voda v bazénu



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.117 (?) 
10.7.2012 20:36
Proplachování filtrace je o dostatku vody, levném udržování vody a nečistotách. Když máte dost vody nevadí doplňování vody, když je udržování vody levné, nevadí častější doplňování vody, když nepadají do vody nečistoty a voda nepotřebuje šoky a jiné rázné zákroky např pH, tak je zanášení filtrace velmi pomalé. Já jsem to vyřešil stálým doplňováním vody dešťovkou přes filtr nečistot, tím je pH pořád ve správném rozsahu kolem 7,2-7,8. Měkká voda nedělá usazeniny a krásně voní, jako po dešti, tím je průběžně vody stále dost. Dezinfekci jsem zajistil ionizátorem a chlornan sodný, nic víc. Náklady za rok 4 ltr chlornanu cca 100,-Kč + 100.- Kč poměrná cena elektrod ionizátoru za cca 4 roky. Voda měla letos i 34,5C, přesto byla čistá, na 6m je vidět. Zjistil jsem, že čím méně chemie, tím lépe, ale je třeba vytvořit správné podmínky. Obsah chlóru je díky ionizátoru na minimu měřitelnosti, stačí 6 hod filtrace denně, aby se alespoň 2x přefiltrovala všechna voda. Proplach provádím při tlaku 1.5 bar, běžný provozní tlak je 1,1bar, trošku jej zvyšuje výměník na ohřev solár/kotel na dřevo. Čím nižší tlak, tím menší zatížení motoru filtrace a přísl, nižší spotřeba el. Když není problém s vodou a její údržbou, není důvod proplachovat až při výrazném zvýšení tlaku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host - 181.5 (?), 25.7.2012 1:03

Vypadá to na předávkování vločkovačem. Proplachování filtrace určitě není na škodu. Doporučuju napřed změřit PH, aby bylo kolem 7, odekrýt bazén a nechat zapnutou filtraci min. 48 hodin. Do vody napadají malinkaté částice a vločkovač je vysráží. Poté vysát jen dno a můžete se koupat..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.250 (?), 24.8.2019 11:57

Jak srovnat PH ve vířivém bazénu? Máme kyslíkové SPA tablety a SPA aktivátor. To nám doporučili při nákupu. Je ale asi třeba nějak napřed upravit PH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika