují bazénové firmy měnit po 2 až 3 letech. Osobně ho měním každý rok, druhým rokem už se mě zdá filtrační schopnost nižší (dojde k obroušení hran). Záleží na výkonu čerpadla a době používání. Mám nastavené spínací hodiny na 8 hodin denně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika